Biržų atletai – Lietuvos čempionai

2019-06-05 | Kategorija: Krašto naujienos

Biržų lengvosios atletikos komanda E. Žaldario/LTOK nuotr.

Masiškiausių šalyje sporto varžybų – Lietuvos mokyklų žaidynių – finalai praėjusį savaitgalį buvo sėkmingi Biržų jauniesiems sportininkams, kurie tapo čempionais lengvosios atletikos ir prizininkėmis krepšinio sporto šakose.

Biržiškiai kartu su šimtais moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų praėjusį savaitgalį įsitraukė į rekordinę Olimpinės dienos sporto šventę Klaipėdoje. Moksleiviai ne tik konkuravo, bet ir bendravo, žaidė pagal edukacinio projekto „Svajonių komandos“ dalyvių paruoštas veiklas, turėjo galimybę išbandyti Olimpinės dienos sporto rungtis.

Sveikindama Olimpinės dienos dalyvius prezidentė Dalia Grybauskaitė atskirus linkėjimus siuntė ir moksleiviams. „Sveikinu Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkus! Jūs – mūsų olimpinė viltis, – rašė šalies vadovė – Sportas ir fizinis aktyvumas mus visada sutelkia, įkvepia ir uždega džiaugsmą akyse.“
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius taip pat sveikindamas jaunuosius sportininkus pažymėjo, kad jie sukūrė puikų pavyzdį, kokia turi būti aktyvi augančioji visuomenės karta.

„Vaikai, dalyvaudami sporto varžybose, tobulėja kaip stiprios ir valingos asmenybės, kurios geba telktis bendram darbui, siekti aukščiausių rezultatų. Komandinės dvasios apsuptyje jie stiprina pasitikėjimą savimi, vienija ir padrąsina kitus. O tai yra tikrųjų ateities lyderių bruožas“, – sakė ministras A. Monkevičius. 

Mokyklų žaidynėse populiariausių sporto šakų atstovai iki finalų turėjo nueiti ilgą kelią – įveikti kelis etapus savo miestuose, regionuose. Į Klaipėdą varžytis lemiamose kovose susirinko geriausieji.

Lengvosios atletikos atskirų rungčių vyresniųjų grupės (gimusiųjų 2000-2003 m.) varžybose komandinėje įskaitoje 1 vietą iškovojo Biržų „Saulės“ gimnazija. Darius Valaitis užėmė 2 vietą 100 m bėgimo, Marius Valaitis – 3 vietą 400 m bėgimo, Domantas Dzimidas – 3 vietą šuolio į aukštį, Matas Bagamalovas – 4 vietą šuolio į tolį rungtyse.

Biržų krepšininkės. E. Žaldario/LTOK nuotr.

Į krepšinio žaidynių finalinį ketvertą pateko Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos krepšininkės. Jos pasidabino trečiosios vietos medaliais.

Apdovanojimus biržiškiams didžiojoje Olimpinės dienos scenoje įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LTOK, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Elvio Žaldario nuotr.

Šį sezoną žaidynėms užsiregistravo 700 mokyklų, jos rungtyniavo 24 sporto šakose. Varžybos startavo 2018-ųjų spalį ir finišuos birželio viduryje.

Įspūdžiai iš mokyklų varžybų, istorijas apie sportą ir sveikatingumo žinias kiekvieną šeštadienį nuo rudens rodomi TV6 laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Paskutinę sezono laidą su Biržų sportininkų pasirodymais žiūrovai išvys birželio 8-ąją.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.