Pavasario darbai Biržų gatvėse: ką svarbu žinoti miestiečiams?

2019-03-27 | Kategorija: Krašto naujienos
Pavasaris šiais metais į šalį ateina neskubėdamas – orai tai atšyla, tai atšąla, vietomis vis dar sukausto šaltukas, susidaro plikledis. Todėl net ir dabar kelių barstymo ir valymo technika – budi garažuose, ypatingai, po žiemos išdaigų vakar. Biržų kelininkai mieste žiemos sezoną baigė kovo viduryje ir jau pradeda pavasarinius miesto tvarkymo darbus. Tuo tarpu pėstiesiems, automobilių vairuotojams ir motociklininkams patariama pavasario sezoną pradėti palengva ir neprarasti budrumo. 
 
Tarp žiemos pabaigos ir pavasario pradžios
 
Nors kalendorinis pavasaris jau prasidėjęs, o ir pirmasis jo mėnuo pabaigos link, žiema iš šalies dar nepasitraukė. Temperatūra kartais pakyla ir iki 10 laipsnių aukščiau nulio, tačiau kartais vis dar šąla arba net sninga. Ypatingai tai aktualu pastaruoju metu, kai vietomis šviečia  saulė, lyja, sninga, šąla – tokios sąlygos būdingos laikotarpiui tarp žiemos pabaigos ir tikro pavasario pradžios, todėl „Biržų komunalinio ūkio“ padalinio vadybininkė Asta Sadauskienė skatina vairuotojus atidžiai stebėti kelio dangą.
 
„Ne tik nakties minusas, bet ir ryto pliusas, siekiantis 1 ar 2 laipsnius šilumos, gali būti pavojingi – keliai aplediję ir slidūs. Net ir tuomet, kai nelijo, ir ryte kelias sausas, vietomis vis dar gali susidaryti plikledis, todėl vairuotojams šiuo metu tarp sezonų vertėtų dar neįsijungti vasaros vairavimo rėžimo. Tą patį galime patarti ir pėstiesiems – tirpstantis sniegas, nepastovi oro temperatūra ir mišrūs krituliai gali labai staiga padengti šaligatvius ledo sluoksniu“, – pataria A. Sadauskienė.
 
Oficialus pavasaris miesto gatvėse prasideda balandžio 1 d., tačiau kelininkai reaguoja į oro sąlygas, tad temperatūrai sušilus – pavasariniai Biržų gatvių valymo darbai pradėti anksčiau. Priklausomai nuo miesto dydžio, pavasarinis tvarkymas baigiamas per 2-4 savaites. Pavyzdžiui, pagrindinės Biržų gatvės ir šaligatviai po žiemos pavasariui jau paruošti, dabar vykdomi tik švaros palaikymo darbai. Šalutinės miesto gatvės bus paruoštos iki balandžio 15 d. Tiesa, A. Sadauskienė atkreipia dėmesį, kad žiemos technika vis dar budi, kadangi vietomis temperatūra nukrenta žemiau nulio. 
 
Švariose gatvėse biržiečiai saugesni
 
Didžioji pavasarinių miesto tvarkymo darbų dalis – kai nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono. Įprastai viskas sušluojama, surenkama ir išvežama. Tokie darbai atliekami ne tik Biržų gatvėse, bet ir aikštėse bei šaligatviuose, tačiau tvarkant pėsčiųjų zonas naudojama lengvesnė technika, daugiau darbo atlieka žmonės – šitaip nesugadinamas grindinys. 
 
„Tokie darbai yra būtini siekiant mažinti dulkių ir kietųjų dalelių kiekį mieste – tuomet ir oras kiek grynesnis, ir aplinkai mažiau kenkiama. Tiesa, tvarkingos gatvės reikalingos ir netrukus grįžtantiems motociklininkams, kadangi dulkės ir akmenukai keliuose kelia grėsmę jų saugumui. Šių transporto priemonių vairuotojams į gatves siūlome grįžti vidutinei oro temperatūrai perkopus 10 laipsnių – tuomet keliai jau būna sutvarkyti, nebelieka grėsmių vasarinėmis padangomis pasikausčius užlėkti ant staiga susiformavusio plikledžio“, – sako A. Sadauskienė. 
 
Tuo tarpu ne tik motociklininkams, bet ir automobilių vairuotojams šio pavasarinio tvarkymo metu verta  atidžiau stebėti kelius. Norint tikrai kokybiškai ir operatyviai išvalyti gatves, kelininkai skatina atkreipti dėmesį į kelių ženklinimą. Šie skirti siekiant atlaisvinti sudėtingesnes gatves, kad kelių valymo technika galėtų pravažiuoti ir atlikti savo darbą. Taip pat svarbu žinoti ir tai, kad gatvių šlavimo technika juda beveik taip pat lėtai, kaip ir žiemą kelius nuo sniego vaduojantys automobiliai, todėl svarbu išlikti supratingiems ir kantriems – techniką lenkti ramiai, staigiai nestabdant ir įvertinus atstumą.
Ecoservice inform.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.