Mados iliustracijos ir džiazo improvizacijos

2019-01-05 | Kategorija: Susitikimai

Martyna Jančaitytė „Portfolio“ galerijoje pristatė mados iliustracijos tapybą. Janinos Bagdonienės nuotr.

Šaltoką šeštadienio pavakarę „Portfolio“ meno galerijoje buvo jauku. Čia lankytojus, jau pamėgusius šia galeriją-kavinę, pakvietė paroda ir muzika.

Martynos Jančaitytės darbai. Janinos Bagdonienės nuotr.

Savo tapybos darbus – mados iliustracijas – biržiečiams pirmą sykį pristatė jauna menininkė, Lietuvos dailės akademijos absolventė Martyna Jančaitytė. Susitikimą pradėjusi galerijos savininkė Lijana Judickaitė pristatė dailininkę Martyną.  Martyna sakė pirmą sykį viešinti Biržuose ir labai džiaugiasi šia pažintimi. O mados iliustracija dailininkė sakė susidomėjusi kur kas anksčiau, nei įsigilino į patį tokios tapybos žanrą, pasaulyje žinomą jau nuo XV–XVI amžiaus, tik gerokai vėliau atėjusį į Lietuvą. Dailės akademijos magistrantūrą baigianti Martyna savo diplominiam darbui ir pasirinko šią temą – iliustruota Lietuvos mada. Solidus diplominis darbas virto kol kas vienetine dailininkės knyga, kurią kiek vėliau galėjo pavartyti visi susitikimo dalyviai.

Martynos Jančaitytės darbai. Janinos Bagdonienės nuotr.

Anot Martynos, bendradarbiaudama su Lietuvos mados ženklų atstovais ji sukūrė jų mados ženklų produkciją atspindinčius, bet asmenine patirtimi pagrįstus tapybos darbus. Dailininkės darbai atspindi šiuolaikines mados tendencijas  ir pačios menininkė požiūrį į šią meno sritį.

Džiazo improvizacijas kūrė Giedrius Balbieris, Giedrius Žilinskas ir Lina Šnarienė. Janinos Bagdonienės nuotr.

Neilgą įžangą į parodą keitė muzika. Jau geri pažįstami, Biržuose kartu muzikuojantys ne pirmą kartą Giedrius Balbieris (pučiamieji) ir Giedrius Žilinskas (gitara, klavišiniai) šįkart pirmą kartą grojo kartu su biržiete Alina Šnariene (klavišiniai). Naujasis trio savo džiazinėmis interpretacijomis parodė, kaip svarbu yra muzikavimo bendrystė, kaip girdėdami vienas kitą muzikantai ir be repeticijų čia pat kuria muziką.

Janina BAGDONIENĖ

Vienas komentaras to “Mados iliustracijos ir džiazo improvizacijos”

  1. Indra parašė:

    Tik maža pastaba: ne Lina, o Alina Šnarienė…

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.