Gripas dar negąsdina

2018-11-21 | Kategorija: Krašto naujienos

Nors gripo sezonas jau prasidėjo, tačiau jis Biržų rajono gyventojų dar negąsdina. 46 metų savaitę Panevėžio administracinėje teritorijoje užregistruoti 2 gripo atvejai. Biržų rajone iki 46 metų savaitės susirgimų gripu registruota nebuvo. 2018 m. 46 savaitės bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI (ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis) rodiklis buvo 61,5 atv./10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Panevėžio administracinėje teritorijoje jis siekė 50,9 atv./ 10 tūkst. gyventojų, o Biržų rajone – 48,7 atv./ 10 tūkst. gyventojų.

Skiepytis nuo gripo dar nevėlu

Primename, kad pati veiksmingiausia priemonė apsisaugoti nuo gripo komplikacijų yra skiepai. Pasiskiepyti galima VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinikos skiepų kabinete ir UAB Biržų šeimos gydytojų centre. Asmenys iki 65 metų, sergantys lėtinėmis ligomis, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, nėščios moterys ir kiti rizikos grupėms priklausantys asmenys dar gali pasiskiepyti nemokama, už valstybės lėšas įsigyta, vakcina. Dėl nemokamų skiepų nuo gripo prašome kreiptis pas savo šeimos gydytoją.

Kaip atpažinti: gripas ar peršalimas?

Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir peršalimo – karščiavimas. Peršalus temperatūros nėra arba ji yra nežymi (apie 37 °C), o gripo atveju pakyla aukšta temperatūra (didesnė nei 38 °C).

Gripo simptomai prasideda staiga (per 12 val.): sausas kosulys, bendras silpnumas, nuovargis, galvos ir raumenų skausmai. Taip pat gali būti nosies užgulimas, gerklės skausmas, sloga. Liga trunka nuo 4 iki 7 dienų, temperatūra krinta staiga arba palaipsniui. Kiti simptomai nyksta palengva, kosulys ir silpnumas gali likti po gripo kelias savaites.

Peršalimo simptomai atsiranda pamažu, laipsniškai. Šios ligos būdingi simptomai yra: lengvas iki vidutinio gerklės skausmas, čiaudulys, sloga, švelnus kosulys. Skirtingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingas šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmas, krūtinės diskomfortas. Peršalimo trukmė – 3-4 d. Priešingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingos komplikacijos.

NVSC Biržų sk.inf.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.