Biržų festivalyje – ,,Romantiškas smuikas ir džiazas“

2018-10-02 | Kategorija: Renginiai

,,Biržų festivalio“ nuotr.

Spalio 5 dieną 18 val. Biržų pilies rūmų salėje – koncertas skirtas tarptautinei mokytojų dienai paminėti – „Romantiškas smuikas ir džiazas“.

Siuita smuikui ir džiazo trio . Tai itin subtiliai ir gurmaniškai perteikta klasikinės, barokinės bei džiazo muzikos sintezė, sukurta žymaus prancūzų pianisto ir kompozitoriaus Claude’o Bollingo .  Ši muzika žavi jausmingumu ,elegancija ,joje gausu ir veržlių epizodų, kur džiaugsmingą nuotaiką ir vėl keičia nostalgiški , melancholiški romantiško smuiko garsai .Džiazo elementais pagardinta siuita pradžiugins  bei pamalonins visus muzikos gurmanus.

Claude Bollingas (g. 1930) – prancūzų džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas bei aktorius gimė Kanuose, studijavo Nicos bei Paryžiaus aukštosiose muzikos mokyklose.Nuo vaikystės pasižymėjęs neįtikėtinu muziko talentu, sulaukęs keturiolikos metų C. Bollingas jau buvo profesionaliu džiazo pianistu, grojusiu su džiazo žvaigždėmis Lioneliu Hamptonu, Roy Eldridgu ir Kenny Clarku. Kaip džiazo atlikėjas bei kompozitorius C. Bollingas taip pat artimai bendravo su Duke Ellingtonu, Oscaru Petersonu, Stéphane Grappelliu ir Django Reinhardtu. Kompozitorių mažai domino avangardizmas. Priešingai, XX a. šeštajame dešimtmetyje jo kūryba įtakojo tradicinio džiazo atgimimą. Kūrybinė draugystė C. Bollingą siejo ir su akademinės muzikos atlikėjais. Legendiniam prancūzų fleitininkui Jean-Pierre Rampaliui jo sukurta Siuita fleitai ir fortepijoniniam džiazo trio – barokinės elegancijos ir modernaus svingo lydinys – daugybę metų buvo ypač populiari JAV, jos įrašai pirmavo hitų paraduose. Vėlesnės siuitos gimė C. Bollingui bendradarbiaujant su gitaristu Aleksandre Lagoya, trimitininku Maurice André, violončelininku Yo-Yo Ma, smuikininku Pinchasu Zukermannu.

C. Bollingo šedevras – aštuonių dalių siuita smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio, sukurta 1977 metais. Šio kūrinio atlikimui Džeraldas Bidva subūrė garsius Lietuvos menininkus:

Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, orkestro „Kremerata Baltica“ solistas, Mažeikių meno festivalio meno vadovas, smuikininkas Džeraldas Bidva;

Daugybės populiarių projektų atlikėjas, ansamblio „4 Tango“ narys, pianistas Feliksas Zakrevskis;

Lietuvos kamerinio orkestro artistas, ansamblio „4 Tango“ narys, kontrabosininkas Donatas Bagurskas;

Reikšmingą patirtį džiazo scenoje turintis ir vienas populiariausių Lietuvos džiazo atlikėjų būgnininkas Darius Rudis.

Koncerto programa:

CLODE BOLLING – Siuita smuikui ir džiazo trio
Siuitos dalys: Romance, Caprice, Gavotte,
Tango, Slavonic Dance, Ragtime, Valse lente, Hora

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.