Padaugėjo susirgimų erkiniu encefalitu

2018-09-10 | Kategorija: Visuomenė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento duomenimis, Panevėžio regione 2018 m. sausio – rugpjūčio mėn. sergamumas Laimo liga (LL) sumažėjo, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu (atitinkamai 150 ir 171 atvejis), tačiau sergančiųjų erkiniu encefalitu (EE) skaičius išaugo nuo 10 iki 24 atvejų.

Vienintelė veiksminga erkinio encefalito profilaktikos priemonė yra skiepai, tačiau sumažinti erkių įsisiurbimo riziką gali ir individualios priemonės:

  • Tinkama apranga. Patariama apsivilkti šviesiais, ilgomis rankovėmis drabužiais, rankogalius gerai priglausti prie riešo, o kelnių klešnių apačią susikišti į kojines. Galvą apsirišti skarele arba užsidėti prigludusią kepurę.
  • Repelentų naudojimas (erkes atbaidančios cheminės medžiagos).
  • Saviapžiūra. Po iškylos gamtoje apžiūrėti visą kūną, ypač paausius, kaklą, pažastis, kirkšnis, kojų ar rankų lenkimo linkius. Išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti kitais rūbais.
  • Tinkamas maisto vartojimas. Vartoti tik pasterizuotą karvių ar ožkų pieną bei jo produktus.

       Ką daryti, jei įkando erkė?

  • Aptikus erkę reikia ją kuo greičiau ištraukti. Pincetu sučiupti erkę kaip galima arčiau galvos ir staigiu judesiu truktelėti atgal.
  • Apiplauti žaizdą vandeniu su muilu ir dezinfekuoti.
  • Nedraskyti erkės įkandimo vietos, jei ir nepavyko pilnai pašalinti erkės ir liko jos galvutė. Galvutę kaip svetimkūnį organizmas pašalins pats.
  • Stebėti erkės įkandimo vietą ir savo savijautą nuo 2 iki 4 savaičių.
  • Erkės įkandimo vietoje atsiradus paraudimui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

NVSC Panevėžio departamento inf.

 

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.