Naujovė vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje

2018-08-28 | Kategorija: Visuomenė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas primena, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. Lietuvoje kūdikiai nuo 2 mėnesių valstybės lėšomis bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos.

Svarbi ankstyva apsauga

Vakcina nuo rotaviruso yra geriamoji. Skiepijimo kursą sudaro 2 arba 3 vakcinos dozės (priklausomai nuo gamintojo). Pirmąją dozę kūdikiui rekomenduojama sugirdyti praėjus 6 sav. nuo gimimo. Tarp dozių turi būti mažiausiai 4 sav. pertrauka. Skiepijimas turi būti užbaigtas iki 6 mėn. amžiaus.

Rotavirusinio enterito simptomai

Pirmieji rotavirusinio enterito simptomai pasireiškia po 24 – 72 val. po užsikrėtimo. Liga prasideda ūmiai: vemiama, dažnai ir skystai viduriuojama (net iki 20 kartų per parą), skauda pilvą, karščiuojama. Viduriuojant ir vemiant netenkama daug vandens ir druskų. Sunki dehidratacija gali būti labai pavojinga kūdikiams ir mažiems vaikams.

Dažniausiai serga vaikai

NVSC Panevėžio departamento duomenimis, šių metų sausio – liepos mėn. Panevėžio regione užregistruoti 296 rotavirusinės infekcijos atvejai. Tai 21 atveju daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Didžiausi sergamumo rotavirusine infekcija rodikliai registruojami iki trejų metų vaikų amžiaus grupėje, vyresni vaikai ir suaugusieji asmenys serga žymiai rečiau.

Kaip sumažinti rotavirusų plitimą?

Skiepai – patikimiausia specifinė profilaktikos priemonė nuo rotavirusinės infekcijos, tačiau  riziką galima sumažinti kruopščiai plaunant rankas. Ypač svarbu plauti rankas pasinaudojus tualetu, pakeitus kūdikiui sauskelnes ar po sąlyčio su galimai infekuotais virusu daiktais ir aplinka.

NVSC Panevėžio depart.inf.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.