Gera žinia senovinės technikos mėgėjams

2018-08-05 | Kategorija: Kelionės ir pramogos

Perkerpama simbolinė juostelė

Pačiame Biržų miesto šventės įkarštyje, šeštadienį,  Sodeliškio dvaro sodyboje  iškilmingai buvo atidarytas senovinės technikos muziejus.

Erdviame sodybos kieme susirinko daugybė svečių – kolegos iš   senovinių automobilių klubo „Klasika“, draugai, vietos valdžios atstovai, politikai. Anot muziejaus šeimininkų, Daliaus ir Neringos Linkevičių, tai – ilgai brandinto projekto įgyvendinimas – jau senokai D.Linkevičius buvo žinomas kaip senovinės technikos kolekcionierius, sodyboje buvo galima pasigrožėti surinkta technika, senovinių padargų ekspozicija.

Prieš keletą metų p.Dalius užsibrėžė sodyboje įkurti muziejų, kuriame būtų eksponuojami senoviniai traktoriai, autobusai, sunkvežimiai, automobiliai, motociklai, kita technika.

Muziejaus steigėjas Dalius Linkevičius nepamiršo nė vieno, prisidėjusio prie jo svajonės įgyvendinimo

Kalbėjusieji negailėjo šiltų žodžių muziejaus idėjos iniciatoriams, linkėjo sėkmės, kuo daugiau eksponatų ir tolimesnės plėtros. Savo kalboje muziejaus šeimininkas D.Linkevičius prisiminė visus, kas padėjo priartinti  dieną, kai muziejus iškilmingai atveria duris.

Ekspozijos fragmentas

Muziejaus vieta išties neįtikėtinai patogi: vos keli kilometrai nuo turistų pamėgto Kirkilų apžvalgos bokšto geru, asfaltuotu keliu – retas svečias nesusigundys ilgiau pasižvalgyti po Biržų kraštą,  paganyti akis skoningai įrengtame muziejuje.

Lankytojai galės pamatyti ekspoziciją artimiausiu metu. Kaip sakė N.Linkevičienė, kol kas dar nenuspręsta, kurią dieną muziejus nedirbs, bet greičiausiai, kaip daugelyje muziejų įprasta, nedarbo diena bus pirmadienis. Bilieto kaina – 4 eurai.

Atidarymo iškilmių dalyviai skubėjo nors greitosiomis apžvelgti ekspoziciją

Po atidarytuvių iš Sodeliškio į Biržus pajudėjo senovinės technikos kolona – savo 10-metį švenčiantis ,,Klasikos“ klubas  sulaukė daugybės svečių iš įvairių šalių, kurie kartu su jubiliejų švenčiančiais biržiečiais savo automobiliais, automobilių laikmetį atitinkančiais rūbais ir puikia nuotaika suteikė ypatingo žavesio miesto šventei.

Senovinės technikos klubas ,,Klasika“ su bičiuliais atvyksta į šventę

selonija.lt

Tags: ,

2 komentarų to “Gera žinia senovinės technikos mėgėjams”

  1. Dėdė parašė:

    Pagaliau trantams rado vietą ir paskirtį. Jau nusibodo per šventes gatvėmis važinėjančios senienos.

  2. Vermišelis parašė:

    Fantastiška nuotrauka – matosi visa Kęstučio gatvės kreivybė ir griūvantis tiltas…

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.