Dovana šventei – fotografija

2018-08-03 | Kategorija: Susitikimai

Autoportretas. Zenono Meškausko nuotr.

Šių metų Biržų miesto šventės ženklu tapo fotografo, Biržų krašto metraštininko Zenono Meškausko nuotrauka „Ežeras rieškučiose“. Tai fotografo dovana miestui.

Zenonas Meškauskas – daugeliui biržiečių pažįstamas žmogus, savo fotoaparatu įamžinęs kelių kartų Biržų krašto žmones. Ir tada, kai dirbo fotografu „Biržiečių žodyje“, ir dabar, kai amžius leidžia būti atsargoje, o fotografo idėjos ir energija prieštarauja įprastai metų sąvokai. Zenoną matome visuose renginiuose, dažnai sutiksime paryčiais ar vakarais braidantį mūsų paupiais, paežerėmis ir gaudantį Biržų vaizdus: peizažus, žmonių veidus, įdomesnius pastatus, gamtos šėlsmą mieste.

Jo biržietiška fotografija net penkis kartus puošė vieną iš Niujorko dangoraižių – Zenonas tiek kartų laimėjo „Kodak pictures“ fotografijų konkursus ir jo nuotrauka šviesdavo šios firmos reklaminiame tablo, jo darbus personalinėse ir grupinėse parodose ne kartą matė biržiečiai (itin šiltai personalinė Zenono paroda „Sėlos“ muziejuje buvo sutikta per praėjusių metų Biržų miesto šventę, šiuo metu paroda eksponuojama Kirdonių daugiafunkciame centre). Dabar Zenono fotografuojamais Biržais džiaugiasi facebook-o lankytojai.

Zenonas tęsia savo tėčio, šviesaus atminimo Biržų krašto fotografo Petro Meškausko darbus, turi jo energijos gerąjį užkratą.

Tik savęs skambiai, Biržų krašto metraštininku, nelinkęs vadinti. Fotografas ir tiek…

„Ežeras rieškučiose“. Zenono Meškausko nuotr.

O su šių metų simboliu tapusia Zenono fotografija buvo paprastai: Savivaldybės atstovė viešiesiems ryšiams paprašė Zenono leidimo ant šventės kvietimų spausdinti jo nuotrauką, matytą facebook-e. „Net pyktelėjau, kai pamačiau, kad naudoja mažos raiškos nuotrauką, nusiunčiau didesnę, kad nuotrauka būtų geros kokybės. Kai pamačiau savo nuotrauką ant miesto šventės plakatų – buvo gražu. Ji ten labai dera juodame fone“, –  taip apie savo dovaną pasakoja Zenonas. Ir pajuokauja: „Mane plakate įvardino kaip rėmėją – bet koks aš čia rėmėjas…“ Kaip ir įpratęs, Zenonas savo dovanos miesto šventei kainos nelinkęs vertinti…

Beje, pati tokios nuotraukos idėja Zenonui gimė prieš ketverius metus, kai vyko koncertas Agluonos pakrantėje, prie tuometinio banko pastato. Tada nuotraukas ir suliejo į vieną vaizdą, kuriuo šiandien galime džiaugtis visi. Ir šis vaizdas puikiai dera su miesto šventės pavadinimu, kurio žodžius pasiūlė Virginija Virkutienė, „Versmės“ literatų klubo vadovė.

„Biržiečių žodis“

 

Tags:

2 komentarų to “Dovana šventei – fotografija”

  1. Biedris parašė:

    Tai savotiškas Biržų Mekas.Manau, pati didžiausia kolekcija Biržų tema pas gerb.Zenoną.Labai būtų įdomu pamatyti parodą tema,- amžininkai.Zenonas sugeba taip nufotografuoti ,atrodo ir kur jis buvo, lyg ir nepastebimas.Sėkmės darbuose ir kūryboje!

    • Zenonas Meškauskas parašė:

      Ačiū Jums labai už gerus žodžius! Žinoma, būtų fantastika būti savotišku Biržų Meku kaip Jūs sakote, nors man iki jo kaip iki Mėnulio…Tiek žinau, kad aš neišnaudojau tų savo galimybių ir jau niekada nebeišnaudosiu…Bet džiaugiuosi, kad turiu tokių mano kūrybos fanų, tokių žmonių kaip jūs!..

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.