Šeštadienis ant Širvėnos tilto

2018-07-27 | Kategorija: Kelionės ir pramogos

Žvejai visaip viliojo ir kantriai laukė savo laimikio. Birutės Petkevičiūtės nuotr.

Šeštadienio popietę Biržuose vyko žvejų varžybos „Širvėnos tiltas 2018“. Ant Astravo tilto būriavosi žvejai ir žiūrovai, kurie vis vaikščiojo nuo vieno žvejo prie kito, dairydamiesi, kuris sugavo daugiausiai žuvų.

Varžybas sudarė du turai, po jų buvo sveriami kiekvieno dalyvio laimikiai.

Į varžybas atvyko ir svečiai iš Panevėžio bei Anykščių. Dalyviai – įvairaus amžiaus: nuo jaunų vaikinų iki senjorų. Dėmesį patraukė žvejė iš Anykščių Danguolė Ramoškienė, vienintelė moteris žvejų būryje. Moteris sakė, kad su žvejų komanda iš Anykščių Biržuose vieši jau antrą kartą, o su meškere keliauja po visą Lietuvą, vos tik sužino, kad kažkur vyksta varžybos. Danguolė pripažino, kad jai labiau patinka poledinė žūklė žiemą, tada ir geriau sekasi, ir dažniau laimi, o vasarą žvejoja labiau savo malonumui. Žvejė apgailestavo, kad antrame varžybų ture sekasi prastai: kibire – tik kelios mažytės raudės, bet vis tiek varžybų pabaigoje ji buvo apdovanota kaip vienintelė dalyvaujanti moteris.

Iš viso varžybų metu pagauta 57,228 kg žuvies. Birutės Petkevičiūtės nuotr.

Vieniems labiau pasisekė per pirmąjį, kitiems – per antrąjį turą. Žvejams sutrukdė po pietų pakilęs vėjas bei šalia kai kurių dalyvių žvejojimo vietų nuo tilto šokinėjantys ir besimaudantys vaikai. Per abu varžybų turus iš Širvėnos ežero buvo ištraukta kiek daugiau nei 57 kilogramai žuvies. Pabaigoje buvo suskaičiuoti rezultatai ir apdovanoti tie, kurių laimikiai svėrė daugiausiai: laimėtojams buvo įteiktos atminimo taurės ir simboliniai prizai, praversiantys kiekvienam žvejui.

Sėkmė žvejyboje šypsojosi patyrusiems biržiečiams Vaidui Gučui, Austriui Šešeikai ir Mindaugui Trybui. Birutės Petkevičiūtės nuotr.

Pirmąją vietą užėmė komanda „Biržai“: Vaidas Gučas, Mindaugas Trybas ir Austrius Šešeika, ištraukę 14,849 kg žuvies. Antri liko panevėžiečiai, treti – anykštėnai. Asmeninėje įskaitoje pirmas buvo anykštėnas Vytautas Lisauskas, sugavęs 6,776 kg žuvies, antras liko A. Šešeika (6,387 kg), trečias – panevėžietis Petras Kubilius (4,804 kg).

Birutė PETKEVIČIŪTĖ

„Biržiečių žodis“

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.