Penktasis „Biržų kilometrų“ gimtadienis

2018-07-27 | Kategorija: Palėpė

Penkmečio torto galėjo paragauti visi kavinės lankytojai.
Janinos Bagdonienės nuotr.

Antradienį  „Sucrės“ kavinėje buvo pristatyta fotografijų paroda iš „Biržų kilometrų“ bėgimo ir kalbėta apie būsimą bėgimo šventę rugpjūčio 4 dieną.

Į parodos ir šventės pristatymo pusryčius pakvietė „Biržų duona“ – šio bėgimo svarbiausias organizatorius ir rėmėjas. Įmonės komercijos direktorius Andrius Kurganovas priminė: šiemet jau tikras gimtadienis, penktasis bėgimas. Ir pasidžiaugė: „Biržų kilometrų“ bėgimas populiarus, į jį bėgikai kasmet grįžta iš daugelio Lietuvos vietų, atvyksta pavieniai bėgikai, komandos, mielai dalyvauja patys biržiečiai. Bėgikų skaičius panašus. Ir šiuo metu bėgimui jau užsiregistravo apie 600 bėgikų.

Parodą pristatė fotografas Rokas Lukoševičius, apie Lietuvos taurės varžybas pasakojo direktorius Audrius Jaraminas (dešinėje). Janinos Bagdonienės nuotr.

„Biržų kilometrais“ mes populiariname savo kraštą: trasa driekiasi įspūdingomis apylinkėmis, gražiausiomis Biržų vietomis. Iš kitur atvykę bėgikai turi galimybę pažinti mūsų gražų kraštą, pasigrožėti jo vaizdais“, – kalbėjo A. Kurganovas.

„Biržų kilometrai“ – vienas iš septyniolikos Lietuvos bėgimo taurės etapų. Susitikime dalyvavęs Lietuvos bėgimo taurės direktorius Audrius Jaraminas pritarė: į Biržų bėgimą dalyviai sugrįžta kasmet. Žavi trasa, žavi pačių biržiečių draugiškas nusiteikimas, mažos pramogos, kurias trasoje sumano biržiečiai bėgikai. „Tai labai graži šventė, bėgikai mėgaujasi bėgimu. „Biržų kilometrai“ – vienas iš geriausių ir gražiausių taurės etapų Lietuvoje“, – kalbėjo A. Jaraminas. Ir gyrė puikiai varžybas organizuojančius biržiečius, dėkojo gausiems rėmėjams, rajono Savivaldybei, kuri pasirūpina užtverti gatves, policijos pareigūnams, medikams – nors iki šiol rimtesnių sveikatos sutrikimų Biržuose bėgikai nepatyrė, norisi, kad šventėje visi jaustųsi gerai.

„Biržų kilometrų“ sumanytojas Andrius Kurganovas įsitikinęs, kad šios varžybos – puikus miesto šventės akcentas. Bėgime dalyvauja daug biržiečių, bėga pats Andrius ir nemažai „Biržų duonos“ darbuotojų. Bėga dėl malonumo, neraginami. Janinos Bagdonienės nuotr.

Bėgimo organizatoriai šįkart žada įdomią naujovę bėgikams: prabėgdami pro vieną postą jie galės savo mobiliuosiuose pamatyti, kaip bėga, koks rezultatas, kiek kilometrų įveikė.

Organizatoriai dėkojo supratingiems biržiečiams, kurie nebepyksta dėl pusdieniui užtverto miesto centro, o džiaugiasi, kad čia vyksta toks renginys.

„Į Biržus bėgikai atvažiuoja pamatyti šį kraštą, pasigrožėti juo ir draugiškais biržiečiais“, – sakė A. Jaraminas.

Gražūs vaizdai, nuoširdžios emocijos užfiksuotos Lietuvos bėgimo taurės fotografo Roko Lukoševičiaus nuotraukose. Šiuo metu „Sukrėje“ matome 10 pernykščio Biržų bėgimo akimirkų, kurios primena, kokia gražia trasa bėgo  bėgimo dalyviai, kokios buvo jų emocijos po bėgime patirtos liūties, prieš bėgimą ir pan.

Fotografas R. Lukoševičius fotografuoja visuose taurės etapuose ir pripažįsta, kad Biržai – išskirtinis kraštas.

A.Jaraminas kalbėjo, kad Lietuvos taurės etapai nerengiami didžiuosiuose miestuose, bet juose mielai dalyvauja ir vilniečiai, kauniečiai, šiauliečiai, klaipėdiečiai. Etapai rengiami mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose, kad būtų proga pažinti savo kraštą, ne tik didmiesčių grindinį.

Janina BAGDONIENĖ

„Biržiečių žodis“

 

Tags:

Vienas komentaras to “Penktasis „Biržų kilometrų“ gimtadienis”

  1. nebegikas parašė:

    atsirado remejas, zmones kurie nori begti uz tai ir susimoka patys, bet viskas gerai niekas per prievarta to daryti nevercia. taip pat dar miesto biudzetui kainuoja tas gatviu uztverimas pusdieniui jei jau tokiu remeju dedasi tai kodel pats nesumoka tu pinigu ir isvis tas kurganovas darosi pigia reklama sau ir savo imonei ypac paskutiniu metu. galbut i taryba kartais taikosi per ateinancius rinkimus su isaku priesaky. va kai uz viska pats sumokes ir nebeprasys is biudzeto lesu tada ir gales vadintis tikru remeju, o dabar tai…

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.