Mero ataskaitą opozicija vadino rinkimine brošiūra

2018-06-08 | Kategorija: Tema

Editos Mikelionienės nuotr.

Antradienį vyko rajono Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomi 32 klausimai. Didžiausio dėmesio sulaukė mero, Tarybos ir Savivaldybės 2017 metų veiklos ataskaita. Ataskaitą kritikavo ir opozicija, ir valdančioji koalicija. Vieni kaltino, kad meras su vicemere, užuot dirbę, „lošia pokerį“, kiti suskaičiavo, kiek savo portretinių nuotraukų meras įdėjo į ataskaitą, treti priekaištavo dėl neprasidedančių sporto ir sveikatingumo centro statybų bei viešųjų erdvių tvarkymo. Buvo ir pritariančių ataskaitai.

 

Atsisakė ledo arenos

Pastarajame rajono Tarybos posėdyje dalyvavo 21 iš 25 rajono Tarybos narių. Neatvyko opozicijos nariai Stasė Eitavičienė, Viktoras Kurganovas bei valdančiosios koalicijos nariai Adolfas Rinkūnas ir Dalius Jakubėnas.

Prieš pristatant ataskaitą, Tarybos narys Dalius Drevinskas priminė, jog komitete buvo nutarta, kad Administracijos direktorius kas du mėnesius Tarybos posėdžiuose papasakos apie svarbiausių projektų eigą. Tačiau praėjo keturi mėnesiai, o paaiškinimų nėra. Todėl paprašė direktoriaus pareigas einančio Audrio Muko pasisakyti.

 1. Mukas sakė, jog dėl viešųjų erdvių tvarkymo paskelbtas atviras konkursas. Jis baigsis birželio 29 dieną.

Dėl sporto ir sveikatingumo centro  statybų susiklostė tokia situacija. Anot A. Muko, 2017 m. vasarą projektas atiduotas vertinti Aplinkos apsaugos agentūrai, kuri pradėjo ieškoti kabliukų: neva, projektas parengtas taip, kad sumažins Gimnazijos teritoriją. Pasak A. Muko, Savivaldybė įrodė, kad teritorijos nesumažins. Tačiau 2017 m. rugsėjį įsigaliojo įstatymas: mokykloje, kurioje mokosi iki 1000 vaikų, turi būti 2000 kv. m aikštelė. A. Mukas sakė, kad įstatymas galioja tik naujai statomoms mokykloms. Tuomet Agentūra pareikalavo pateikti poveikio aplinkai vertinimą. Jei Savivaldybė nesutinka, aiškinsis teisme. A. Muko teigimu, teismai ilgai užtrunka, todėl vertinimą pateikė, tačiau teko atsisakyti minties statyti ledo areną. A. Mukas kaltino Agentūrą, kuri, anot jo, parašus dėjo, neatsižvelgdama į įstatymus.

Paklaustas, ar Vabalninkas neliks žiemą be šildymo, A. Mukas patikino, kad neliks, nors reikalai kol kas ir nepasistūmėjo į priekį.

 

Džiaugėsi turizmu ir gausiu turgumi

Tuomet žodį tarė rajono meras Valdemaras Valkiūnas. Kadangi 163 puslapių ataskaitą, tikėtina, rajono Tarybos nariai perskaitė iš anksto, meras nuveiktus darbus apibendrino trumpai.

 1. Četvergui užkliuvo mero kelintą sykį kaip nuopelnas minima žiedinė sankryža. A. Vaitkevičius domėjosi, ar yra projektų vadovai, kurie turėtų prisiimti atsakomybę dėl stringančių darbų. V. Valkiūnas sakė, jog už Sporto ir sveikatingumo centrą atsakingas A. Mukas, o viešųjų erdvių konkursas paskelbtas, kuriame gali dalyvauti visos architektūrinės įstaigos.
 2. Drevinskas mero teiravosi, gal šis žino, kiek per jo kadenciją Biržuose buvo sukurta darbo vietų. Meras kalbėjo, jog darbo vietos kuriamos per kavines. Daug tų vietų sukurta. Nauji turizmo objektai atsirado. Meras vylėsi, jog atsiras ir privatus viešbutis: „Mes palaikom, kad naujos darbo vietos atsirastų“.
 3. Armonas teiravosi apie verslo struktūras: kiek jų buvo kadencijos pradžioje ir kiek yra dabar. V. Valkiūnas sakė, jog Savivaldybė verslo struktūrų nekuria: „Galime pasidžiaugti, basų kojų takas atsirado. Fors mažoras su Biržų kempingu atsitiko, bet Savivaldybė ėmėsi veiksmų per Turizmo informacijos centrą. Kuo daugiau bus turistų, tuo pelningiau dirbs“. D. Drevinskas sakė, jog turizmas Biržų neišgelbės. V. Valkiūnas atsakė, jog nenori suprimityvinti, kad Biržai bus pramoninis miestas. Panevėžys kelis milijonus investavo, kurie neatsiperka. Biržų negalima paversti kenksmingos pramonės miestu.
 4. Griciūnienė teiravosi dėl investicijų. Galbūt pasirašytos kokios nors sutartys? Meras sakė: taip nėra, kad investuotojai pasirašys protokolą ir ateis. Kaip galima pasirašyti sutartį su žmonėmis, kurie atvažiuoja į turgų? Meras džiaugėsi, kad Biržų turguje padaugėjo pirkėjų ne tik iš Biržų. V. Valkiūnas sakė, jog per Turizmo informacijos centrą bendradarbiauja su „Biržų duona“, „Rinkuškių“ bendrovėmis. Yra Turizmo informacijos centre darbuotoja, kuri moka latviškai. Labai pagerėjo komunikacija po to, kai buvo asfaltuotas kelio ruožas nuo Saločių iki Pasvaliečių.

 

Taupo vicemerės sveikatą

 1. Griciūnienė taip pat teiravosi, ar pasikeitė situacija, kai meras nušalino savo pavaduotoją nuo švietimo ir kultūros reikalų kuravimo?

Meras sakė, jog buvo sudaryta darbo grupė dėl švietimo situacijos gerinimo. I. Varzienė joje dalyvauja, pataria. Anot mero, ne visų sveikata titaninė, todėl vicemerės negalima perkrauti darbais, kuriuos gali padaryti meras.

 1. Drevinskas merui priminė jo mintį, kad, laimėjęs savivaldybės rinkimuose daugiau vietų, būtų nuveikęs daugiau darbų. Kas sutrukdė?

Meras sakė, jog visi, kurie žiūri kritiškai, negali prieiti iki destruktyvo. Kažkas po rinkimų nubyra, kažkas nori pasinaudoti sąrašu, kad patektų į rajono Tarybą. Anot mero, jam patiktų, kad nebūtų opozicijos, nes opozicijos buvimas skatina neapykantą. Norėtųsi, kad vienas – už visus, visi – už vieną.

 

Klausimas vicemerei

 1. Vaitkevičius klausimą pateikė vicemerei: ar teisingas buvo sprendimas perkelti sporto ir sveikatingumo centro statybų projektą į naują vietą?
 2. Varzienė sakė, jog patikėjo mero idėja perkelti projektą į miesto centrą. Tam pritarė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija su sąlyga, kad atsakomybę prisiims meras ir Respublikonų frakcija. Pasak vicemerės, ji patikėjo specialistų teigimu, kad ši vieta geresnė. Antra, ji manė, kad pastačius centrą Gimnazijos stadione, juo galės naudotis visos mokyklos: „Dabar man labai gaila, kad per trejus metus tiek trukdymų. Neparengtas techninis projektas. Esam labai blogoje situacijoje, nes tai buvo strateginis kadencijos objektas“. I. Varzienė sakė, jog projekto įgyvendinti nepavyko dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių: „Per mažai buvo lobizmo gerąja prasme, per mažai darbo su Seimo nariais“.
 3. Valkiūnas dėl susidariusios situacijos kaltino ir vyriausybines organizacijas, „Lietuvos valdininkijos polinkį į degradaciją“.

 

Šilumos kaina – ne mero ir Tarybos kaltė

 1. Četvergas priminė ir pažadus dėl šilumos kainos mažinimo. Anot Tarybos nario, meras pats sukūrė darbo grupę, pats ją ir išardė. Meras apgailestavo, kad T. Četvergas mažai dalyvauja veikloje šiuo klausimu. Anot mero, ne dėl jo ar šios rajono Tarybos narių kaltės buvo pasirašyta ilgalaikė sutartis su „Litesko“.

 

Knyga apie Biržus numarinta

 1. Armonas domėjosi, kaip išspręstas knygos apie Biržus klausimas, dėl kurio kilo mero ir vicemerės konfliktas.

Meras sakė, kad šeimose kyla nesutarimų: vienas eina į vieną bažnyčią, kitas – į kitą. „Knyga numarinta, o dėl kitos laukiam pasiūlymų. Kol kas kitos neinicijuoju, nes nedega, kad ji būtų“. Meras sakė laukiantis pasiūlymų iš Armono kaip keliauninko. Priims ir vicemerės su kitokiu skoniu nuomonę.

 

Ataskaitoje – mero nuotraukų albumas

Dominyka Tribienė sakė, jog vienas pilietis jai pateikė skaičius iš mero ataskaitos. Ataskaitą sudaro 163 puslapiai. Pirmuosiuose 46 puslapiuose – net 32 mero nuotraukos, visoje ataskaitoje 54 nuotraukos, kuriose meras pozuoja su kitais žmonėmis. Tad kyla klausimas: ar tikrai meras turi komandą ir kaip ją vertina?

Meras sakė, kas nevengia nusifotografuoti kartu su kitais, tačiau yra, kas iš nuotraukos jį nukerpa. Ne visi nori fotografuotis ir būti atsakingi.

 

Priekaištai dėl rinkimų pažadų

 1. Četvergas pateikė argumentų, kad meras neįvykdė rinkiminių pažadų ir pareiškė, kad balsuodamas susilaikys. Anot T. Četvergo, meras pirmadienį tik dešimtą ryto kerta Latvijos sieną. V. Valkiūnas sakė, jog meras turi būti mobilus, jis visuomet pasiekiamas telefonu.
 2. Vaitkevičius kalbėjo apie tai, kad padaryta finansinė žala biudžetui perkeliant sporto ir sveikatingumo centrą ir atsisakius lėšų Gimnazijos stadionui, didžiulės lėšos buvo skirtos viešųjų erdvių kūrybinėms dirbtuvėms, o paslauga nenupirkta treji metai. A. Vaitkevičius kalbėjo, jog ugdymo tinklo optimizavimas tik kosmetinis, neišspręstas Likėnų, kaip kurortinės vietovės, statusas. Pliažas užpiltas dumblu, kuris tinka tik pakelėms tvarkyti. Anot A. Vaitkevičiaus, meras ir mero pavaduotoja lošia pokerį, o ne dirba, todėl ataskaitai nepritars.
 3. Čigienė paaiškino, kodėl neuždavė merui klausimų. Mat į juos nesitikėjo gauti atsakymų be komentarų ir moralizavimo. Anot R. Čigienės, mero ir Tarybos ataskaitos turėtų būti atskiros, nes taip išeina, kad patys Tarybos nariai svarsto, ką patys daro. R. Čigienė priekaištavo ir dėl Ligoninės veiklos įvertinimo, ir dėl mero elgesio, kuomet jis automobiliu važiuoja iki pat Pilies arsenalo, nors turėtų rodyti pavyzdį kitiems.
 4. Armonas ataskaitą vadino klausimų-atsakymų vakaru, tekstu su daug paveikslėlių. Jo teigimu, ataskaita primena rinkiminę brošiūrą. Jis ataskaitai nepritarė.

 

Siūlymas pagalvoti prieš žadant

 1. Garšvaitė kalbėjo, jog rengiantis rinkimams reikia gerai apsvarstyti savo žodžius ir atsakingai galvoti, ką žadėsim. Anot A. Garšvaitės, skaudu dėl sporto ir sveikatingumo centro. Reikėtų daugiau koncentruotis į strateginius tikslus ir tęstinumą, o ne į asmeniškumus. Tačiau rajono Tarybos darbas vyko, koalicija sugebėjo susitarti, yra pažanga. Todėl ji ataskaitai pritarė.

 

Konservatorių nuomonė dėl ataskaitos išsiskyrė

 1. Varzienė sakė, jog po diskusijų jos vadovaujama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija nusprendė balsuoti laisvai. Pati I. Varzienė siūlė ataskaitai pritarti, nes pavyko išsaugoti koaliciją. I. Varzienė kalbėjo, jog su meru pokerio nelošia: santykiai darbiniai ir atviri, ar tai būtų konfliktas, ar taikos periodas. Vicemerė kalbėjo, jog daugelį darbų pavyko padaryti, o už nepavykusius – atsakomybę prisiimti visi, tik atsakomybės svoris nevienodas. Tarybos narius vicemerė kvietė atskirti rinkimų ir darbinę kultūrą: „Nesinori tokios takoskyros, kai vienas į kitą nebegali žiūrėti“.
 2. Anskinas kalbėjo, jog meras pirmas atsisakė ledo arenos, nors buvo šios idėjos vadas. A. Anskinas nepritarė ataskaitai.
 3. Tribienė pareiškė, jog balsuos už, nes vertina Savivaldybės specialistų darbą.

Almantas Bružas sakė balsuosiąs už, nors mero ataskaitoje pasigedo verslo skatinimo. Tačiau meras kartą apsilankė jam priklausančioje kavinukėje ir davė patarimų.

Meras linkėjo visiems būti broliais ir seserimis.

Už rajono mero, Tarybos ir Savivaldybės 2017 m. veiklos ataskaitą balsavo 14, prieš – 2, susilaikė 5 rajono Tarybos nariai.

 

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

13 komentarų to “Mero ataskaitą opozicija vadino rinkimine brošiūra”

 1. Pažadu (W) parašė:

  1.Pažadu sukurti darbo vietas. 2.Pažadu pritraukti investicijas…….100. Pažadu išasfaltuoti gatves….201.Pažadu pastatyti sveikatingumo centrą….1001.Pažadu sumažinti šilumos kainas….Ką čia dar pažadėti? Užteks nebežadėk. Kraukis mantą- i rigą į rigą į konservų fabriką ; ir tarybą pagriebk su savimi

 2. ... parašė:

  Anot mero, ne dėl jo ar šios rajono Tarybos narių kaltės buvo pasirašyta ilgalaikė sutartis su „Litesko“. O tai tos sutarties neįmanoma nutraukti kaip pažeidžiančios visuomenės interesą? Biržuose šildymas vienas brangiausių Lietuvoje, nors šildoma atliekomis ir skiedromis.

 3. ... parašė:

  Ponas Gebelsas, išgirdęs mūsų mero propagandą, manau, kad pradėtų grabe vartytis…

 4. TTT parašė:

  Gal kas galėtų išvardinti tarybos narius,balsavusius už sporto komplekso perkėlimą į naują vietą? Manau,jie tai darė ne be kažkokios asmeninės naudos. Žmonėms būtų kažkoks orientyras sekančiuose rinkimuose,už ką nederėtų balsuoti.

  • biržietis parašė:

   Jei neklystu tai už balsavo: Adolfas Rinkūnas Alfridas Jozėnas Arūnas Butėnas
   Audronė Garšvaitė Aurelija Sindriūnė Dalius Drevinskas
   Dalius Jakubėnas Dominyka Tribienė Gražina Kučinskienė
   Irutė Varzienė Linas Vaitkevičius Mindaugas Balčiūnas
   Sigitas Mitrochinas Sigutis Štrėmas Skirmantė Griciūnienė
   Valdemaras Valkiūnas Vilius Trečiokas. Prieš balsavo: Nijolė Šatienė Viktoras Rinkevičius. Susilaikė: Aidas Vaitkevičius Arūnas Anskinas Kęstutis Armonas. Nebalsavo: Audrys Šimas Viktoras Kurganovas. Bet būtų labai gerai, kad kas nors iš tarybos pakomentuotų, feisbuke tai kai kurie pasisako dažnai, tai galėtų ir čia įsiterpti.

 5. Senioks parašė:

  Nei šis nei tas toks meras. Savo makaroninių pažadų neįvykdė ir aišku neįvykdys. Tačiau ir per daug nepakenkė rajonui. Tokių žygių, kai Ramono "Litesko" sandėris tikrai nepadarė. Bet kad darbo vietų kūrimasis rajone jam asocijuojasi su kavinėmis, tai jau atleiskit, kvaila. Žodžiu, nenorėčiau daugiau tokio mero

 6. Benas parašė:

  Magai dirba savivaldybėje :"Pasak A. Muko, Savivaldybė įrodė, kad teritorijos nesumažins. "- Pastato didžiulį kompleksą Gimnazijos stadione, o teritorija nesumažėja?
  Patikliojii :"Varzienė sakė, jog patikėjo mero idėja perkelti projektą į miesto centrą…" – ne tik pati patikėjo ,bet ir visokiais būdai stengėsi įtikinti kitaip galvojančius… Daug kas i pūtė pristatinėdami projektą į tą pačių dūda su Pauža.
  Ne tik meras su Ledo arena susimovė, atsakomybę turėtų prisiimti ir Tarybos nariai, kurie balsavo už sporto komplekso perkėlimą į miesto centrą. Nebūtų atsisakę – kompleksas tikriausiai jau būtų stovėjęs paežeryje.

  • (Ne)šviesus protas parašė:

   Spjaut jiems ne tik į teritorijos sumažinimą, bet ir į tai, kad šiame kvartale gyvenantiems teks kas kartą susidurti su automobilių srauto padidėjimu. Kai kas jau ir dabar vaiką į darželį "veža" ar iš jo pasiima per Gimnazijos 5 ir 9 namo kiemą. Tada ne tik įvažiavimas, bet ir parkavimas vyks tikrai šių namų kieme. Kur dėsis gimnazistai- rūkoriai, kaip išsiteks darželio "Genys" vaikai? Ar gali Biržuose būti "ramybės rajonas"? Šie protingieji, gudrieji, išmanieji išneš muilą iš valdžios, gal ir iš miestelio, o daugiabučių gyventojams teks viską išgyventi???

 7. Snaigė parašė:

  Kodėl nekalbama apie nuostolingai dirbančias savivaldybės įmones. Ar turėsime brangiausią vandenį ir didžiausius trantus autobusus, taip ir liko neatsakyta. Kai tokia situacija ar tų įmonių vadovų yra pakankama kompetencija ir ar jie gali eiti toliau pareigas.

  • ,,,,, parašė:

   ….kas gera prisiminkimę,kas bloga lai išblės…

   • Kablys parašė:

    …nosinę tai nusikabink…

   • .... parašė:

    Lietuvoje nuostolingai dirbti apsimoka. O dar po kelių metų tuos pazikus (senus autobusus) galėsime jau kaip Maltoje naudoti turistams pritraukti, nes tokios egzotikos jau sunkiai rasi.

 8. manau parašė:

  Na tikrai rupestingas,protingas MERAS. Ir rajonu rupinasi,ir vicemerės sveikata. Sekmės jam tolimesniuose darbuose ir linkiu sekmės kituose mero rinkimuose.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.