Ar taps turistams patrauklesni Kirkilai?

2018-04-06 | Kategorija: Tema

Trinkelėmis išklota automobilių aikštelė. Editos Mikelionienės nuotr.

Praėjusių metų rudenį Kirkiluose buvo pradėti privažiavimo kelio ir stovėjimo aikštelės prie Kirkilų apžvalgos bokšto statybos darbai: pastatytas 79 m ilgio asfalto danga dengtas privažiavimo kelias prie  apžvalgos bokšto, įrengta trinkelėmis dengta 44 vietų automobilių ir autobusų stovėjimo aikštelė. Tačiau prie bokšto vedanti Ežerėlių gatvė duobėta, tvarkos prašosi ir karstinių ežerėlių aplinka. Kas turistų pamėgtoje vietoje bus daroma šiemet?

Įrengta automobilių aikštelė

Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Petras Januškevičius sakė, jog kelio atkarpą asfaltavo, aikštelę įrengė UAB „Biržų ranga“. Pinigų šiems darbams atlikti Biržų regioninio parko direkcija  iš Kelių priežiūros ir plėtros programos gavo 120000 eurų. Sudarius trišalę sutartį darbų užsakovo pareigas perėmė Biržų rajono savivaldybės administracija. Šiuo metu liko sutvarkyti aplinką, pažymėti juostas.

Duobėtos Ežerėlių gatvės perspektyvos

Anot P. Januškevičiaus, būtina asfaltuoti Ežerėlių gatvę, kuria prie bokšto važiuoja didelis srautas turistų. Praėjusiais metais šiai gatvei tvarkyti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos buvo skirta 25000 eurų. Už šiuos pinigus rangovas „Biržų ranga“ parengė darbo projektą, atliko kai kuriuos paruošiamuosius darbus. P. Januškevičius sakė, jog Savivaldybės administracija parengė investicinį projektą ir pateikė jį Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Ežerėlių gatvei asfaltuoti prašė 320000 eurų. Kitą mėnesį turėtų paaiškėti, ar šiam projektui įgyvendinti bus skirtos lėšos. P. Januškevičius sakė, jei nebus skirtą tikslinių ar rezervo lėšų, galbūt kažkiek pinigų pavyks skirti iš einamųjų lėšų ir sutvarkyti bent dalį Ežerėlių gatvės.

S.Staškevičius: „Bus gražu“

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje politikams buvo pateiktas sprendimo projektas  dėl „Kirkilų karstinių ežerėlių teritorijos sutvarkymo gyventojų poreikiams“. Projektas numatomas įgyvendinti pagal Biržų rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją. Jis finansuojamas iš ES Žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir valstybės biudžeto. Pateikus paraišką ir gavus finansavimą, ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų turėtų prisidėti Savivaldybė . Planuojama projekto vertė – 37500 eurų.

Jei pavyks gauti lėšų, bus atnaujinti suoleliai, įrengtos poilsio, žaidimų zonos. Editos Mikelionienės nuotr.

Sprendimo projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius sakė: bus gražu. Įgyvendinus projektą, Kirkiluose būtų pastatyti suoliukai, įrengtos poilsio zonos, žaidimų aikštelės, viešųjų erdvių paslaugų stotelė ir kiti mažosios architektūros elementai. Jei projektui bus skirtas finansavimas (paraišką būtina pateikti iki balandžio 30 dienos), jį planuojama įgyvendinti per šiuos metus.

Vandalų darbai

Vandalai pasistengė: supjaustė skardinį stendą. Editos Mikelionienės nuotr.

Kol kuriami planai, kaip pagražinti aplinką, kad turistams ir vietos gyventojams būtų gražu ir patogu, vandalai nesnaudžia: iš suolo išluptos lentos, sugadintas informacinis stendas. Sunku net įsivaizduoti, kiek vandalams prireikė laiko ir jėgų supjaustyti iš skardos padarytą informacinį stendą apžvalgos bokšte.

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

 

Tags:

16 komentarų to “Ar taps turistams patrauklesni Kirkilai?”

 1. Svečias parašė:

  Mieli Biržiečiai, kas vyksta? Kodėl nenorite permainų į gerą pusę? Prieštaraujate geroms idėjoms, nepažvelgiate į puikius pavyzdžius. Mokate didžiausius mokesčius Lietuvoje. Turite didžiausią bedarbystę Lietuvoje. Suprantu, kad Jūsų valdžia nenori permainų, nes jai gerai, didžiules algas gauna už paplepėjimus ir kavutės gėrimus. Bet eiliniam Biržiečiui turėtų būti siekis gražinti savo kraštą, tobulinti ir puoselėti, pritraukti svečių, gauti naujų darbo vietų aptarnavime, statybose, bei ūkinėje veikloje. Metas keistis į gera. Įžvelgiu vieną iš Jūsų bėdų rykštę, tai per daug ponaujos, vergvaldžių. Negana, kad nekuriamos darbo vietos, bet dar vergai apkraunami įvairiais mokesčiais ir baudomis, kad net nebeįstengiama pasipriešinti tokiam režimui, nebent kas suinkščia.

 2. Senioks parašė:

  o tu ir nevažiuok čia antrą kartą, aišku?

 3. Savas parašė:

  Anykščių "Lajų takas", taip pat priskirčiau prie gamtinių objektų, bet pažiūrėkit kokia ten veikla verda, taip rajonui įplaukos didėja, žmonėms steigiamos naujos darbo vietos, pagerėja visiems gyvenimas, nes į rajono biudžetą prikapsi pinigų, LT biudžetas pasipildo. Taip net biudžetininkams ir pensininkams būtų iš ko mokėti ir kelti pajamas

  • Elfas parašė:

   5 metus, kol bus sumokėta vandenų bauda, laukia bado režimas. Vistiek savivaldybė turės sumokėti, tai neliks kitoms reikmėms.

   • elfui parašė:

    Pirmiausia pasidomėk ir SUPRASK, o tada rašyk. Jei nežinai tai nereikia nesamonių rašinėti

 4. xxx parašė:

  Būtina pastatyti keletą stebėjimo kamerų-gal pasibaigtų vandalizmas. Tai atsieitų pigiau,nei taisyti vandalų padarytas eibes…

  • ... parašė:

   Dar būtų gerai, kad tuos vandalus išaiškintų ir gerai nubaustų. Jie patys ar kiti panašūs jau gal nebenorėtų niokoti pagalvoję apie pasekmes. Nes su tokiais tik taip, jie tik tokią "kalbą" supranta.

 5. ... parašė:

  Kirkiluose visai gražu ir įdomu. Tikrai gan normaliai sutvarkyta, dar jei papildomai sutvarkys – bus šaunu. Tačiau kuriant ir įgyvendinant tokius ar panašius turistų pritraukimo projektėlius reiktų omeny turėti vieną esminių dalykų, t.y. kažką sugalvoti, kad turistai "grįžtų", t.y. norėtų lankytis nuolatos. Nes ką. Vieną kartą į Kirkilus nuvažiavau, apžiūrėjau, užlipau į tą bokštą, pasivaikščiojau prie ežeriukų. Gražu, faina, tvarkinga, BET… ANTRĄ KARTĄ ten kažin ar važiuočiau. Nes nieko naujo jau nebepamatyčiau.

  • Senioks parašė:

   O tai, ponuli, čia pramogų centras ar atrakcionų parkas. Čia gamtinis objektas ir žmonės atvažiuoja pasižiūrėt unikalios gamtos ir pailsėt. Reikia skirt tokius dalykus. Ir taip čia jau per daug visko pristatė

   • ... parašė:

    O kur sakiau, kad reikia pramogų parko? Tik norisi normaliai pasakyt, kad žmonės darytų taip, kad būtų trauka dar kartą ir dar kartą atvažiuoti, t.y. kad lankytojai grįžtų arba būtų nuolatiniai. Reikia sugalvoti ir įgyvendinti kažkokį "vinuką"…Nes gamtos yra ne tik Kirkiluose ir pailsėti galima ne tik Kirkiluose. Dar kartą sakau savo nuomonę, kad viskas iš esmės gal ir gerai, gražiai padaryta. Bet antrą kartą jau nebėra ten ko važiuoti.

    • Ona parašė:

     Tai ir padaryk…nemoralizavęs

    • Senioks parašė:

     o tu ir nevažiuok čia antrą kartą, supratai?

     • ... parašė:

      Duodi žmonėms idėją, konstruktyviai pakritikuoji, kad šalia bokšto dar kažkokią veiklą lipdytų, kad norėtųsi dar kartą ir dar kartą grįžti, jie kažkokie susireikšminę užsipuola – tai imk už mus padaryk, tai apskritai nevažiuok iš čia. Neadekvatūs jūs ir tikiuosi ne visi kirkiliečiai tokie. O Lietuvoje yra gražių ir įdomių vietų ir be jūsų. Ir, tikėtina, nėra ten neadekvačių vietinių.

      • Neadekvatus parašė:

       O tamsta žinai kaip visus užknisa visokie "įdėjų dalintojai'? Būtų įdomu sužinoti ką gyvenime pats yra sukūręs šis "ĮDĖJŲ DALINTOJAS"…

      • ... parašė:

       Jūs Kirkiluose ten visi tokie agresyvūs? Ar tik tamista vienas toks?

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.