Pavasarinės etnodirbtuvės Šukionyse

2018-03-30 | Kategorija: Palėpė

Virginijaus Bieliako nuotr.

Kultūros darbuotoja ir bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė nepritrūksta sumanymų ir sukviečia žmones į užsiėmimus. Verbų sekmadienio išvakarėse bendraminčiai susibėgo etnodirbtuvėse.

Susėdę aplink stalą bendruomenės namų vestibiulyje visi rišo verbą. Iš kadagio šakelės. Ji pati svarbiausia. Rita mokė: prie kadagio įdedi blindės ar žilvičio. Pritiks ir beržo šakelė. Gal dar randi darželyje peržiemojusią žalią rūtą, o gal buksmedžio šakelę… Guldai javo varpą ir žydintį pirmąjį gėlės žiedelį. Viską tvirtai suriši ir papuoši nėrinio juostele. Paprasta, gražu ir bažnyčioje su tokia verba ne gėda pasirodyti.

Šukioniečiai kalė ir kėlė inkiliukus paukščiams. Virginijaus Bieliako nuotr.

Sakoma: kai iš klevų pradeda varvėti sula, pats laikas kelti inkilus. Šventė sugrįžtantiems paukščiams ir žmogui. Bendruomenės tarybos narys Vaidas Rudis vadovavo jaunuolių ir berniukų inkilų paradui. Aldas Miežonis, pats vikriausias, lipo į medį. Ne visur su kartimi buvo įmanoma pasiekti įkelti namelį paukštukams.

Moteris ir mergaites tuo metu Rita mokė nulipdyti velykinį sviesto avinėlį. Visos iš anksto sutarė: kaimiško sviesto negadins, eksperimentuos su pirktiniu. Tarp mergaičių drąsiausia buvo Adriana Keršulytė ir jai puikiai pavyko. Užšaldytas avinėlis per Velykas taps puikia stalo puošmena. Suteiks šventei jaukumo, pradžiugins mažuosius ir suaugusiuosius.

Po žiemos patikrintos ir bendruomenės sūpynės. Patalkiams – Ritos Bieliakienės vaišės. Gardi daržovių sriuba. Juk pasninkas. Visi apgailestavo: gaila, nyksta tradicija per Velykas pakabinti ir suptis kuo aukščiau, kad linai aukštesni užaugtų. Nebesėja lietuviai linų, gal ir suptis nebėr prasmės?

SVIESTO AVINĖLIS. 250–500 g šiek tiek pasūdyto kaimiško sviesto. Maždaug penktadalį nuo gabalėlio atgnybi ir dedi į šaldytuvą. Didįjį gabalą tarp rankų formuoji tol, kol išgauni gulinčio avinėlio formą. Kūnelis šiek tiek paplotas, kad garbanos geriau priglustų. Vietoj akyčių įspaudi pipirus, snukutis iš gvazdikėlio. Sviesto gabalėlį, išimtą iš šaldytuvo, sutarkuoji smulkesne burokėlių tarka ir drožlėmis apdedi kūnelį, padarai šukuoseną. Lėkštėje avinėlį apjuosi smulkintais krapais, svogūno laiškais ar daiginta pipirne. Galima avinėlį daryti kuplesnį ir jo kailiuką pašiaušti peiliuku, šaukšteliu ar išbraižyti šakute. Virginijaus Bieliako nuotr.

Užsiėmimų organizatorė Rita visiems nuoširdžiai linkėjo, kad ateity nereikt sviesto avinėlio lipdyt iš… sojos baltymų.

Regina VAIČEKONIENĖ

„Biržiečių žodis“

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.