Lietuvos žmonių dovana Juodupės vaikams – naujas dienos centras

2018-03-27 | Kategorija: Kaimynai

Šiandien Juodupėje (Rokiškio r.) duris atvėrė naujas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ įsteigtas vaikų dienos centras.

Lėšų naujajam centrui Prezidentės globojamo projekto „Kalėdų naktį tylią“ kvietimu portale aukok.lt skyrė visos šalies žmonės. Prie labdaros akcijos su dideliu džiaugsmu prisijungė ir padėti vaikams sutiko kampanijos ambasadoriai: dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson.

Prezidentės teigimu, visi Lietuvos vaikai gali augti šeimose. Šiam tikslui įgyvendinti visoje šalyje reikalingi nauji dienos centrai, kurie padeda sunkumus patiriančiom šeimoms atsitiesti. Vaikams sudaromos galimybės mokytis, žaisti, bendrauti, tėvams siūloma psichologo pagalba, stiprinami jų socialiniai įgūdžiai. Anot šalies vadovės, yra pavyzdžių, kai dienos centras prasidėjo nuo vieno neabejingo žmogaus, tačiau jų palaikymas ir stiprinimas – visų bendras reikalas: savivaldybių, bendruomenių, verslo.

 Vaikų dienos centrai visuomet buvo vienas svarbiausių kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Per dvejus kampanijos gyvavimo metus matomi ženklūs pokyčiai: ėmė sparčiai daugėti dienos centrų (atsidarė 124), gerėja teikiamų paslaugų kokybė, vis labiau įsitraukia visuomenė. Vien kampanijos, nevyriausybinių organizacijų ir socialiai atsakingo verslo pastangomis įsteigti jau 10 naujų dienos centrų, dar keliasdešimties veikla sustiprinta, jiems surasti mentoriai.

Nors pokytis matyti, šalyje dar trūksta apie 120 naujų dienos centrų, kad saugūs galėtų jaustis visi sunkumus patiriantys vaikai.

 Pasak „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės, dėl savo geografinės padėties – nutolimo nuo didesnių miestų, pasienio ruožo – Rokiškio rajonas susiduria su nemažais socialiniais iššūkiais. Šiame rajone, Obeliuose, taip pat veikia vieni didesnių šalyje vaikų globos namų, kuriuose vis dar auga apie 50 globotinių.

 Naująjį dienos centrą Juodupėje galės lankyti per 20 mokinių. Rokiškio mieste ir rajone jau įkurti bei sėkmingai veikia trys organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrai, kuriuose kasdien apsilanko apie 75 vaikus. Dienos centruose jie kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, jaukią ir šiltą erdvę, kurioje gali paruošti pamokas, užsiimti kita lavinančia veikla, kartais vykti į ekskursijas. Socialinės, o pagal poreikį ir psichologinės paslaugos teikiamos ne tik dienos centrus lankantiems vaikams, bet ir jų šeimoms. Dienos centrai stiprina ne tik šeimas, bet ir buria miestų bei miestelių bendruomenes.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.