Šilumos kainos lyderiai – Biržai

2018-03-06 | Kategorija: Krašto naujienos

Biržai pozicijų neužleidžia – vasario mėnesio vidutinę šilumos kainą Lietuvoje pranoko dvigubai. Aiškinama, jog taip yra todėl, kad sumažėjo realizuojamos šilumos kiekis. Viena iš priežasčių –  renovuoti namai šilumos suvartoja mažiau, todėl jos kaina kyla.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina vasario mėnesį Lietuvoje buvo 5,21 ct/kWh (be PVM). Palyginti su sausio mėnesiu, kaina truputį padidėjo – 0,39 proc.). Per metus (nuo 2017 m. vasario iki 2018 m. vasario) vidutinė šilumos kaina didėjo 6,98 proc. Tarp penkių didžiųjų miestų vasario mėnesį už šilumą mažiausiai mokėjo Šiaulių, daugiausiai – Kauno gyventojai.

Vasario mėnesį mažiausia šilumos kaina buvo Utenoje (4,39 ct/kWh su PVM). Paslaugą teikia bendrovė „Utenos šilumos tinklai“. Didžiausia – Biržų rajone (9,49 ct/kWh su PVM). Paslaugos tiekėjas – bendrovė „Litesko“. Biržuose šilumai gaminti naudojamo kuro struktūroje 88 proc. sudaro biokuras. Tačiau, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos teigimu, čia šilumos kaina išlieka didelė dėl realizuojamos šilumos kiekio sumažėjimo.

10 komentarų to “Šilumos kainos lyderiai – Biržai”

 1. Savas parašė:

  Norėtųsi, kad algų lyderiai būtų Biržai, bet deja pas mus viskas atvirkščiai,- algos mažiausios Lietuvoje, o paslaugų kainos- didžiausios.

 2. Šaltis parašė:

  Niekas nenori rajono valdžioje nieko daryti dėl šilumos kainos,Rygoje kainos kitokios.

 3. Jadvyga parašė:

  Nu va Šr gąsdino, kad Irutę ir Staselę valstiečiai į žarijų duobę įvilios, bet kaip Valkiūnas suviliojo, tai krachas galutinai.

 4. Biržiaks parašė:

  Rajono valdžia mus laiko visiškais lopais. Jei šilumos mažiau reikia, jos mažiau pagaminama, tai ir išlaidos turi būti mažesnės? Ar Biržuose viskas atvirkščiai? Litesko jei nesugeba už normalią kainą šilumos gaminti, tegul nešdinasi velniop iš Biržų, kol su šakėm jų neišmėžėm

 5. jonas parašė:

  Yra jau kovo mėn. kaina – 9,93. 2V (Valkiūnas ir Varzienė) su Joniuku baigs Biržus ragan suvaryti, sau gyvenimą gražų susitvarkyti ir išeis (bus išginti?), apkaltinę visom bėdom marsiečius.

 6. biržietis parašė:

  Na pagal jų logiką tai gaunasi taip, kad pajamas liteskininkai nori gauti tokias pat dideles visada, nepriklausomai nuo to ar šilimos suvartosime daugiau ar mažiau. Tai kam tada ta renovacija reikalinga jeigu šilumos naudosime daug mažiau, o mokėsime tiek pat ir dar skandinavų bankui pelną 20 metų krausim. Nesuprantu ko tie visi sėdintys valdžioje dar laukia, kreiptųsi greičiau į prokurorus į kitas institucijas ir pradėtų vieną kartą dirbti žmonėms.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.