Gripas nesitraukia

2018-02-07 | Kategorija: Krašto naujienos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas informuoja, kad Panevėžio regione sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) vis dar didėja.

Nuo šių metų sausio 31 d. Panevėžio mieste paskelbta gripo epidemija. Praėjusią savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Panevėžio mieste šiek tiek sumažėjo, tačiau registruota daugiau gripo atvejų. Gripo atvejai sudarė daugiau nei 23 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų (467 atvejai).

Biržų rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI taip pat artėja prie 200 atv./10 tūkst. gyventojų ribos ir siekė 190,86 atv./10 tūkst. gyv. Gripas diagnozuotas 41 Biržų r. gyventojui, ŪVKTI – 437. Gripo susirgimai sudarė 8,6 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Gripo epidemijos metu gyventojams rekomenduojama:

  • Vengti bendrauti su sergančiais asmenimis, nuo kosinčio ar čiaudinčio asmens pravartu pasitraukti nors per metrą.
  • Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei avalynę, daugiau laiko praleisti gryname ore.
  • Valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
  •   Dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).
  •  Dažnai plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį.
  • Vengti masinių susibūrimo vietų, jei yra galimybė – nesinaudoti viešuoju transportu.
  • Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.
  • Slaugant ligonį, nosį ir burną dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir sveikajam.
  • Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.
  • Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo.

 

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.