Sveikuolių sąjungos senjorai: patys nusprendžiame, ar esame seni

2018-01-09 | Kategorija: Palėpė

Nuotrauka – PIX studija

Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės nariai vienbalsiai nutaria, kad patys nusprendžiame, pasenome, ar ne. Savo veiklomis šie brandaus amžiaus žmonės įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir keliskart jaunesnius.

 Nei į septintą, nei į aštuntą ar devintą dešimtį kopiantiems senjorams amžius nėra kliūtis kopti į kalnus, keliauti, sportuoti, vasarą rinkti vaistažoles, žiemą maudytis eketėse, vesti paskaitas, mokytis sveikatingumo kitus.

Tik vaistinėlės jų namuose – tuščios. Anot jų, būtent alternatyvos greitiems gydymo preparatams ieškojimas ir padeda šias dienas leisti pilnavertiškai.

Vaistai ne gydo, o sukelia šoką

77-erių Eugenija Guogienė ilgus metus dirbusi gydytoja, taip pat buvusi sveikuolių sąjungos viceprezidentė sako, jog darbo praktika tradicinės ir alternatyvios medicinos srityse padėjo daug ką suvokti apie žmonių sveikatą. ,,Gal nustebsite sužinoję, kad cheminis vaistas negydo, o sukeldamas šoką organizmą priverčia elgtis kitaip, pasekmes likviduoja pats organizmas. Galime naudoti ir natūralius gamtinius šokus, vienas pavyzdžių – ledinės maudynės“, – sako ji.

O štai chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės telefonas netyla nuo norinčių pas ją pasikonsultuoti dėl sveikatos, vykdyti jos pačios išbandytas programas, kuriomis moteris ne tik pasigydė ligas, bet ir užsitikrino sau sveiką, pilnavertį gyvenimą šiandien, kai amžius lenkia aštuoniasdešimt.

Ilgametis Panevėžio sveikuolių vedlys Kazimieras Ilginis savo energija kartais lenkia jaunuosius sąjungos savanorius, o vienas iškiliausių Lietuvos keliautojų, alpinistų Algimantas Jucevičius dar dabar keliauja ir kalnų paslaptimis, žiniomis apie juos dalinasi su begale norinčių.

Sveikatingumo stovyklos neįvyksta be sąjungos viceprezidentės Lukrecijos Augustaitytės vedamų rytinių mankštų ir ledinių maudynių. ,,Sveikuolių sąjungoje žodžio senas nėra, amžiaus ribų – taip pat. Širdis juk visur jauna, o kūnų jei negalavimų yra, mes galime padėti, jokių problemų, reikia tik atvažiuoti“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, garbės senjorė sveikuolė Lukrecija Augustaitytė.

Tiek išvardinti, tiek matomi nuotraukoje sąjungos garbės nariai, apie kuriuos dar būtų galima rašyti ir rašyti tiesiogiai bendrauja, savo išmintimi dalinasi įvairiose paskaitos bei stovyklose. Jau dešimtis senjorų į sveikesnį ir pozityvų gyvenimą atvedusioje senjorams skirtoje stovykloje ,,Mes galim“ garbės narių susirenka daugiausiai, kur net asmeniškai sąjungos išminčių patarimus gali išgirsti ir į geresnį gyvenimą žengti kiekvienas.

Milda Noreikaitė

sveikuoliai.lt

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.