Biržiečius šokdina dvinarė rinkliava

2017-12-09 | Kategorija: Tema

Kol vieni biržiečiai daugelį metų sąžiningai ir nepigiai mokėjo už šiukšlių išvežimą, kiti jas pylė pakelėse. Už jų tvarkymą mokėjo visi mokesčių mokėtojai. Gal nauji visiems skirti mokesčiai už atliekas privers šiukšles tvarkyti civilizuotai, pasistatyti konteinerius, kurių daugelis iki šiol neturėjo, o atliekomis atsikratydavo nežinia kaip. Tik naujoji tvarka atnešė daugybę nesusipratimų. „Biržiečių žodžio“ archyvo nuotr.

Savaitgalį gyventojus pasiekė mokėjimo pranešimai apie dvinarės rinkliavos už atliekas įmokas. Sujudo miestiečiai ir kaimo gyventojai. Daugeliui kilo įvairiausių klausimų, neaiškumų. Nuo pat pirmadienio žmonės rinko nurodytą telefono numerį, kad išsiaiškintų netikslumus, bet jis tylėjo. Kai kuriems dėl mokesčių net sveikata sušlubavo, teko kviesti greitąją.

Dvinarė atliekų rinkliava visose Lietuvos savivaldybėse įvedama vykdant Vyriausybės sprendimus. Vyriausybė rekomendavo savivaldybėms pasitvirtinti rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodikas, kuriomis savivaldybės turi vadovautis rengdamos mokesčių už komunalinių atliekų tvarkymą apskaičiavimą.

„Biržiečių žodis“ gyventojus ne kartą informavo, kad Biržų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinti Biržų rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir tvarkymo nuostatai, dydžio nustatymo metodika ir nekilnojamojo turto objektų grupių vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžiai.

Sprendimas įsigaliojo. Biržų rajono savivaldybės teritorijoje už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą kaip ir visoje Lietuvoje taikoma dvinarė vietinė rinkliava, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Pastovioji dalis, kurią privalės mokėti visi, priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir jo ploto.

Bet gauti mokėjimo pranešimai gyventojams sukėlė labai daug įvairiausių klausimų, neaiškumų. Apmaudžiausia: prieš šventes sąskaitos paplonins mūsų pinigines. Savaitės pradžioje gyventojai varstė „Biržiečių žodžio“ redakcijos duris, skambino telefonais, dalinosi savo rūpesčiais.

Meilūnų kaimo senolė pasakojo: ji konteinerį turi. Šiukšles tvarkingai renka, išrūšiuoja. Pensija maža, močiutė gyvena taupiai. Vienui viena. Ji mažai šiukšlina. Per metus už konteinerio ištuštinimą mokėdavo tik apie keturis eurus. Moteriškė supranta: ji, gyvas organizmas, šiukšlina, bet kuo čia dėtas jos namas? Kaip jis gali šiukšlinti? Moteris gyvena gyvenvietėje, namo plotas nemažas. Apmokestintas ir namas. Mokesčiai šoktelėjo beveik 10 kartų. Senolė dabar turės mokėti 35 eurus ir 26 centus. Beveik 10 kartų brangiau.

Į redakciją kreipėsi Meilūnų seniūnaitė Sandra Bieliauskienė. Ji tikino: nuo pat ryto seniūnaitę atakuoja gyventojai su gautais pranešimais. Visi „sudūkę“. Ne seniūnaitė gyventojus apmokestino, tačiau ji nė vienam negali išaiškinti ir atsakyti į iškilusius klausimus.

– Mokėjimo pranešime nurodytas telefonas visai neveikia. Jokio signalo. Kam jis nurodytas? – antradienį prieš pietus stebėjosi seniūnaitė.

Antradienį po pietų sulaukėme skambučio iš Pabiržės seniūnijos gyventojo. Jis tvirtino: taip pat skambinęs nurodytu telefonu ir norėjęs patikslinti, kad deklaruotas asmuo jau išvykęs ir išsiregistravęs, čia nebegyvena. Įmokos priskaičiuotos ir už jį. Neteisinga.

– Aš turiu kantrybės. Telefonu skambinau po pietų 35 minutes. Numerį rinkau 20 kartų. Niekas neatsiliepia. Rinksiu tą numerį iki pat darbo pabaigos, gal atsilieps, – planavo Gulbinų kaimo gyventojas.

Trečiadienio rytą jis „Biržiečių žodžiui“ patikslino: telefone šaukimo signalas pasigirdo tik 17 val. 30 min. ir telefono niekas nebepakėlė. Akivaizdu: po darbo valandų. Trečiadienio rytą jis vėl bandęs skambinti. Ir vėl tas pats. Pašnekovas įtaria: telefono ragelis nukeltas. „Biržiečių žodis“ irgi surinko nurodytą numerį. Niekas nenori su mumis bendrauti. Gal linija užimta? Juk dvinarė rinkliava ant kojų sukėlė visą Biržų rajoną. Visiems neaiškumai, netikslumai. Visi tuo pačiu numeriu skambina…

„Biržiečių žodžio“ skaitytojai pasakojo: antradienį kai kurie biržiečiai būriavosi Tiekimo gatvėje. Bandė piketuoti, bet nieko nepešė. Ketvirtadienį ruošėsi eiti teisybės ieškoti pas merą V. Valkiūną.

Dvinarė rinkliava paaštrino ir lėtines ligas. Biržietė, dalį savo namo užrašiusi kitam asmeniui, irgi sulaukė dvigubos sąskaitos. Niekur neprisiskambino, niekas jai negalėjo atsakyti į rūpimą klausimą. Moteriškei taip šoktelėjo kraujospūdis, kad teko kviestis greitąją.

Atsiliepė ir devyniasdešimtmetė Stačkūnų kaimo gyventoja.

– Mes gyvename su savo vyru dviese. Senelis ant patalo. Konteinerio mes neturime, nes kelias užmerktas, prie mūsų surinkėjų automobilis neprivažiuos. Mums pastatytų konteinerį už kilometro. Man jau nebeįveikiamas kelias. Tiek toli jau nebenunešiu savo šiukšlių, – pasakojo devyniasdešimtmetė.

Ji dar pridūrė: atsiųstame mokėjimo pranešime irgi radusi netikslumų. Prirašyta per daug gyventojų. Tarp jų – ir už pusantro kilometro gyvenanti jos kaimynė. Moteris skambinusi ir kitiems pažįstamiems. Ir kiti pažįstami labai nustebę dirbtinai pagausėjusiomis savo šeimomis. Tarp deklaruotų asmenų – net šeimos, giminės mirusieji, anūkai, kurie niekada čia ir negyveno. Gimė Vilniuje, Kaune. O vienas vyras mokėjimo pranešime pamatė, kad gyvena su dviem žmonomis. Tiesa, abiejų žmonų vardas tas pats.

– Šitiek Lietuva išlaisvėjo, kad plėšia kas nori, kaip nori, kiek nori. Čia labai tinka Smetonos laikų posakis „Joja ant arklio, arklio nemato“, – atsisveikindama pajuokavo senolė. Bet devyniasdešimtmetė buvo nusiteikusi karingai. Skambins merui ir viską išklos.

Nepatenkinti ir tie, kurie nuo šio mokesčio išsisukdavo, nes nebuvo sudarę komunalinių atliekų surinkimo sutarčių ir neturėjo iki šiol konteinerių. Senyvas amžius – ne privilegija.

Į redakciją užsukęs biržietis klausė: kas bus su tais žmonėmis, kurie turi du būstus. Tarkim, po tėvų mirties paveldėjo, o parduoti neišeina, nes tų pirkėjų tuštėjančiame rajone vis mažiau. Žmogus mieste gyvena, sąskaita už šiukšles atėjo dviem adresais, mokėti teks dvigubai. Ir už tuščią negyvenamą namą, ir už bute gyvenančius žmones.

Vyras pasijuto įskaudintas ir dėl kito dalyko: jam sąskaita atėjo mirusio tėvo vardu. „Ar ją turėčiau nunešti tėčiui ant kapo?“ – karčiai ironizavo žmogus.

Ir dar vieną mintį pasakė mūsų skaitytojas. Atidžiai panaršęs internete, rado, kad Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro akcijų dalis priklauso ir mūsų rajono Savivaldybei. Tad galima manyti, kad bijodama nuostolių ar turėdama finansinių įsipareigojimų kaip akcininkas Savivaldybė nuo savo žmonių dar lupa kelis kailius? Kur nukeliauja iš gyventojų surinktos atliekos? Ar jos deramai utilizuojamos? Ar mokame tik tam, kad mokėtume? Iš kokių lubų paimtas toks, o ne kitoks, mokesčio dydis? „Jei taip toliau savus žmones murkdysime, iš Lietuvos išvarysime visus. Nebeliks kam mokėti ir už šiukšles“, – kalbėjo mūsų svečias.

Skaitytojai jau siūlė šiai temai ir karikatūrą. Nupiešti namą su atlapotomis durimis, langais. O iš jų byra šiukšlės. 91 metų biržietė Ona Visockienė mums iš nevilties ir uždainavo: „Tu Lietuva, tu mana, argi nežinojai: visi vėjai su ragais ir su uodegomis…“

Regina VAIČEKONIENĖ

 

Atviras laiškas Biržų rajono merui Valdemarui Valkiūnui

Gerbiamas Mere, kreipiuosi į Jus daugelio biržiečių, gyvenančių individualiuose gyvenamuosiuose namuose, prašymu. Mes tikime, kad tik Jūs sugebėsite tinkamai atstovauti mūsų, jūsų rinkėjų, interesams ir apginsite mūsų teises. Kalbėsime apie atliekų tvarkymo rinkliavą bei jos skaičiavimo metodiką. Jau gavome mokėjimo pranešimus už 3 praėjusių mėnesių laikotarpį. Ir visai nesvarbu, ar tos atliekos buvo vežamos, ar ne, mokėti turėsime. Ėmus gilintis, už ką krapštysime pinigėlius, aiškėja įdomūs dalykai.

Pirmiausia kyla logiškas klausimas – kaip tokią agresyvią, gal net kriminalu kvepiančią skaičiavimo metodiką galėjo patvirtinti biržiečių rinkti rajono Tarybos nariai? Atsakymas peršasi vienintelis – visai su ja nesusipažino, neįsigilino į būsimus absurdiškus padarinius. Gavę mokėjimo pranešimus, rajono gyventojai ne juokais įdūkę užplūdo atliekų tvarkymo įmonės administraciją. Žmonės labai įpykę ir nedviprasmiškai įvardijo, kas dėl to kaltas. Juk Tarybai vadovauja Meras.

Prašome logiškų ir rimtai argumentuotų atsakymų į klausimus:

 1. Kodėl pastovioji mokesčio dalis skaičiuojama už pastato plotą, o nepriklauso nuo gyventojų skaičiaus?
 2. Kas sugalvojo, kad per metus 1 gyventojas turi pririnkti 8 konteinerius atliekų?

Kyla pagrįstas klausimas: jei aš per metus surenku 4 konteinerius (nes taupiai gyvenu ir ekonomiškai tvarkau šiukšles), iš kur man gauti dar tiek pat? Panašu, kad atliekų tvarkytojai man tuos 4 konteinerius tiesiog „prirašys“. Ar tai teisėta? Ar tokia „veikla“ nesudomins prokuratūros?

Ačiū Merui už protingą šios problemos išsprendimą. Esame tikri, jog rajono Taryba grįš prie šio klausimo ir atsakingai apsvarstę priims teisingą ir logišką sprendimą.

Zita, biržietė

„Biržiečių žodis“

60 komentarų to “Biržiečius šokdina dvinarė rinkliava”

 1. Gertruda parašė:

  Mielieji!!!Ar dar neatsibodo erzelyne apie siuksles?Visuose rajonuose,dideliuose miestuose taip yra.Tokia tvarka ir pasiliks.Geriau ruoskites Sv Kucioms ir Kaledoms.Ramaus svenciu laukimo….

  • Rima parašė:

   Pasakei ir viskas. Bėgu silkių narstyti. Jūs pati gudriausia iš visų komemtatorių. Ar tik ne iš seniūnijos nutekėjo gyventojų duomenys, o čia jau prokuratūrai bus darbelio.

 2. netekusi,vilties parašė:

  manau,reikia,kreiptis,i,tv,laida,patriotai,su,janutiene,priešaky,

  • Teklė parašė:

   JO jo…į pačią Janutienę…-baisiausią laidų vedėją Lietuvoje…žmogeliai žmogeliai,negu nematote,kam ji dirba?

 3. xxx parašė:

  Teisingiausiai būtų mokėti tik nuo gyventojų skaičiaus-tiesiog niekas negalėtų išsisukti ir visi iki vieno turėtų mokėti tokį mokestį,kuris gaunamas šiukšlių realizavimo išlaidas padalinus iš gyventojų skaičiaus. Ir visai nesvarbu,kur tu gyveni-daugiabutyje,ar privačiame name. Viskas būtų aišku kaip dukart du…nereiktų skaičiuoti jokių plotų,kas yra absoliutus absurdas…bet ne-vis atsiranda gudručių,kurie " plečia" mokestinę bazę,kad liktų ir pelnui ir otkatams…

  • YYY parašė:

   Aš tik už išvežtų šiukšlių kiekį. Gyvenu vienkiemyje, todėl jie tingi net konteinerio atvežt. Pati vos einu, tai šiukšlių į Biržus nenešiu. Be to gyvenant ekologiškai, tų šiukšlių kiek pririnksi, aš plastmasių nevalgau, o savo ožkos pieną geriu, tik gryną mėsą su bulvėm kremtu. Neatveža ponai konteinerių, o mokėti prašo. Ai,ai, ai kas per tvarka.

 4. Remis parašė:

  Kaip suprantu, pagal šitą tvarką, man joks konteineris nereikalingas, galiu aš šiukšles pilti nors ir pro langą, pakelėj ar kaimynui per tvorą – vis tiek tiek pat mokėsiu. Tik gamtosaugininkų teks pasisaugoti…

 5. Diedas parašė:

  Pats laikas kilti į sąjūdį. Reikia burtis ir kreiptis į teisininkus, aiškintis kaip teisinėmis priemonėmis stabdyti plėšikavimą. Juk negyvenome apsišiukšlinę iki šiol. Gal būt kai kas naudodavosi daugiabučių konteineriais ir dėl to daugiabučių namų gyventojai turėjo mokėti didesnį mokestį, bet, logiškai mąstant, įvedus naują tvarką, daugiabučių gyventojams turėtų mažėti mokesčiai, nes jų konteinerius reikės vežti rečiau, juk bendras šiukšlių kiekis nedidėja. Deja didėja tik sąskaitos.

  • ... parašė:

   Na tu kilsi. Būsi balta varna. Kiti sakys, kad oi, reikia, darom. Kai reikės bent pirštą pajudinti – niekas nieko…Pasidejuos ir tiek. Dėl to lietuvius ir smaugia.

  • YYY parašė:

   Užtenka jau sąjūdžių,- tiesiog nemokėkit už tai ko jie nedaro, o kaip nemokėti už šildymą, tai nežinau, bet taip pat reikia klausimą kelti, kad nebemokėti, o kitaip mokėsim toliau dvigubai, trigubai

 6. Bobutė parašė:

  Aš tikrai nemokėsiu, nes man tokia paslauga nesuteikiama. Moka tik sąskaitas atsiųsti, tegu pirma abiems šalims tinkančią sutartį sudaro, kuri atitiktų įstatyminius reikalavimus. Vaikai, anūkai išvyti iš LT, žmonės mirę, siunčia sąskaitas nevaikštantiems žmonėms ir reikalauja, kad krūvas dokumentų ponams pristatytų. Kaip jiems pristatyti, kai nevaikštai ar sunkiai judi? Siunčia pamatams, sienoms, garažams, pamaldų namams… Taip negalima. Kuo mes kalti, kad neįgalūs, seni, mums konteineriai nepristatyti, vaikai, anūkai išvykę, o reikalaujate ir už juos mokėti. Reikalavote skambinti, prašyti konteinerių: 1. ten sakė, kad reiks už juos mokėti, o savivaldybė skelbia, kad nemokamai pristatomi. 2. Jie atsisako vežti prie namų, o žada numesti už kelių km., o kaip nevaikštančiam, tą maišelį nuo išimtos duonos įmesti į konteinerį už n km.? Kas atsakys, kai chuliganai sudaužys tą konteinerį už kelių km.? Be to niekas nejuda, kam jau žadėjo atvežti, dar neatvežė, juk jau antra gruodžio pusė, o mokėti reikalauja, net už spalį? Kas per nesąmonė, neteikia paslaugos, o mokėk? Galvoju, kad jei šitaip ir kitiems reikalauja mokėti už tai ko nepadarė, nesuteikė ar siunčia namui, o ne už paslaugą, jei siunčia tam ko nėra, tai nemokėkite, negalima mokėti už tai ko nėra

  • ... parašė:

   Bobute, na nu niekam tu neįdomi, kad neįgali, kad nevaikštai, kad nešiukšlini ar net konteinerio neturi. Gauni sąskaitą ir mokėk – tai DUOKLĖ. Ir šiaip tu niekam neįdomi – kai buvai darbinga, buvai reikalinga kaip vergė. Dabar sena ir ligota tu niekam neįdomi. Išskyrus tiems, kas tau sąskaitas neša. Už nieką.

   • snieguolė parašė:

    Duoklė, kurią įteisino taryba! Tautos išrinktieji, o jie jaučiasi laimingi ir nei prie ko. Jokių komentarų, realių žingsnių padėčiai išsiaiškinti ir sutvarkyti. Kur savivaldybės teisininkai, kur politikai, visi banditų kišenėje? Štai prie ko privedė kgbistų ir jų parankinių trys kadencijos Biržuose.

 7. Emigrantui parašė:

  Gerai arba nieko apie tą laikraštį, nes antraip gali tekti skaityti tokią purvo dozę, jog maža neatrodys. Na, o apie mulkinimą tai yra tiek, kad nemaža dalis žmonių turi savo nuomonę, supranta reikalo esmę, bet ką nors keisti yra neįmanoma, o gal ir nenorima. Vienaip ar kitaip bet kokia suktybė, kaip ir ta lazda, sugeba "trenkti" jo autoriui antruoju galu. To ir linkėkime ateinančiaisiais!!!!

 8. Emigrantas parašė:

  Man labai gaila,kad jus visus mulkina rajono valdžia su šiaurės rytu laikraščio pagalba,tai viena kompanija dirbanti ranka rankon,nesileiskite mulkinami,o gal jau tikite kalėdinėmis pasakomis?

 9. Kaimynė parašė:

  Norėčiau atkreipti dėmesį, ne tik sąžiningų žmonių dėmesį, bet ir nemąstančių minusininkų- komentatorių. Reiks mokėti ir už sodus, ir garažus, ir bažnyčias, pakils bilietai einant į kultūros renginius, žodžiu visi dešimteriopai mokėsim tiems mafijoziams. Kolkas tai tik ledkalnio viršūnė, sąskaitų bus tiek, kad maža nepasirodys, be to, juk šiukšlių vežimas stipriai brangs, bus motyvuojama, kad už kelis eurus vežti nuostolinga, juk brangsta degalai, kyla atlyginimai ir pan., o labiausiai šiukšlių perdirbimas, o kiek investavo lėšų… Visi, visi galvokite galvom, ir šalin ambicijas, tai nešvarus mokestis. Tai įstatymų pažeidinėjimas. Mes visi esame tik tam tikroje vietoje, todėl už šiukšlių vežimą mokame, tik vienoje vietoje, o ne už namą, tvartą, garažą, parduotuvę, įrankių dėžę ar pan. Tokiu įstatymu remsime prasigėrėlius, kurie nieko neturi, tad mokėti nereiks. Štai iš savivaldybės naujienų kopija:
  "Įvedus dvinarę rinkliavą, jokių sutarčių dėl atliekų išvežimo sudaryti nereikia.

  Visi atliekų turėtojai kasmet gaus paštu mokėjimo pranešimus, juose bus apskaičiuota rinkliavos įmoka už metus ketvirčiais bei informacija, kur galima sumokėti už suteiktas paslaugas.

  Iškilus neaiškumams dėl pirmųjų gautų sąskaitų PRATC siūlo kreiptis į įmonės darbuotojus adresu: Tiekimo g. 10, Biržai, arba skambinti telefonu. Tačiau naujiems mokesčiams susimokėti dar yra laiko iki gruodžio pabaigos, tad per anksti jaudintis dėl sankcijų už skolas nereikėtų.

  Nekilnojamojo turto objektams, kurie yra fiziškai sunaikinti, avarinės būklės ar netinkami naudoti, jų savininkui pateikus aplinkybes pagrindžiančius dokumentus, bus nustatytas metinis vietinės rinkliavos dydis – 5 Eur/ metams.

  Moka ne tik gyvenamųjų namų savininkai, naudotojai ar valdytojai. Dvinarė rinkliava mokama už visus nekilnojamo turto objektus ( pvz.: mokama ir už sandėliavimo, prekybos, gydymo, viešbučių, paslaugų, maitinimo, transporto, garažų, gamybos, kultūros, mokslo, poilsio, sporto, religinės, specialios, žemės ūkio, kitos paskirties nekilnojamo turto objektus)."
  Ar panašu tai į demokratišką teisingą sprendimą? Patys spręskite ar tai pateisinama, ar tai įstatymiška, ar tai gali vykti demokratinėje valstybėje?

  • snieguolė parašė:

   Tik nepradėkit mokėti, kol teismai nepriims sprendimo. Gali būti, kad pirma įmoka reiškia sutartues sudarymą. Reikia reikalauti atsakomymės iš mero ir administracijos direktoriaus. Vienas tegu baigia pakiemiais lakstyti ir nutupia atlikti rinkėjams savo pareigų, kitas tegu prasičiuchina arba eina namo, jei dėl dėl senatvinės demensijos nebegali atlikti savo užduočių.

   • ... parašė:

    Parašyti raštu, kad a) nesutinkame mokėti, nes b) pagal LR įstatymus neprivalai mookėti už nesuteiktą paslaugą ir/arba paslaugą, kurios neužsakei. c) pareikalauti detalaus pagrindimo, kokiu pagrindu išrašė sąskaitą ir kodėl būtent tokoai sumai…Šito gali labai prisireikti, nes panašu, kad visas reikalas eis iki masinių teismų.

    • kaimynas parašė:

     Ar jau parašei raštu,kad nesutinki mokėti?…gali prireikti teisme…o į teismą jau padavei?

 10. Laima parašė:

  Daugiabuciu namu gyventojai visa gyvenima moka uz siuksles.Turi buti tvarka,kad reiketu visiems moketi.Kaip gali buti,jog gyvenant nesusirenka siuksliu?Ivede tvarka-SAUNU !!!.PRIPRASIM!!!

  • xxx parašė:

   Ponia Laima,čia kalba visiškai ne apie tai. Žinoma,kad visi privalo mokėti,tačiau,kaip galėtumėte pakomentuoti tokį faktą: žmogus gyvena daugiabutyje,tačiau prieš 3 metus paveldėjo mirusių tėvų sodybą,į kurią nuvyksta 4 kartus per metus,šiaip ji stovi tuščia-niekas ten negyvena. Iš ten per metus neišvežamas nė vienas konteineris šiukšlių. Tai kodėl dabar toks žmogus,mokantis už šiukšles,turės dar mokėti už kažkur stovintį nekilnojamą turtą? Čia matau tik pasipinigavimą…

 11. LINKIU parašė:

  RAMIU SVENCIU.TEGU ATEINANTYS-SUNS METAI-ATNESA DAUG GERO.NESIDRASKYKIME.GERBKIME VIENI KITUS.DABAR VISI,TUREDAMI KOMPIUTERIUS RASTINGI.NEBEREIKIA PARASIUS NIEKUR NESTI.RASYK,KIEK TIK SIRDIS GEIDZIA.BIRZAI-TOKS MIESTELIS,KUR BEVEIK VIENI KITUS PAZISTA.

  • Zita parašė:

   Nesinervinkit, čia niekas nesidrasko. Paprasčiausiai aptaria plėšikų metodus neteisingai pasisavinti svetimus pinigus.

 12. IS DAUGIABUCIO parašė:

  REKIA,DRASKOSI TIE,KURIE IKI SIOL NETUREJO KONTEINERIU ,IR SIUKSLEMIS ATSIKRATE BET KUR ISPILDAMI.KODEL DAUGIABUCIU GVVENTOJAI VISA GYVENIMA MOKA UZ SIUKSLES,O GUDRUCIAI NE?GRAZIU ATEINANCIU SVENCIU!!!PYKTIS ALINA ORGANIZMA.TURINT LAIKO NEBLOGAI NUEITI I HUMANA-JUK GERU PREKIU BUNA.HUMANOJE SUTINKI IVAIRIAUSIU PIRKEJU.MAZIAU DRASKYKIMES-BUS GERIAU….GUDRUCIAI,NESIDANGSTYKITE SLAPYVARDZIAIS,NES BIJOTE PARASYTI NORS JAU SAVO VARDO….LENGVIAUSIA DRABSTYTI PURVA I NUGARA,BAISIAU BUTI NEBEGALI.

  • Stasė parašė:

   Kiek matau tik Jūsų, tai "NUOMONE", o sąžiningų piliečių atvirkščiai

  • Kaimynė parašė:

   Vau, koks gražus Jūsų vardas "IS DAUGIABUCIO". Ar humaniška siųsti sąskaitas mirusiems, negyvenantiems toje vietoje, kitur gyvenantiems, paslaugų negaunantiems piliečiams? Ar logiška siųsti sąskaitą negyvenamam namui, kai lietuviai neturėdami lietuvoje iš ko pragyventi išvyko į užsienį ar pan.? Skaitant jūsų "nuomone" komentarus, susidaro įspūdis, jog jūs labiausiai pykstate nežinia kodėl. Pati rašote darydama didžiulines klaidas, bet mokinate kitus, pati bandote vadintis įvairiais slaptažodžiais, bet Biržiečiai jūsų nepalaiko, ties ponios komentarais vieni minusai. Kodėl taip nemėgstate žmonių? Kas Jus taip įskaudino, kad tokiu būdu bandote kerštauti, matydama, A sakote, kad tai Z? Biržiečiai nelinkę mokėti už orą ar lietų. Mes norime mokėti, tik už šiuo atveju realiai išvežtų atliekų kiekį (realiai atliktą paslaugą).

 13. Eilinis parašė:

  Žmonės, nebeprigalvokite arba bent jau neįvardinkite naujų mokesčių ir jų formų. Valdžia greit išgirs, užprotokoluos ir mokėkit tada :). Pakankamai vargo turėsim su šiuo šiukšlininkų mokesčiu. Nevisi išgalės apeit registrų centrų ir visų instancijų ir taip mokės už orą, už šnipštą, už dyką, dovanai ar pan. Verčiau pagalvokite ir parašykite, kaip nuo tokių savivaliautojų reketininkų apsiginti.? Taip jų veikla antiįstatymiška, bet jų pusėje valdžia, kuri kuria naujus įstatymus. Štai prikūrė…

 14. ... parašė:

  Seniau banditams mokėdavo "už stogą", dabar mokės už- "šiukšles". Niekas nepasikeitė. Tik banditai šiandien legalūs ir iš komunalinių atliekų srities padarę legalų reketą – siautėti ir plėšti žmones. Su žmogumi taip uoliai besirūpinančios valdžios "palaiminimu"…

 15. ... parašė:

  Seniau banditams mokėjome už „stogą“. Dabar mokame už „šiukšles“. Niekas nepasikeitė. Tik banditai tapo legalūs. Komunalinių paslaugų sfera patapo legaliu reketu.

 16. Zita parašė:

  Marcinkevičiūtė darys studiją šilumos tinklų. Mergina užsikonservavo 2003 m. nors tu ką. Taigi gerbiamoji jau darei studiją už Suomijos energijos 40 000 litų, gerai paieškojus atrastum, gal kur mėtosi ta papkutė. Ten gražioj formoj ir mandrai surašyta visiems akivaizdžios tiesos ir nieko naujo. Na tiesiog stulbinantis Marcinkevičiūtės makaronų kabinimas.

 17. magde parašė:

  Aciu Vyriausybeii ir Birzu rajono tarybai.Tikriausiai greitai sulauksime ir dvinariu mokesciu uz ora: pastoviosios dalies – uz ikvepta; kintamosios – uz ispersta.

  • ... parašė:

   Gal atvirkščiai – pastoviosios už išperstą. Ir dar abonentinis mokestis už kelnių plovimą.

 18. NUOMONE parašė:

  Mieli birzieciai.ar jau isliejot emocijas?Nieks nuo pykcio nepasikeis.Nauja ivesta tvarka nepasikeis.Ramiai laukime GRAZIAUSIU METU SVENCIU!!!

  • tautinykas parašė:

   Ogi gal ir labai pasikeis – tai įrodo šiandienos tarybos posėdis.

   • Tara tara tarabilda parašė:

    Abejojate ir kartu viltingai laukiate… Sutinku, nes dabar toks laukimo periodas: prakartėlė, Kūdikėlio užgimimas… ir MŪSIŠKIS, biržietiškas g y v e n i m ė l i s su savąja tėkme. Gyvenom, gyvenam ir bet kokiu atveju gyvensim. Na,ir kas, kad gimdyti važiuojam į Pasvalį, na, ir kas, kad širdeles vežam rodyti į Kupiškį ar Panevėžį, sąnariais "pasigrožėti" leidžiam rokiškėnams, pasvaliečiams ir panevėžiečiams (ar nesuklydau?). Odos ir dar geresnes ligas vežam kur? Ir vėl Panevėžin? Tai ką, ar tik mes galim viską kitur išvežti, o iš kitur pas mus niekas nebegali savo paslaugos siūlyti? Tad, visai natūralu, kad šildo mus vilniečiai, šiukšles tvarko šiauliečiai, daugiabučiais susirūpinę panevėžiečiai. Šitokį kelią reikia atkakti, kad mums būtų suteikta malonė, tai kodėl ir daugiau pinigėlių negalima paprašyti? Kas mus apgins, kai anei tėvo, anei motkelės? Svarbu, kad dar turime gerą progą lankytis HUMANOJE. Užeikit ten, greitai bus naujos prekės ir iš ten prie Kalėdų eglutės. Linksmų ateinančiųjų švenčių…

 19. NUOMONE parašė:

  To GYVENTOJUI.Pirmiausia -reikia komentara rasyti be klaidu.Veza siuksles vakarais.Nesikuklina ir dienos metu .Oi,kiek yra ir individualiu namu,kurie neturi konteinerio. Gyvenu daugiabutyje.Atsiprasau -nieko nereklamuoju.Tvarka turi buti.Kas dedasi,kai prigriebs visus.Klaidu ,netikslumu visur yra.Klaidas saskaitose istaisys.

  • Gyventojas parašė:

   Ačiū, kad perspėjote, dėl mano rašybos klaidų komentare. Jūsų nuomonė išgirsta ir tai puikiai atspindi nykščiai pasukti žemyn. Galėsite savo gynybinius komentarus panaudoti valdžiažmogių gynybai teisme. Tokie ir panašūs antižmogiški sprendimai teisinėje valstybėje netoleruotini. Jūsų manymu žmogui pigiau būtų kurt mašiną ir vežt savo šiukšles į mišką ar daugiabučių konteinerį, nei nunešti į savo konteinerį. Tad jam kuras kainuotų brangiau, ką bekalbėt apie mašinos eksploataciją.

  • Kaimynas parašė:

   Paskaitykite kaip "NUOMONĖ" siūlo komentarus rašyti be klaidų…net susijuokiau-juk pats rašo be š,ą,ų,ū,.Kaip suprasti sakinį "KAS DEDASI,KAI PRIGRIEBS VISUS"? Visada taip-beraščiai moko beraščius…

 20. NUOMONE parašė:

  Nereikia pykti ir juodinti naujos imones..Labai teisingai padare,kad apmokestino visa rajona.Kituose rajonuose seniai tokia tvarka.Paziurekite ,kas darosi vakarais prie konteineriu,esanciu atokiau daugiabuciu.Kokios kruvos maisu,visokiu rakandu.Masina po masinos sustoja.Baisu.Kodel daugiabuciu gyventojai turejo moketi,o GUDRUCIAI -NE!!!!Labai patenkinti tokia tvarka.SENIAI -reikejo taip APMOKESTINTI.Viskas susitvarkys-bus gerai. DarbuotojamsKOKS KRUVIS.Visi rekia,nepatenkinti.Juk reikia laiko .Patogu apmoketi saskaitas.Mes labai patenkinti.Rekia tie,kurie-NIEKADA NEMOKEJO UZ SIUKSLES IR JAS PYLE I SVETIMUS KONTEINERIUS.SEKMES NAUJAI IMONEI!!!!!!

  • Gyventojas parašė:

   Jums rubikoniečiai damokėjo, kad reklamuojate? Aš gyvenu daugiabūtyje ir puikiai žinau ir matau, kad niekas neveža iš kitur, o kad patys mūsų gyventojai ant tiek aptingę, kad maišelį nuneštų, tai važiuodami mašina sustoja ir išmeta. Na nebent pastebėjau, kad ten berods Basanavičiaus gatvė vadinasi, kur eina pro buvusį alaus kioskelį link kelininkų ir eilės kitokių įmonių. Ten iš tų įmonių daug kas pravažiuodami primeta prie šalia kelio stovinčių konteinerių. Pagaliau ar buvo mieste gyvenančių indvidualiame name ir kad neturėtų sutarties ar konteinerio? Tik, kad tų šiukšlių niekaip nepririnksi, kiek jie pripaišo. Aš siūlau mafijozams nešdintis iš Biržų, o merui ir tarybai priimti naują žmonių lūkesčius ir įstatymus atitinkantį atliekų tvarkymo sprendimą. Antraip bus perduota prokuratūrai

 21. ... parašė:

  Deja, bet tenka pritarti Šustauskui, kuris kažkada pasakė, kad tvarka Lietuvoje bus tik tada, kai Seime sukalens "kalašnikovai"..

 22. bitė parašė:

  Po paskutinio tarybos posėdžio prieš Kalėdas rubikonai tarybai baliuką darydavo, įdomu koks šiemet bus. Tikriausiai fejerverkais iš šiukšlių pyškins.

 23. Aušra parašė:

  O kaip su asmens duomenų apsauga? Ar gali bet kokia įmonė gauti asmens duomenis iš Gyventojų registro be asmens sutikimo?

  • Savas parašė:

   Galiu drąsiai atsakyti, jog negalima, bet mafijozams kelio neužtversi. Merui sakvojažą babkių ir įstatymas prastumtas, bent jau aš taip manau. Tuomet kreipiamasi: vadovaujantis tokiuo ir tokiuo nutarimu…

 24. Namas parašė:

  Dar tokios nesąmonės nebuvo. Stovi namas tuščias, niekas negyvena, o mokėti privalai už šiukšlių išvežimą. tai kaip čia išeina, kad jau šiukšlina namas. Taip ir įsivaizduoju. Stovi namas ir pro langus, ir duris jis mėto šiukšles. O šiukšlių vežėjai atvažiavę renka tas šiukšles. Prisigyvenom ! ! !

 25. Rimas parašė:

  DEMOKRATIŠKAS, ŽMONIŠKAS PASIŪLYMAS: NEMOKĖKITE UŽ NESUTEIKTAS JUMS PASLAUGAS. Negalima išrašyti sąskaitos, jei nesuteiki paslaugos ar neparduodi daikto, tai būtų vagystė. Dabar taip ir yra. Vagystė, paremta korupcija, valdžios piktnaudžiavimu, savivaliavimu ir dar daug mandrių žodžių galima rašyti. Manau bus kreipimasis į prokuratūrą. Mes biednieji to padaryti neišgalėsim, bet šį syk, manau, bus kas kreipiasi, nes sąskaitos rašomos ir gyviems ir mirusiems ir registruotiems ir ne, gyvenantiems Lietuvoje ir svetur, turintiems namą (butą) ir neturintiems. Dar sykį, tiems kuriems tokia paslauga nesuteikiama ir nemokėkit, jei žmonių per daug prirašyta- nemokėkit…

 26. Kaimietis parašė:

  Kai mero konteineris stovės šalia jūsu-mokėti nereikės.

 27. magde parašė:

  Nuosavame name gyvename du zmones,,Kompostuojame,I taromatus graziname tara. Plastikas,popierius ir t.t-.atskiras konteineris; Siuksliu konteineri prirenkame per 2-3 menesius ir uz kiekviena mokejome vairuotojui,saskaita israsydavo. Ir toliau mokesime tik uz konteinerio istustinima. Jokiu nesamoningu mokesciu. Tegu irodo,kodel mes turime juos moketi

 28. Šiukšlintoja parašė:

  Nuostabi kalėdinė dovana. Bekovojant už šilumos kainą į tas pačias rankas dar vieną paslaugą su visa įmone atidavė. Aišku ar už vieną ar už dvi bus galima dėtis kovotojais už biržiečius.

 29. juonis parašė:

  Per metus prirenku 3 konteinerius,iki 8 nedaug trūksta,gal pavyks tų šiukšlių kur nors nebrangiai nusipirkti…kitaip,manau,grės kokia nors bauda? Gal papigiai iš Rygos užveš…

 30. Vietinis parašė:

  Ši atlieku tvarkymo tvarka labai neskaidri,šiukšliu surinkimo centru akcininkė ir dalininkė yra savivaldybė,bet rajono valdžia į svetimas rankas viska atidavė,merui klusniai tarnaujanti taryba nubalsavo už žmoniu apiplėšima,pinigėliai už šiukšliu tvarkyma byra į neaiškiu tipu rankas,tik neaišku kam ir kiek "atsega".

  • tautinykas parašė:

   Ne visa Taryba balsavo už: Dalius Jakubėnas ir Ramunė Čigienė balsavo prieš, Kęstutis Armonas nebalsavo. Kai rinksite naują tarybą – prisiminkite, kad respublikonai, konservatoriai, socdemai ir kt. šoka pagal rubikonininkų norus, nežiūrėdami paprastų biržiečių bėdų

 31. nuomonė parašė:

  Sovietinė santvarka baigėsi, Vakarų demokratijos šalyse komunaliniai mokesčiai mokami nuo ploto-turi daugiau ploto (turto) moki daugiau. Dideliame plote galima veikla,po kurios lieka daugiau atliekų-kad ir po didelio ploto remonto. Galų gale dideliame plote galima rengti renginius (vestuves,jubiliejus),prisikviesti daug svečių-ir po to liks daug atliekų. Vakarų demoratijos šalyse net kurortuose išsinuomoji plotą ir moki už plotą,o ne už lovą ar poilsiautojų skaičių(kaip,manau Rusijoje ar Baltarusijoje). Bet deja,manau,pas mus sovietinis mąstymas dar neretas.

  • mikis21 parašė:

   As gyvenu vienas tarkim 150 kvadratu name ir tarkim kokiu 6 asmenu seima gyvens kokiam 70 kvadratu name, kas daugiau siukliu prikaups ar vienas zmogus ar 6 zmones.

 32. Biržietė parašė:

  Visi nesusipratimai išsispręs. Ir viskas bus, kaip būti privalo. Mokėsim už šiukšles VISI. Privačių namų savininkams nebereiks nešti šiukšlių į daugiabučių konteinerius arba versti jas bele kur. Individualių namų savininkai, turėkit omeny, kad ir daugiabučiuose gyvenantys visi moka už šiukšles vienodai, neatsižvelgiant į tai, kiek jų ir kaip dažnai įmeti į konteinerį 🙂

 33. jone parašė:

  visiskai aisku, kad cia dalinis turto mokestis , plius siuksles. nes jeigu negyvenama sodyba dar turi, ir net konteinerio nera, nes jis nereikalingas, vistiek turi moketi. Kas cia turto prievartavimas, reketas?

 34. tautinykas parašė:

  čia tik pradžia,nes šiukšlių veikėjai tie patys kaip ir šilumos: "Rubikonas" ir Marcinkevičiūtė. Už šilumą irgi pirmaisiais mėnesiais po sutarties sudarymo reikėjo mokėti mažiau, o dabar yra kaip yra. Tas pats bus ir su šiukšlėmis. Kas tyliai "prakalė komunalinį? Valkiūnas, Varzienė, Pauža? Ar visi pasidalino, tik nesutarė dėl dalies?

 35. Šiukšlintoja parašė:

  Nesupratau, tai čia ta įmonė, pakeitusi Biržų komunalinį šitaip tvarkosi?

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.