Kylančių sporto žvaigždžių dovana mokyklai

2017-12-05 | Kategorija: Krašto naujienos

Treneris V. Indreliūnas, mokytojai J. Jankauskienė, E. Žaldokas sportininkai K. Vaitaitis, A. Giedraitytė ir mokyklos direktorius V. Stanulevičius. Editos Mikelionienės nuotr.

Praėjusį penktadienį Kaštonų pagrindinėje mokykloje viešėjo buvę šios mokyklos mokiniai, o dabar Lietuvos dviračių rinktinės nariai, Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokiniai Akvilė Giedraitytė ir Kęstutis Vaitaitis bei jų treneris Vytautas Indreliūnas. Sportininkai į mokyklą atvyko ne tuščiomis – atvežė dovanų ir papasakojo apie savo laimėjimus.

Į susitikimą su jaunaisiais sportininkais, kurie jau gali pasigirti svariomis pergalėmis, atėjo bene visa mokykla. Mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius sakė, jog dviračių sportas mokykloje gyvuoja dešimtmetį. Už tai jis dėkingas mokytojams Jūratei Jankauskienei ir Egidijui Žaldokui.  V. Stanulevičius parodė skaidres apie mokinių laimėjimus šioje sporto šakoje. Kasmet dviračių sportą kultivuojančių mokinių rezultatai gerėjo. Bene kasmet Lietuvos mokinių olimpiniuose festivaliuose Kaštonų pagrindinės mokyklos dviratininkų komandos tampa prizininkėmis arba čempionėmis. Pergales mokiniai iškovoja ir asmeninėse įskaitose.  Per dešimt metų pirmoji vieta laimėta net aštuonis kartus. Svarių laimėjimų jau iškovojusios mokinės Milda Jankauskaitė, Meda Petrušauskaitė ir kiti.

Mokykla didžiuojasi ir savo mokiniais Lietuvos dviračių rinktinės nariais: daugkartine Lietuvos čempione ir prizininke Akvile Giedraityte bei daugkartiniu Lietuvos čempionu ir prizininku Kęstučiu Vaitaičiu. Jų pasveikinti į renginį atėjo rajono meras V. Valkiūnas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas R. Jocys, Kūno kultūros ir sporto centro direktorius S. Mitrochinas.

Akvilė ir Kęstutis mokiniams parodė skaidrių iš treniruočių ir varžybų. Akvilė Kaštonų pagrindinėje mokykloje mokėsi nuo trečios iki šeštos klasės, po to išvyko į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją. Šiais metais ji atstovavo Lietuvai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir ten laimėjo IV vietą. Iki trečiosios vietos Akvilei pritrūko pusę sekundės. Akvilei labiausiai patinka plento lenktynės. Ji tapo čempione Lietuvos jaunių čempionate, nors pagal amžių yra tik jaunutė. Lietuvos jaunių grupinėse lenktynėse laimėjo II vietą. Tai tik kelios svarbios Akvilės pergalės. Ji dėkinga pirmiesiems savo mokytojams Jūratei Jankauskienei ir Egidijui Žaldokui už tai, kad atvedė į šį sportą. Kitąmet Akvilė jau bus jaunė ir atstovaus Lietuvai Europos, Pasaulio čempionatuose.

Akvilė atsakė į mokinių ir svečių klausimus. V. Stanulevičius domėjosi, kaip Akvilė suderina mokslą ir treniruotes. Mergina sakė, jog per dieną treniruojasi du kartus, tačiau ir mokslai jai sekasi gerai. Mažiausias pažymys – septynetas.

– Esu motyvuota, žinau, ko noriu, – sakė Akvilė.

Mergina sakė, jog sunkiausia varžyboms pasiruošti emociškai. Sportininkai prieš varžybas vyksta treniruotis į užsienį, pavyzdžiui, Ispaniją. Tenka kalnuotoje vietovėje numinti ir po 120 km. Ilgiausias atstumas varžybose, kurį teko nuvažiuoti  – 71km.

Akvilės Giedraitytės svajonė surengti važiavimo dviračiais varžybas Biržų miesto gatvėmis.

Sportininkai paprašė direktorių V. Stanulevičių išbandyti dovaną mokyklai – dviratį. Editos Mikelionienės nuotr.

Kęstutis Vaitaitis sakė, jog išbandė ne vieną sporto šaką: kvadratą, futbolą. Mokytojas E. Žaldokas Kęstučiui pasiūlė dalyvauti dviračių varžybose aplink mokyklą. Kęstutis šiose varžybose buvo penktas. Kai į mokyklą atvyko treneris Vytautas Indreliūnas, Kęstutis prisiprašė jį priimti į sporto gimnaziją. Jau dveji metai, kai Kęstutis važiuoja Lietuvos jaunių rinktinėje. O visai neseniai sužinojo, kad pateko į U-23 Lietuvos rinktinę, kurioje sportininkų amžius – nuo gimusių 1999 m. ir vyresnių. Šioje rinktinėje Kęstutis bus ketverius metus, o po to bandys patekti į vyrų elito rinktinę.

Vaikinas taip pat rodė skaidres ir pasakojo apie savo laimėjimus. Kęstutis pasakojo, jog Tarptautinėse daugiadienėse dviračių sporto varžybose Utenoje jis iškovojo aktyviausio dviratininko marškinėlius. Šį trofėjų sportininkas dovanojo savo mokytojui E. Žaldokui. Kęstutis tris kartus dalyvavo Lietuvos čempionate, o šiemet pavienėse varžybose tapo čempionu, grupinėse varžybose laimėjo antrąją vietą. Vaikinas sakė, jog jam tenka daug keliauti. Jau aplankė Lenkiją, Prancūziją, Slovakiją, Čekiją, Ispaniją ir kitas šalis. Du kartus dalyvavo Europos čempionate. Pavieniame starte jis liko 32 vietoje, o Pasaulio čempionate pavieniame starte buvo 60 vietoje. Ilgiausią trasą teko nuvažiuoti Europos čempionate – 132 km.

Sportininkai mokyklai dovanojo dviratį ir paprašė juo garbės ratą apvažiuoti mokyklos direktorių Vytautą Stanulevičių.

Dovanėles sportininkams ir jų treneriui įteikė meras V. Valkiūnas, o S. Mitrochinas apdovanojo pirmuosius šių sportininkų mokytojus J. Jankauskienę ir E. Žaldoką.

Treneris Vytautas Indreliūnas sakė, jog šiemet Lietuvos sporto federaciją paskelbė nominaciją „Kylanti žvaigždė“. Ir Akvilė, ir Kęstutis – tarp pretendentų. Už biržiečius sportininkus galima balsuoti portale 15min.lt

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

Vienas komentaras to “Kylančių sporto žvaigždžių dovana mokyklai”

  1. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

    Yra sakoma , jog abejingumas yra didžiausias žiaurumas. Kadangi Lietuvoje ir taip daug nelaimingų vaikų , palyginus su kitomis užsienio šalimis , tad gal šiuo komentaru prisidėsiu prie to ,kad nors 1 ar 2 vaikais tų nelaimingųjų skaičius neišaugtų. Kai Panevėžio vaikai pas indreliūną neina treniruotis, tada jų belieka ieškoti provincijose. Kas šio susitikimo metu buvo labiausiai akcentuojama, būtent, aplankytų šalių skaičius, kas labai aktualu yra provincijų vaikams. Minimos užsienio šalys tampa savotišku ,,jauku'' – pritraukti vaikus į Panevėžį ar savo grupę. Kažkada breivienė atvykusi su Ema Manikaite taip pat gyrėsi ,kad ateityje laukia dideli planai ir svaiginančios pergalės, bet ,ko gero, tais pačiais metais ta sportininkė pasitraukė iš dviračių sporto. Vienas vaikas sakė , jog košmariški sapnai būna geresni ir įdomesni, nei tikras gyvenimas, išvykus į užsienio šalį su indreliūnu ir breiviene. Ne ką mieliesnis ir gražesnis gyvenimas su treniruojamais vaikais būna Lietuvoje ir tai jau galima sakyti yra vieša paslaptis. Neseniai dvejoms dviračių ,,sporto žvaigždėms'' trūko kantrybė ir taip pat išėjo iš indreliūno ir breivienės grupės.
    Jeigu vis dėlto atsiras vaikų norinčių pabūti ir pasitreniruoti indreliūno ir breivienės aplinkoje, o paskui, sugalvosite iš jų aplinkos pasitraukti, tai noriu pasakyti ,kad jie ( indreliūnas ir breivienė ) labai kerštingi.
    Tiesiog, kaip mama patariu kitoms mamos, prieš atiduodamos savo vaikus į Panevėžį , indreliūnui ir breivienei , labai labai apie tai gerai pagalvokite dėl savo vaikų ateities ir jų sveikatos , nes kai mano vaikai ten buvo , tai mikroklimatas buvo baisus, o mašinoje pastoviai jiems teko kvėpuoti tabako dūmais. Juos ( breivienę ir indreliūną ) galima apibudinti taip – du despotai.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.