Meidai Šimaitei – bronzos medalis

2017-12-01 | Kategorija: Krašto naujienos

Bronzos medalio laimėtoja Meida Šimaitė ir jos treneris Raimondas Paliulionis. Asmeninė nuotr.

Lapkričio 25 d. Vilniuje vyko atviras Lietuvos šachmatų „Žaibo“ čempionatas, kuriame dalyvavo 134 žaidėjai. Tradiciškai šiame čempionate nustatomi ir amžiaus grupės iki 20 metų stipriausi Lietuvos žaidėjai.

Merginų amžiaus grupėje iki 20 metų įskaitoje dvi biržietės atkakliai pretendavo ir tarpusavyje konkuravo dėl prizinių vietų. Kamilė Rauckytė gerai startavo ir priešpaskutinį vienuoliktą ratą realiai pretendavo į čempionės vardą. Paskutiniame rate burtai lėmė palankų varžovą, tačiau partija Kamilei baigėsi nesėkmingai, mergina liko VI vietoje. Draugės kluptelėjimą labai sėkmingai išnaudojo Meida Šimaitė. Laimėjusi paskutinę partiją, iškovojo Lietuvos M20 „Žaibo“ čempionato bronzos medalį.

Lapkričio 26 dieną ten pat vyko dar du turnyrai, kuriuose dalyvavo 199 šachmatininkai. Biržiečių merginų komanda (Vestina Karaliūtė, Monika Korolkovaitė, Rūta Janonytė) pasirodė kiek prasčiau negu tikėtasi, ir užėmė VII vietą Lietuvos merginų iki 14 metų komandų čempionate.

Tuo pat metu vyko greitųjų šachmatų varžybos „Open K“. Jame dalyvavo visi norintieji žaisti žaidėjai be jokio amžiaus apribojimo. Po vakarykščių kovų Kamilė Rauckytė ir Meida Šimaitė toliau įrodinėjo, kad jos yra rimtos šachmatininkės. Po septynių ratų išaiškėjo, kad Kamilė pasidalino 3-4 vietas tarp moterų. Tik pagal trečią papildomą rodiklį Kamilė liko ketvirta. Abi merginos ženkliai padidino savo turimus tarptautinius reitingus.

Artėjantis savaitgalis irgi bus užimtas šachmatų varžybomis Šiauliuose. Šeštadienį, gruodžio 2 d., Šiaulių arenoje vyks tradicinis vaikų turnyras „Meškiukas Rudnosiukas“. Laukiama, kad jame žais apie 250 vaikų iki 12 metų. Sekmadienį vyks Lietuvos jaunių iki 18 metų komandų čempionatas.

Parengė Edita Mikelionienė

,,Biržiečių žodis“

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.