Infekcinių susirgimų pavojai gali tykoti grožio salonuose

2017-11-29 | Kategorija: Visuomenė

Artėjant gražiausioms metų šventėms, vis dažniau praveriamos grožio salonų durys, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Panevėžio departamento specialistai primena, kad labai svarbu laikytis higienos ir darbo saugos reikalavimų.

Didžiausia rizika užsikrėsti yra tada, kai atliekamos procedūros, kurių metu galimas odos ar gleivinės pažeidimas, taip pat sąlytis su kito asmens krauju ar kitais organizmo skysčiais. Netinkamai laikomi dezinfekuoti ar sterilizuoti instrumentai gali būti užteršti ir dėl sąlyčio su aplinka.

Grožio salonuose gali slypėti: virusai, bakterijos, grybeliai

  • Hepatito B virusas gali ilgai išlikti ant paviršių ir plisti su mažomis kraujo dozėmis.
  • Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) gali plisti per žaizdas ir įbrėžimus netyčia įvykus sąlyčiui su infekuotu krauju.
  • 7 iš 10 suaugusiųjų yra Herpes simplex viruso nešiotojai, todėl šis virusas, nesilaikant higienos reikalavimų, gali būti perduotas tiesiogiai (nuo odos ant odos) per įtrūkimus bei gleivinę ir sukelti pūslelinę ant veido, lyties organų arba ant rankų ir pirštų.
  • Dažniausiai pasitaikančios bakterijos yra auksinis stafilokokas, sukeliantis odos infekcijas, pasireiškiančias odos skauduliais ar pūliniais. Streptococcus pneumoniae sukelia pneumonijas. Pseudomonos gali infekuoti žaizdas, nudegimus.
  • Vienas dažniausių grybelių – mielių grybelis (Candida albicans). Jis dažniausiai randamas burnoje ar gerklėje, sukelia ligą, vadinama pienlige. Kiti grybeliai gali būti galvos odos, plaukų, rankų, kojų pėdų, nagų, užkrečiamųjų ligų priežastimi.
  • Nesilaikant higienos reikalavimų, gali plisti kenkėjai, pvz., erkės, kurios sukelia niežus, ir/ar utėlės. Galvinėmis utėlėmis dažniausiai apsikrečiama naudojantis utėlių turinčių žmonių asmeniniais daiktais, pvz., šukomis, plaukų šepečiais, kepurėmis, rankšluosčiais ir kt.

 Kaip išvengti rizikos?

  • Darbuotojai, atliekantys procedūras bei tvarkantys instrumentus, turi laikytis asmens higienos ir sveikatos saugos reikalavimų. Labai svarbu, kad grožio salono personalo darbdavys ir darbuotojai užtikrintų tinkamą aplinkos ir procedūrose naudojamų instrumentų higieną (valymą, dezinfekciją, sterilizaciją). Blogai išvalyti ir dezinfekuoti ar nesterilūs instrumentai, ypač naudojami procedūrose, kurių metu pažeidžiamas odos ar gleivinių vientisumas, pvz., tatuiruotei ar papuošalų vėrimui (adatos, žnyplės, papuošalai ir kt.), gali būti klientui perduotų infekcinių susirgimų priežastimi.
  • Grožio salonų darbuotojai neturėtų teikti paslaugų klientams, sergantiems užkrečiamosiomis ligomis, ar dirbti, kai jie serga patys.
  • Kilus įtarimui dėl nesaugių paslaugų suteikimo, prašome informuoti NVSC arba atitinkamą jo departamentą pagal apskritį.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.