Už šildymą mokame brangiausiai Lietuvoje. Kodėl?

2017-11-17 | Kategorija: Tema

Pagal šildymo kainų dydį ir šį sezoną Biržai nepralenkiami – užtikrintai įsitvirtinę lyderių pozicijoje. Mažiausiai už šildymą mokantys uteniškiai (4,24ct už kWh)  turėtų kainas padidinti daugiau negu dvigubai, jei norėtų pasivyti biržiečius (9,21 ct už kWh). Gyventojai piktinasi milžiniškomis sąskaitomis, keikia šilumos tiekėjus, piktinasi rajono valdžia, kuri tik prieš rinkimus žada nežinia ko imtis, kad sąskaitos už šilumą mažėtų. „Biržiečių žodis“ kalbino bendrovės „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ direktorę Liną Valotkienę, kuri tvirtino turinti pasiūlymų, kaip ateityje būtų galima bent kiek sumažinti šilumos kainą.

Palyginkite šilumos kainas: kiek tuo pačiu metu šiluma kainavo pernai ir kiek šiemet?

Palyginti su praėjusių metų kaina, šiųmetė kaina šiek tiek didesnė. Tai lėmė Vyriausybės nutarimas dėl pridėtinės vertės mokesčio, kuris nuo birželio iki rugsėjo buvo padidintas iki 21 proc. Bet jei žiūrėtume į kainą be pridėtinės vertės mokesčio, ji nuo sausio šiek tiek mažėjo: sausį buvo 8,72 ct, gegužę – 8,50 ct, spalį – 8,36 ct. Kaina su PVM pernai rugsėjį buvo 8,86 ct už kilovatvalandę, šių metų rugsėjį – 10,01 ct, pernai spalį – 8,79 ct, šiemet spalį – 9,11 ct.

Pridėtinės vertės mokestis buvo padidintas visoje Lietuvoje, ne tik Biržuose, tačiau uteniškiai vis tiek už šilumą moka perpus mažiau. Kodėl esame taip skriaudžiami?

Bendrovės „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ direktorė Lina Valotkienė sakė, jog imasi žingsnių, kurie galėtų ateityje sumažinti šilumos kainas. Editos Mikelionienės nuotr.

Biržų šilumos ūkis buvo labai apleistas. Dėl aukšto gruntinio vandens seni vamzdžiai nuolat būdavo apsemti, prakiurdavo. Neaišku, kodėl Savivaldybė juo taip nesirūpino. „Litesko“ į Biržų šilumos ūkį jau investavo 6,5 mln. eurų. Šiemet parengėme ir pateikėme investiciją 2018–2020 metams dėl kvartalinių trasų atnaujinimo už 425000 eurų, iš kurių 50 proc. sudarys Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.

Ar Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos taip pat įskaičiuojamos į šilumos kainą?

Ne. Įskaičiuojamos tik „Litesko“ investuojamos lėšos. Anksčiau ES struktūriniai fondai  lėšų šilumos ūkiams neskirdavo, todėl į šilumos kainą įsiskaičiuodavo visos investicijos.

Kas dar didina šilumos kainą?

Savivaldybė padarė klaidą leidusi dideliems objektams (pvz., Ligoninei) atsijungti nuo šilumos tinklų. Šildymosi alternatyvą pasirinkę vartotojai užkrauna kainų naštą kitiems vartotojams. Kuo mažiau vartotojų, tuo šilumos kaina didesnė. Tai taip pat sukėlė šilumos kainą. Šilumos kainą taip pat didina dviejų katilinių išlaikymas. Kituose rajonuose tokios sistemos nėra.

Ar Biržams reikia dviejų katilinių?

Savivaldybės administracijai pateikėme projektą dėl Kaštonų katilinės uždarymo. Tai būtų ilgalaikė investicija. Kadangi šilumos vartojimas mažėja, užtektų ir vienos katilinės. Kaštonų katilinės katilas senas, kelis kartus perdarytas. Jis nepasiekia tokio efektyvumo kaip naujas. Išvalytas katilas pasiekia tik 86 proc. efektyvumą, o kai užsineša – dar mažiau. Kaštonų katilą reikia nuolat remontuoti. Savivaldybės administracija ketina atlikti nepriklausomą studiją dėl mūsų pasiūlymo.

Ar šilumos kainą didina tai, jog renovuotų namų gyventojai šilumos suvartoja kur kas mažiau?

Šilumos vartojimas mažėja, tačiau išlaidos lieka tos pačios, todėl šilumos kaina didėja. Ji didėja ir renovuotų, ir nerenovuotų namų gyventojams, tačiau renovuotų namų gyventojai gali šilumą taupyti, reguliuoti, o nerenovuotų namų gyventojai tokios galimybės neturi. Tad jie nukenčia labiau. Beje, kai buvo atnaujinamos šilumos tiekimo trasos, apie renovaciją dar niekas nekalbėjo, todėl buvo pakloti didelio diametro vamzdynai. Tokio diametro vamzdynų dabar nebereikia. Naujai klojamose trasose vamzdžių diametrą mažiname, o tai leis sutaupyti šilumos.

Pakalbėkime apie kuro kainas. Pasirinkome pigesnį biokurą ir vis tiek mokame daugiausiai?

Kadangi šiemet labai drėgni orai, tiekėjai negali įvažiuoti į miškus. Tai didina biokuro kainą biržoje. Mes kurą perkame biržoje, centralizuotai. Vasarą Kaštonų katilinės katilą kūrename granulėmis. Šildymo sezono metu smulkinta mediena, arba kitaip – „čipsais“. Jei labai šalta, papildomai jungiame Rotušės katilinės katilą ir jį kūrename granulėmis, o esant poreikiui – dujomis. Turime minčių visą sezoną Rotušės gatvėje esantį katilą kūrenti „čipsais“.

Anksčiau „Litesko“ atstovai sakė, jog pigesne smulkinta mediena Rotušės gatvės katilinės nekūrena todėl, kad Rotušės gatvėje nėra kur jų sandėliuoti?

Po žeme esančios mazutinės vietoje būtų galima sandėliuoti „čipsus“. Tai dar tik idėja.

Palyginkite smulkintos medienos ir granulių kainą…

Pagal  lapkričio mėnesį energijos išteklių biržos „Baltpool“ pateiktą informaciją kainos vidurkiai yra tokie: 167 eurai už smulkintos medienos tne (energetinės vertės) ir 351,25 – už granulių tne. Vidutinė kaina iki šio mėnesio nuolat didėjo.

Kainų ir energetikos kontrolės komisija praneša, kad Biržų rajono savivaldybės tarybai laiku nenustačius UAB „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ šilumos kainos dedamųjų ketvirtiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams, Komisija kainas nustatė vienašališkai. Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja savivaldybių tarybas, įmonei pateikus perskaičiuotų šilumos kainos dedamųjų projektą, per 30 dienų nustatyti konkrečias kainas. To nepadarius, Komisija gali priimti vienašališką sprendimą. Kodėl rajono Taryba antrus metus iš eilės to nepadaro ir ar jos sprendimas turėtų įtakos šilumos kainai?

Manau, kad rajono Taryba dedamųjų nenustatė todėl, kad Savivaldybė neturi specialisto. Galbūt rajono Tarybos sprendimas ir turėtų įtakos šilumos kainai, jei tai patvirtintų Kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Išvardinkite tuos laiminguosius daugiabučių gyventojus, kurie gavo mažiausias sąskaitas už spalio mėnesio šildymą…

Iš renovuotų namų mažiausiai už šilumą mokėjo Vytauto g. 36-ojo namo gyventojai – 12 ct už 1 kv. m (be PVM), Respublikos 56-ojo – 18 ct, Gimnazijos g. 9-ojo – 20 ct, Vilniaus g. 92-ojo – 20 ct. Daugiausiai iš renovuotų namų gyventojų mokėjo Rinkuškių g. 22-ojo namo gyventojai – 77 ct už kv. m, Vytauto g. 33-ojo – 54 ct, Vytauto g. 11-ojo  – 52 ct. Kainos pateiktos be PVM.

Kiek už šildymą mokėjo nerenovuotų namų gyventojai?

Mažiausiai – Vilniaus g. 56 – 58 ct, Vytauto g. 61 – 61 ct, Rinkuškių 51 – 64 ct už 1 kv. m (be PVM). Rekordininkas – Vytauto g. 14A namas – 1,62 euro už kv. m, Rinkuškių g. 20 – 1,41 euro, Kilučių g. 11 – 1,32 euro (kainos be PVM).

Vidutinė visų daugiabučių mokėta kaina – 72 ct už 1 kv. m (be PVM).

Ar gyventojai labai prasiskolinę už šildymą?

Gyventojų skolos spalio mėnesį buvo 60356 eurai (mokėjimas vėluoja daugiau kaip vieną mėnesį). Teisme bendrovė pateikusi 7 ieškinius dėl skolų išieškojimo.

Ar turi skolų biudžetinės įstaigos?

Biudžetinių įstaigų skola – 9772 eurai. Labiausiai skolinga Vlado Jakubėno muzikos mokykla – 4628 eurus, „Aušros“ pagrindinė mokykla – 3504 eurus, vaikų darželis „Drugelis“ – 1361 eurą.

 

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

43 komentarų to “Už šildymą mokame brangiausiai Lietuvoje. Kodėl?”

 1. tautinykas parašė:

  Kviečiamas neeilinis tarybos posėdis dėl "Litesko". Po nutarimo šiluma dar brangs. Ką pažadėjo Valkiūnas Varzienei už konservatorių balsus? Ramybę vice kėdėje iki kadencijos pabaigos? Švietimo skyriaus vedėjos vietą perspektyvoje? Vargšai Biržų konserviukai – spaus "už", o senosios Sporto mokyklos šildymas pabrangs dvigubai.

  • bebras parašė:

   Į švietimo vedėjo vietą reiks testuką bendrų gebėjimų išlaikyti. Kai kam tai būna misija neįmanoma. Čia ne kokia mokyklėlė debiliukams mulkinti.

   • Rimas parašė:

    testas nesunkus, bet debilizmas tame, kad laikyti tenka Vilniuje, ką jie ten beskelbtų, nei Panevėžį, nei kitur neprisiregistruosi

 2. Senjoras parašė:

  Visi žmonės lygūs. Mokesčius turime mokėti proporcingai lygiai už gaunamą šilumą. Jei mano 50m2 bute tarkim 20 laipsnių šilumos, o Utenoje tokio pat pločio bute ir 20, tai turime mokėti po tiek pat. Kur lietuvoje teisėsauga, kur įstatymai, kur lygiateisiškumas. Kodėl dabar vėl Biržiečiams naujos rinkliavos pavadintos atliekų tvarkymu patovioji ir kintamoji dalys, kai nurodyti mirę ar išvykę užsienin žmonės, ar galų gale visai neaišku iš kur pripiešti,- svarbu, kad būtų dar vienas mokestis??? Mokesčiai nesuprantami sveiko proto logika, neadekvatūs gaunamoms pajamoms ir neatitinkantys įstatymams ir žmogiškumo principui. Ką visa tai reiškia?

  • Blinda parašė:

   Kada ir kur renkamės ir rišame gerą šluotą?

  • Beveik senjoras parašė:

   Na,ne visi žmonės lygūs…štai,aš apsišiltinau butą,įsivedžiau šilumos skaitiklį. Kainavo,bet dabar žinau už ką moku ir šildausi kiek noriu. O moku gerokai mažiau,nei kaimynai. Tai ką-mes lygūs? Tamstos šiluma išeina per sienas ir kiauras laiptines,mano lieka viduje…Dėl šiukšlių-išvykusius ir mirusius žmones,kaip civilizuotoje valstybėje reikia išregistruoti ir mokėti nereikės-seniai reikėjo tai padaryti,kas tvarką įves,jei ne mes patys? Seniai reikėjo visuotinio šiukšlių mokesčio-nebereiks žmogeliams vežioti šiukšlių ir mėtyti pakelėse ir pamiškėse… O dėl pajamų-kiekvienas uždirbame tiek,kiek esame verti…kažkada reikėjo įgyti profesiją-šiandien nedejuotumėte. Išvada-visur pirmiausia reiktų problemų ieškoti savyje…

   • Senjoras parašė:

    O kaip Jums nepasisekė, kai ateis namo renovuoti Jūsų apšiltinimai atsidurs šiukšlyne, jie prigręžios skylių, apdaužys sienas, nuims gerus radiatorius ir sudės blėkinius. Pas mane manau buvo žymiai geriau sutvarkytas ir apšiltintas butas, bet renovatoriams tai dzin. Pas mane visi mirę ir išvykę, kaip pridera deklaruoti, bet vagims dzin, jiems svarbiau kuo didesnę sąskaitą atsiūst, dabar vaikščiok ir ieškok teisybės, pristatinėk pažymas ir taip daugybei, daugybei žmonių tenka vargti. Pamiškėse manau mėto šiukšles tokie kaip Jūs, nes, nes kur dėjot statybines atliekas ? Normalūs bereikalo kuro neeikvoja , kad šiukšles į miška vežt. Profesija mano buvo gera ir buvau sąžiningas darbuotojas, už tat dabar pensininkams taip ir atlygino valdžia- gyvenk iš poros šimtų ir mokesčius mokėk, o iš kur vaistams ir maistui gausi pinigų, jau ne jų bėda. Tegaliu žmonių priešui nesusirinkti puokštės ligų ir gauti lietuvišką pensiją,- tada nuomonė uoj kaip pasikeis, galės problemų savyje paieškoti

    • Beveik senjoras parašė:

     Tai kad aš pats susidėjau blėkinius radiatorius-jie gerokai efektyvesni už tuos špižinius…pas mane renovacijos metu į vidų nelys-viskas viduje padaryta…

     • Senjoras parašė:

      Oi, kaip klysti Lys ir dar kaip lys. Efektyvesni būtų bent aliuminiai, o dar geriau variniai radiatoriai, blėkiniai ir lieka blėkiniais. Pirma jie išardys vamzdžių šachtą, kuri eina per visų koridorius, taip sulaužydami visą koridoriaus apdailą. Apdaužys Jūsų baldus, bekaldami skyles naujiems vamzdžiams prie to paties dar pabarbens į grindis ir padarys ten duobukes, kad nebūtų slidu, gal kaulus apsilaužyti gali tekti. Tualete ir vonioje tiesdami klijuojamus vamzdžius sudaužys keletą plytelių (tikiuosiu yra, jei jau apsitvarkęs), gyvatuką, manau pats pasikeitęs, bet privalo keisti, jei bus panašus,- darbininkams biznis. Kambariuose privalo keisti radiatorius kokie jie bebūtų, jei, kaip sakai blėkiniai, gali nekeisti, bet vistiek sumokėsi, kas be ko sudės savus daliklius su nuotoliniu valdymu ir valdys,- kiek norės, tiek ir rodys, kiek šilumos davė, nors radiatoriai bus šalti, Vamzdžius vietoj gerų sudės plonasienius užspaudžiamus, kur patys pigiausi ir trumpaamžiškiausi, taigi, sėkmės renovacijos pinklėse. Be to nepamiršk, kad prieš pensiją, teks pusmetį namie sėdėt, nes kasdien tik žadės ateiti, o realiai bus labai…labai reti ir įkyrūs svečiai. Grindų dangą po renovacijos teks pasikeisti

 3. ... parašė:

  Jei būčiau valstybės vadovas, daryčiau šitaip:
  1) grąžinčiau šilumos ūkį (komunalinį šildymą) į valstybės rankas, nes privatizacija ne tik nepasiteisino, bet ir iš esmės susikirto su visuomenės interesais – ne tik komunalinių paslaugų sfera patapo žmonių reketavimo sistema, bet maža to, ji dar turi ir monopolį…
  2) "nuomos" sutartys būtų nutrauktos, o visas šildymo ūkis pereitų savivaldybės įmonei, kaip ir anksčiau buvo iki "privatizacijos", kada šildymas buvo kelis kartus pigesnis…Tai ir būtų taip, kad šildymo kainą sudarytų TIK savikaina – kuras, techninė eksploatacija ir priežiūra, adminstravimas ir darbuotojų atlyginimai;
  3) siekiant nuimti šią bereikalingą naštą nuo savivaldybių ir skatinti pačius gyventojus taupyti savo pinigus, BŪTŲ LEIDŽIAMA nevaržomai atsijugti daugiaubučius nuo centrinio šildymo..Ir leidžiama statytis vietines katilines – gamtinių dujų ar geoterminius šildymus – tam turėtų būti skirta didelė valstybės parama, iki kokių 80 proc kainos…Ir lengvatinės paskolos su minimaliomis fiksuotomis palūkanomis likusiai sumai, kad bendrija 123 ir galėtų tai gauti…
  4) ilgainiui būtų siekiama, kad apskritai daugelis daugiabučių pereitų prie nuosavo šildymo ir centrinis šildymas kaip toks apskritai išnyktų…Kaip ir galimybė užgrobus šią sistemą plėšti ir reketuoti žmones, savivaliauti nusipirkus palankius įstatgymus per korumpuotus valdoninkus ir legaliai atiminėti iš žmonių paskutinius centus.

  • Kindziulis parašė:

   Protingos mintys, konkretus siūlymas, tik bet… Greičiau liepos viduryje sniegas iškris, nei atsitiks taip, kaip Jūs siūlote. Dar kol Aukščiausiasis leidžia būtų gerai surengti "spaudos konferenciją" su Ramonu, Varziene ir dabartiniu meru bei jų parankiniais. Ar šios asmenybės nebijotų susitikti su daugiabučių gyventojais?

   • tautinykas parašė:

    Valstybės vadovai daro ką reikia ir 2018 m. liks tik apie 10 proc. išnuomotų šilumos ūkių, bet nuo vietinių asilų, tokių kaip Biržuose ir dar keliose savivaldybėse apsaugoti negali, nes jie sudarė sutartis iki 2034 m. Čia buvo socdemų (Ramono, Krūminienės, jiems tada prijautusios Marcinkevičiūtės) reikalas. Varzienės valdymo laikotarpiu buvo galima prispausti Litesko, bet ta vištelė su džėjom ir martinoniais nieko nedarė (tingėjo ir nesugebėjo). Tad turim ką turim – valkiūną su 1000 naujų darbo vietų… ir varzienę su super renovacija ir dociliu (konservatoriai neliečiami sic!!!) bei knyga už 15 gabalų…

    • .... parašė:

     Realiai jokia čia nuoma. Nuo sovietmečio buvo valstybės, t.y. visų žmonių, turtas, kuris neva išnuomotas buvo. O pala…Iš ko ta nuoma mokama? Ogi iš pinigų, kuriuos nupleši iš gyventojų/vartotojų. Todėl buvusią šildymo kainą padidini kelis kartus. Žmonės net neturi teisės atsisakyti tavo "paslaugos", o tau leidžiama lupikauti, kainas kelti ir kokias nori nustatinėti kiek tik tinkama. Čia tas pats, kas be tavo žinios kaimynas kokiam nepažįstamam tavo kelnes 50 eur kainuojančias kam nors išnuomotų ir tu būtum priverstas kas mėnesį už tai tam kažkam mokėti po 30 eur ir net negalėtum atsisakyti viso to? Ir tai būtų vadinama TAVO INTERESU???

   • Daugiabuč. gyvent. parašė:

    Biržiečiai gali tik padėkoti Varzienei už pradėtą renovaciją…tik aklas gali nematyti besikeičiančių,gražėjančių Biržų,kai gražėja anksčiau baisiai miesto centre atrodę namai…nebe gėda,kai mus aplanko draugai iš kitų miestų. O bambeklių visada buvo ir bus,nes taip jie susikuria komfortą-tiesiog bambėdami…

    • tautinykas parašė:

     taiiiip kituose miestuose apgriuvę daugiabučiai riogso, nes ten Varzienės nėra ir dar… už renovaciją ir šilumą kitur daug mažiau moka, nes ten irgi Varzienės nėra…

    • .... parašė:

     Na nelaikyčiau daugiabučių aplipdymo renovacija. Antra – kur ekonominė logika? Kada tos alia renovacijos kaina vos ne tokia pati, kaip buto rinkos kaina? O taupymas koks? Kiek po renovacijos taupo šildymo? Ok, estetinis-kosmetinis vaizdas gal keliems metams bus gražesnis. Bet tik laikinai. Ir ar nėra efektyvesnių būdų taupyti šilumą? Ypač su XXI a. technologijomis?

    • Tiesa parašė:

     Tad jei toks grožio mylėtojas, be jokio ekonominio paskaičiavimo,- dabar sumokėk už gyventojus, jie paskolų neėmė, kažkas paėmė jų vardu, o mokėti tenka daugiabučių gyventojams. Viduje dauguma gyventojų butus puikiausiai buvo susitvarkę, kam reikėjo lysti į vidų? Tie rusiški vamzdžiai šimtą metų būtų stovėję, radiatorius taip pat kas kokius nori tegu statosi, kam dabar sukišo vėl blėkinius (nubloškė su tom atgyvenom į tarybinius laikus, kai rusai montuodavo blėkinius), tie blėkiniai vėl po 10 metų pradės kiurt. Jei žmogus buvo sautvarkęs sienų lubų apdailą, kas liko po renovatorių įsikišimo? Jie ponuliai neatsako: plytelių neatstato, gipso neatstato, apdailos neatstato, ką nudaužo užpučia montažinėm putom ir ate, vėl darykis remontą, kurį prieš pora metų buvai pasidaręs. Apdailų gamintojai nuolatos keičia asortimentą, tokios pat dangos negausi, tuomet norėdamas padoriai pasidaryti turi viską lupti ir pirkti visas naujas medžiagas ir vėl tvarkytis Kiek tai kainuoja? Tokie dalykai gali nedašilti tik paskutiniems alkašams. Už kokius procentus paėmė paskolas. Dabar bankuose paskolos 10 syk mažesnės. Jei tarkim 1 kambario butui priskirta paskola 5000 eurų, tai 2500 eurų dar palūkanos. Ar kur nors dar tokios būna??? Tegaliu pakartot, jei toks prisiplakėlis esat, dabar sumokėkit už gyventojus paskolas su tais nerealiais procentais ir dar butus gyventojams viduje atstatykit iki tokio lygio, kokį renovatoriai įeidami į vidų rado

     • .... parašė:

      Aš tai apskritai nesuprantu to apšiltinimo prasmės. Šilumos taupymo sumetimais. Na suprasčiau, kad dar seno sovietinio namo estetinis-kosmetinis vaizdas pasikeičia į tikrai gerą pusę. Bet už tokią kainą? Dabar patys daugiabučiai keikiasi, kad išdūrė juos, nes kaip tokiuose Biržuose už renovaciją sumokėjo vos ne antrą buto kainą, o už šildymą moka tiek pat. Net ir per pusę mažiau mokant po renovacijos, ji atsipirktų nebent po 40-50 metų…Kur žmonių protas? Gal reiktų pradėti nuo to, kad susiburti į bendriją, tada nors kiek pasidomėti moderniomis technologijomis, tada pasistatyti už sąlyginai nebrangiai GEOTERMINĮ ORAS ORAS šildymą namui (ir tuo pačiu dar vasarai kondiškę turėti), pasiimti valstybės paramą. O tinkamai suregliavus namo apšildymo sistemą vien jau dėl to galima 15-20 proc. taupyti. Beje, ir nuo centrinio šildymo žulikų nereikia atsijunginėti. Tiesiog nenaudoji jų šilumos ir tiek. Ir nieko nemoki ar moki ten centus.

      • Biržietis parašė:

       Abejoju,ar taip rašantis žmogus supranta centralizuoto šildymo esmę. Juk atskiriems namams atsijunginėjant,arba nebemokant už šildymą,likusiems šildymo kaina proporcingai auga…išeitis-atsijungti vienu metu visiems,t.y.panaikinti šilumos tinklus,kas,savaime aišku-utopija. Išeitis vienintelė-pilietinės akcijos,skundai,savo vietinės ir šalies valdžios spaudimas,ieškant galimybės vyti lauk iš Biržų plėšikus(kitaip jų nepavadinčiau…),tačiau-pabandykite kas nors tai pradėti organizuoti-garantuoju,į pirmą susirinkimą,ar piketą ateis 2-3 žmonės,kuriuos likusieji laikys kvailiais. Gaila,bet tokia mūsų šiandienos tikrovė…

      • Koks skirtumas parašė:

       Greičiau jau iš Peterburgo Aurora į Širvėnos ežerą atplauks, nei Biržuose kas nors piketą mažytį, mažytį suorganizuos. Biržai išparceliuoti, net nepasiliekant ir likėniško purvo. Trūksta žodžių.

 4. Anis parašė:

  Kliedi tai valdžia rajono,kurčia ir akla.

 5. kultūrologas parašė:

  Straipsnyje rašoma,kad labiausiai už šildymą prasiskolinusi muzikos mokykla. O ką padarė valdžios galvos,kad būtų kitaip? Kas tik apsilanko muzikos mokykloje(kaip ją ten ir kokiu vardu bepavadintumėme),pasišiaušia plaukai-sienos iš presuoto popieriaus,el.instaliacija nuo Smetonos laikų,durys,baldai išklerę,menantys Chruščiovą…per kiauras sienas ir stogą šildome lauką (sako,kad dėl to aplinkiniams namams šildymas pigesnis…). Skylė ir ne kitaip…klausimas-kaip tokia įstaiga(atsiprašau už šio žodžio pavartojimą),gauna higienos pasą? Ir šiame avarinės būklės statinyje lavinamas mūsų didžiausias turtas-vaikai…gal galėtų ten nors kartą apsilankyti meras,vicemerė,šv.skyriaus vedėjas,adm.direktorius? Šiais laikais žmonės daug keliauja,lankosi panašiose įstaigose,bet tokio balagano nėra matę nė viename šalies rajone…

 6. skaitytojas parašė:

  5 zingsniai sumazinti kaina:
  1. nustokite "investuoti" (tiesiog atlikite butina technine irenginiu ir irengimu prieziura)
  2. kurenkite pigu vietini biokura is pirmu ranku (kodel perkama per tarpininkus)
  3. aiskiai apibrezkite kokios yra islaidos (nustokite kaisioti menamas formules)
  4. nustokite kurpti kvailus ilgalaikius investicinius projektus (kodel kamino suzeminimas papildomai vartotojams kainuoja pinigus? nuo kada daikto pardavimas reikalauja ilgalaikiu investiciju?) tai akivaizdus gyventoju mulkininmas
  5. BUKITE KONKURENCINGI (atisakykite monopolio)

 7. Kindziulis parašė:

  Turėjau klausimą ir vis ieškojau atsakymo. Na, ir ką dar gali sugalvoti valdininkai melžiant daugiabučio gyventojus? Šildymas,namų renovacija bei jų eksploatacija ir administravimas, šiukšlių išvežimas jau "OKUPUOTI"… Kas toliau? Atsakymą jau pateikė "trys muškietininkai" – petardų į butus mėtymas. Na, ir kąąą? Bus skelbiama? Bus baudžiami tėvai ar jais pasivadinę? Juk jie nekalti- aplinka kalta…

 8. nuomonė parašė:

  Manau,Biržus ir kitus rajoninius miestus ir miestelius turėtų paremti centrinė valdžia,sumažindama mokesčius vietiniams šilumos tiekimo subjektams su sąlyga,kad jie mažins paslaugų kainas jų pirkėjams.Atitinkamai centrinė valdžia,mažindama moksčius,remia verlsą provincijoje. Jei neklystu,taip daroma pirmaujančiose Europos sąjungos šalyse-Olandijoje,Suomijoje,Danijoje,Vokietijoje ir kt. Na,bet čia ,manau,Lietuva-svarbu,kad būtų gerai ir dar geriau stambiajam verslui sostinėje (ko gero,panašiai,kaip Rusijoje).

  • tautinykas parašė:

   centrinė valdžia pensininkams ir pašalpiniams kompensuoja – ko dar norit, kad vilniečiai užpakalius valytų. Spaust savą valdžią reikia – ar žinot kas ir kaip komunalinį "prakalė" Rubikonui. Kas Panevėžyje, kas serga, kas savivaldybėje akutėm mirksi ir tam pačiam Rubikonui tarnauja (ne už ačiū). Pirmiausia taip yra, kad taryboje visokios garšvaitės, sindriūnės, konservatorės aptiekorkos ir verslinykai sėdi, tai taip ir yra

 9. Savas parašė:

  Dabar beveik visuose naujuosiuose UAB-uose, kur pinigus semia "Rubikonai" ar panašūs "Šikonai": pasodina kokią moterėlę direktore, duoda neblogą atlyginimą, prisako ką kliedėt, o ta suka plokštelę. Kuo skiriasi situacija buvusiame komunaliniame ūkyje? Bet man kyla klausimas: – ar savivaldybės grietinėlė gauna kokius procentus ar pan., kad neatstovauja savo gyventojų, bet taip pat prisijungia prie tų kliedesių ir žmonių apvaginėjimų?

  • Bebras parašė:

   Ir autobusų parke tokia pati vadovė. Dabar tikriausiai tokia mada. Pasodinai kvaišą, į visus klausimus atsakymų neturi,o savininkai semia saujomis pinigus ir vargo nemato.

 10. Amenos parašė:

  mokame brangiausiai, kad nors silta dar butuose butu

 11. Klientas parašė:

  Mokame brangiausiai,nes turime melagį mera.

 12. Rinkuškietis parašė:

  ką ta direktorė čia kliedi, iš jos žodžių išeina, kad kituose miestuose viskas iš sovietinių laikų buvo puiku, nerūdijančio plieno vamzdynai nutiesti ir tiems miestams nereikėjo nei trasų, nei katilinių remontuoti. Rinkuškių daugiabučiuose kokius jūs vamzdynus renovavot, kad šitokią milžinišką kainą mokam? Kad tuos , kurie pardavė Biržų šilumos ūkį liteskininkams, šikančius suriestų. Tfu

 13. PIKTAS parašė:

  ATSIMINKITE AMZIAMS-BIRZAI YRA IR LIKS BIRZAIS.GAL MUSU PROANUKAI IR SULAUKS PERTVARKU……

 14. .., parašė:

  Manau, kad žmonės apsivožtų sužinoję bent dalį realios situacijos, kiti sunkiai patikėtų…Na apie visą tą schemą, susijusius asmenis ir t.t.

  • Pagunda parašė:

   Jei jau rašote A, tai parašykite ir B. Pasiūlymas: jei norite likti ANONIMU, tai paruoškite tekstą ir išplatinkite įmesdami į daugiabučių pašto dėžutes. Manau neišeisite ubaguos dėl popieriaus, bet už tai daugiabutininkai jums bus dėkingi. Vieną kartą šis sukčių klanas turi būti sutraiškytas.

 15. Miestietis parašė:

  Seniai sakiau ir dar sakysiu, kad čia turėtų padirbėti teisininkai, prokurorai, o tada jau ir teisėjai. Manau Liteskininkai tikrai iš mūsų miestelio žmonių nemažai kapitalo į kišenes prisižėrė. Kodėl savivaldybė nekelia klausimo prokuratūrai?

  • oi....... parašė:

   kaimas murkdo miescionis, kol bus renkami tokie meeerai, kuriem patarineja seneeeliaii, beje puikiai zinantys padeti Liiiteeesko,- socdemas, pagyvenusiu atstoveeeee,- paguos senjorus, pazades sekancia kadencija meeeeras tikrai sumazins kainas sildymui, tekes pieeeno upeeees

 16. Snieguolė parašė:

  Net bsisu skaityti tuos kliedesius. O viršinykės kompetencija dar baisesnė. Vien išsireiškimas labiausia skolinga, daug ką pasako. Išsigelbėjimo nematyti nuo Marcinkevičiūtės ir Ko darbelių Biržuose.

 17. tautinykas parašė:

  Nusišneka moterėlė. Aiškina, kad daug investavo. Litesko nesugebėjo pasinaudoti ES pinigais, kad būtų jų didesnis indėlis į turtą būktai savais, o iš tikrųjų žmonelių pinigais kai ką patvarkė. Rokiškis už ES visas trasa sutvarkė (pan. pasvalys. Kupiškis, panevėžys). nežinau ką reikia padaryti Ramonui, marcinkevičiūtei, Krūminienei ir tuometiniams (2003 m.) kadencijos tarybos nariams, o dabar dar Dološickis, Mūkas, Varzienė prisidėjo (Valkiūnas su seneliu). Vakar tarybą pirmą kartą marcinkevičiūtei ir liteskui špygą parodė. Gėda visiems štrėmams, balčiūnams, garšvaitėms dar vieną galimą suktybę palaikiusiems. Litesko Biržuose jau 14 m., ir tegu neklieda valotkienė apie buvusį apleistą šilumos ūkį – tokspat buvo ir Pasvalyje bei Rokiškyje. Įsidėmėkit; Valotkienė – socdemė, Krūminienė – socdemė, Mūkas (šilumos valdybos pirmininkas) – socdemas, o jų vadė garšvaitė šoka pagal varzienės dūdelę. Na gal, dar nuo seno pagal RUBIKON'o

  • Yha- ha parašė:

   Jūs kaip pirštu į akį bedate, bet ar nuo to kas pasikeis? Per visą renovacijos pasirengimo ir įgyvendinimo procesą stebėjau ir analizavau gyventojų elgesį (taip vadinkim), tad galiu sakyti, kad KELK KAINĄ KIEK TIK NORISI, NES GYVENTOJAI pašnipš, pašnipš IR VIS VIENĄ SUSIMOKĖS. Kur logika, kai Biržuose renovacijos priežiūros komisijai (ar kaip ten tiksliai pavadinti) vadovauja p e d a g o g ė, kuri gyvena nuosavame name? Kiek dar metų bus kartojama, kad atsakingi savivaldybės kėdes užsėdę "piliečiai" yra to ar ano neatlikę, kad tas ar anas įvardijamas tik kaip pro šalį pračiuožęs asmuo ir tiek. Jokios atsakomybės, jokios nuobaudos- tik mokėkit ir dairykitės į kaimyninius rajonus. Rinkimai artėja- vėl rinksit iš tų pačių, nes jie iš partijų sąrašų patys neišsibrauks. Gera dirbti ir šiltose vietose, kad net nesvarbu kai prie paso dar prijungiamas ir pensininko pažymėjimas. Biržuose dar negimė svieto lygintojas, kuris bent su šluota apsisuks viduryje. Beje, kituose rajonuose nėra išparceliuotas anei Komunalinis ar Būtų ūkis. Tegyvuoja RUBIKONAS!

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.