Per moksleivių rudens atostogas sergančiųjų virusinėmis ligomis sumažėjo

2017-11-06 | Kategorija: Visuomenė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Panevėžio departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2017 m. 44-ąją savaitę (spalio 30 d. – lapkričio 5 d.), palyginus su šių metų 43 sav. duomenimis, sumažėjo beveik visuose Panevėžio apskrities rajonuose, išskyrus Kupiškio r., kur sergamumas šiek tiek padidėjo (atitinkamai 15,60 ir 16,72 atv./10 tūkst. gyv.).

Praėjusią savaitę bendras Panevėžio regiono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 43,75 atv./10 tūkst. gyventojų. 2016 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 38,93 atv./10 tūkst. gyventojų.

Dar galima pasiskiepyti nuo sezoninio gripo

2017-2018 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai skirta 9 697 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Dėl gripo hospitalizuotas 1 asmuo

NVSC Panevėžio departamento duomenimis, 2017-2018 m. gripo sezoną (40-44 savaites) Panevėžio apskrities gydymo įstaigose dėl gripo buvo hospitalizuotas 1 asmuo (2-17 m.).

Kaip apsisaugoti nuo gripo ir ŪVKTI?

Gripo virusai ir ŪVKTI plinta oro lašeliniu būdu, t. y. kosint, čiaudint, kalbant. Infekcijos greičiau plinta ankštose, blogai vėdinamose, užterštose dulkėmis patalpose, esant drėgnesniam orui, todėl svarbu ne tik pasiskiepyti nuo gripo, bet ir imtis kitų, nespecifinių profilaktikos priemonių:

  • susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją;
  • sergančių vaikų neleisti į ugdymo įstaigas bei lankyti sergančių draugų;
  • gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C;
  • kuo dažniau plauti rankas tekančiu šiltu vandeniu, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį;
  • kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje);
  • aktyviai leisti laisvalaikį, daugiau laiko praleisti gryname lauke (atsižvelgiant į oro sąlygas);
  • valgyti daugiau vaisių, daržovių.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.