Meras atidėjo lentelių sovietinių karių kapinėse tvirtinimą

2017-10-31 | Kategorija: Tema

Editos Mikelionienės nuotr.

Prieš savaitę „Biržiečių žodyje“ rašėme, jog Biržų mieste sovietinių karių kapinėse prieš Vėlines bus pastatyta lentelė su istorinę tiesą atitinkančiais užrašais. Vakar miesto seniūnas Vytas Jareckas informavo, jog lentelės tvirtinimas atidėtas ir pasiūlė priežasčių teirautis Administracijos direktoriaus Jono Jonušio arba rajono mero Valdemaro Valkiūno.

Administracijos direktorius Jonas Jonušys patvirtino: lentelė nebus dedama. Plačiau komentuoti šios situacijos J. Jonušys atsisakė ir siūlė dėl tokio sprendimo kreiptis į politikus. Paklaustas, kokia jo paties pozicija šiuo klausimu, J. Jonušys atsakė, jog nuomonės neturi. Administracijos direktorius užsiminė, jog greičiausiai ketvirtadienį bus šaukiamas posėdis, kuriame dalyvaus meras V. Valkiūnas, vicemerė I. Varzienė, miesto seniūnas V. Jareckas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai ir bus sprendžiama lentelių ateitis.

Meras V. Valkiūnas teigė, jog dėl lentelių reikia pasitarti, padiskutuoti, nes tai, kas padaryta dabar, yra savivalė. Juk apie lentelių statymą nežinojo net Administracijos direktorius. V. Valkiūnas sakė, jog reikia aptarti, kokia tinkama, o kokia netinkama forma, tekstą reikia keisti. Paklaustas, kas tekste yra negerai, V. Valkiūnas sakė, jog nekomentuos, kas blogai. Pasak mero, lentelė atrodo „kaip ant durniaus“, tai nebuvo aukšta intelektinė išraiška. Meras sakė, jog šia tema tik vieną kartą buvo kalbėta, neišdiskutuota. Tai jis vadino anarchija, savivale, todėl, anot mero, ir apsijuokėme prieš visą pasaulį.

Editos Mikelionienės nuotr.

Skaitytojams priminsime, jog Savivaldybės administracija nusprendė Nemunėlio Radviliškio, Vabalninko ir Biržų sovietinių karių kapinėse pastatyti lenteles su užrašais: „Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vieta (kultūros paveldo objektas, unikalus numeris). Sovietinio laikotarpio ideologizuoti užrašai neatitinka istorinės tiesos“. Mat sovietinių karių kapinės esantys užrašai „Amžina garbė didvyriams, kritusiems mūšiuose dėl mūsų tėvynės laisvės ir nepriklausomybės“ yra klaidinantys. Pirmoji lentelė pastatyta Nemunėlio Radviliškyje. Tai sukėlė neigiamą Rusijos Federacijos reakciją. Savivaldybės administraciją pasiekė Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje komentaras, biržiečių sprendimą komentavo daugelis Rusijos televizijos kanalų, interneto portalų.

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

16 komentarų to “Meras atidėjo lentelių sovietinių karių kapinėse tvirtinimą”

 1. ... parašė:

  Gal reiktų baigt daryt politiką ir šokt ant mirusių kapų? Gal palikime tuos žuvusius kareivius ramybėje? Nes labai jau keistai atrodo, kada dar ne taip seniai tie patys garbino komunizma, o šiandien kala lenteles, kad tai, ką jie garbino, "neatitinka istorinės tiesos". Eikit darbų realių dirbt, miestą kuopt.

 2. Vaiduoklis parašė:

  Susitiko du vienodi valdžioje,jei ir dar pavadovaus keleta metu,Biržams galas.

  • Varguolis parašė:

   Galo nebus, bet veltui pinigai taškomi bus. Dabar visoje Lietuvoje viskas eina atbulyn. Todėl, kad nesteigiamos darbo vietos ir visi jauni išvažiuoja, o lieka tik senimas, todėl reikia valdžioje ne kavas gert, ne politikuot, o rūpintis darbo žmonėmis ir kurti naujas darbo vietas

 3. Šiaip biržietis parašė:

  mielieji, gal pamiršote, kas (norėdami pasirodyti didžiais patriotais) nuolat spaudoje rašydavo apie karių kapines, ten esančio paminklo lenteles kaip apie kokį baubą-siaubą, ragindami jas pašalinti. Pabandžius šią, neva, problemą išspręsti švelniau – gavosi tai, kas yra dabar. Mano nuomone, jau seniai reikėjo nustoti kalbėti apie karių kapines, leisti ramiai ten ilsėtis kareiviukams. Žmonės protingi, istoriją žino, susidėlios, kas yra kas, o mūsų vaikai istorijos mokosi mokykloje. O Biržų meras eilinį kartą elgiasi negarbingai.

 4. Šiaip biržietis parašė:

  mielieji, gal pamiršote, kas (norėdami pasirodyti didžiais patriotais) nuolat spaudoje rašydavo apie karių kapines, ten esančio paminklo lenteles kaip apie kokį baubą-siaubą, ragindami jas pašalinti. Pabandžius šią, neva, problemą išspręsti švelniau – gavosi tai, kas yra dabar. Mano nuomone, jau seniai reikėjo nustoti kalbėti apie karių kapines, leisti ramiai ten ilsėtis kareiviukams. Žmonės protingi, istoriją žino, susidėlios, kas yra kas, o mūsų vaikai istorijos mokosi mokykloje. O Biržų meras eilinį kartą elgiasi negarbingai.

 5. Aha parašė:

  Ir į "Seloniją" trolių vatinkų prisirinko

 6. Veltėdis parašė:

  Ir mano bendravardį Muką reikia vyt už Biržų griovimą. Atėję į savivaldybę mokytojai parodė ką ir mokyklose veikia. Baliai ir veltėdžiavimas, daugiau nieko.

 7. Varguolis parašė:

  Kam mažam rajonui mero pavaduotoja reikalinga? Algai nemažai pasiimti ir po šventes važinėti? Žmonėms reikia darbo vietas steigti ir ten iniciatyvą rodyti, o ne kokias pasakas kurti. Beveik visus savivaldybės tinginius reikia tėkšti lauk, nes ko paklausi, to negausi, ten visą laik kavos pertraukėlė , taip visą dieną. Tie tinginiaai išlaikomi mokesčių mokėtojų pinigais, tegu dar sykį plačiau atvėręs akis meras Valkiūnas apsidairo ir užkerta kelią negerovėms. Reikia ieškoti kelio pritraukti investicijas ir steigti naujas darbo vietas Biržuose ir rajono ribose, tik toks perspektyvus kelias. Į kovą už tiesos siekį,- pvz.: Biržams reikalinga nauja ekonomiška nuo jokių Rubikonų nepriklausanti katilinė

  • Guntis parašė:

   O kad meras turi 3 patarėjas ir dar referentę, tai čia viskas normaliai?

  • rinkima parašė:

   Lenteles alternatyvs nieks nepasake,- gal administracij lauks isvaduotoju, ten juk sovietu nomenklatur; Nauju darb vietu pristeigs- bus pienine, viesbucia, leds ; birza bus laisva-rubliovk

 8. V.v. parašė:

  Nors viena graži naujiena buvo iš Biržų, Lietuva ėmė pavyzdį. Ir tą pačią sustabdė dėl asmeninių ambicijų

 9. Radwilowie parašė:

  Šaunuolis seniūnas!

 10. gyventoja parašė:

  Šaunuolis meras. Taip ir toliau. Sekmės.

 11. skaitytoja parašė:

  Gerai , kad susiprotėjo meras. Tos lentelės gryna nesąmonė.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.