Gimsta Lietuvos šimtmečio ąžuolynas

2017-10-17 | Kategorija: Palėpė

Penktadienį Biržų regioninis parkas kvietė biržiečius gražiai akcijai – pasodinti Lietuvos šimtmečiui skirtą ąžuoliukų giraitę. Nors prausė lietus, renginys įvyko. Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas juokavo, jog per lietų sodinti ąžuoliukai geriau prigis.

Ąžuolyno vietą lentele pažymėjo Biržų regioninio parko biologė Renata Ulinskienė.

 

  1. Baronas sakė, jog Biržų regioninio parko darbuotojai svarstė, kaip paminėti artėjantį mūsų šalies jubiliejų. Idėją pasiūlė Biržų regioninio parko biologė Renata Ulinskienė: reikia pasodinti ąžuoliukų giraitę. Vieta ąžuolynui buvo parinkta prie Karvės olos. Pasak K. Barono, šalia Karvės olos auga daug alksnių, o ąžuolai pakeistų kraštovaizdį. Be to, šioje vietoje yra valstybinė žemė, todėl suderinus su žemėtvarkininkais, Biržų miškų urėdija, ši vieta ir buvo pasirinkta.

Rimantas Valintėlis į renginį atvyko savo iniciatyva ir atsivežė ąžuoliuką.

15 ąžuoliukų sodinukų Biržų regioniniam parkui dovanojo Biržų miškų urėdija. Dar penkis ąžuoliukus atsivežė žmonės, kuriems svarbu ąžuolyne turėti savo ąžuoliuką. Ąžuoliukų giraitę sodino didelis būrys jaunųjų šaulių, Turizmo informacijos centro darbuotojos, Biržų regioninio parko kolektyvas, aktyvus biržietis Rimantas Valintėlis ir t. t. Renata Ulinskienė aiškino, kaip teisingai pasodinti ąžuoliuką.

Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas rodė, kaip sodinti ąžuolą.

Penktadienio ąžuolų sodinimo akcija – tai tik ąžuolyno pradžia. Kiekvienas, norintis čia pasodinti ąžuoliuką savo asmenine ar kokia kita proga gali tai padaryti. Tik reikia pasitarti su Biržų regioninio parko darbuotojais, suderinti vietą. Mat netoliese yra privati žemė, tad ne vietoje pasodintą medelį gali tekti išrauti. Biržų regioninio parko darbuotojai paaiškins, ir kokiu atstumu sodinti ąžuoliukus.

Kol buvo sodinamas ąžuolynas, Biržų regioninio parko darbuotojai virė žirnių košę, arbatą. Lentele pažymėję gimstančio ąžuolyno vietą, visi skubėjo po stogine sušilti ir pasistiprinti.

Nė vienas patriotinis renginys neapsieina be jaunųjų šaulių.

Edita MIKELIONIENĖ
„Biržiečių žodis“
Editos Mikelionienės nuotr.

2 komentarų to “Gimsta Lietuvos šimtmečio ąžuolynas”

  1. .... parašė:

    Galbūt ir mero ąžuoliukas, sukėlęs nesutarimų ir neaiškumų dėl sodinimo vietos, čia buvo persodintas? Arba bus?

  2. Donatas parašė:

    Puiki iniciatyva! Neabejoju, kad tikrai rasis dar ne vienas biržietis ir savo pasodintu ąžuolu pagerbs Valstybės atkūrimo šimtmetį. Pasodinti savo ąžuolą galėtų ir šeima, organizacija, bendrija ar bendruomenė.
    Sveikinimai idėjos autoriams ir ją įgyvendinusiems!

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.