Sveiko maisto šventėje – neregėti skanėstai vakarėliams

2017-09-25 | Kategorija: Palėpė

Nuotr. – Pixstudija

Sekmadienį Pažaislyje įvyko 21-oji sveiko maisto šventė, sulaukusi beveik 1000 svečių ir lankytojų.  Šventės tema „Vakarėlių užkandžiai“ suintrigavo daugelį sveikos gyvensenos šalininkų ir gurmanų. Maisto įvairovė galėjo nustebinti ir daug mačiusius skanautojus – nuo vegetariškų ikrų, burokėlių torto iki raugintų pupų.

 

„Sveiko maisto šventės lankytojų skaičius kiekvienas metais auga, ji rengiama vis profesionaliau. Šįmet sulaukėme daug jaunų šeimų, naujų žmonių, kas mus labai džiugina. Per keletą savaičių naujais Lietuvos sveikuolių sąjungos nariais-rėmėjais tapo beveik 20 žmonių, keletas organizacijų išreiškė norą jungtis prie mūsų ir dar aktyviau skatinti Lietuvos žmones gyventi sveikai“, – sakė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Nuotrauka – Pixstudija

Prie sveikuolių komandos šiemet prisijungė ir žinomi sveikos gyvensenos lektoriai: mitybos specialistės Vaida Kurpienė ir Raminta Bogušienė, treneris Ignas Bakėjus, vegetarizmo Lietuvoje pradininkė Ksavera Vaištarienė. Salės buvo sausakimšos. Ypatingų ovacijų ir susidomėjimo sulaukė Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narės, chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės paskaita, kurioje laimingiausia Lietuvos moterimi save įvardijanti lektorė pasakojo  apie būdus, leidžiančius atsikratyti vaistais nepagydomų ligų.

Nuotrauka – Pixstudija

Šventėje vyko teminių stalų konkursas „Vakarėlių užkandžiai“, kuriame dalyvavo 13 komandų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Elektrėnų, Birštono. Komisijos pirmininkė, Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė džiaugėsi, kad komandos pristatė daugiau nei 100 įvairiausių vakarėliams tinkamų patiekalų: „Buvo stulbinančių daržovių ir vaisių kokteilių, kuriuos galima ne tik gerti, bet ir valgyti, gerokai įvairesnių užtepėlių, tepamų ir ant duoniųku, ir ant duonos, ir ant daržovių, vieno kąsnio užkandėlių su aštriais prieskoniais, labai tinkančiais visavalgiams. Atsirado labai didelė pasiūla raugintų daržovių: morkų, kalafijorų, moliūgų, taip pat raugintų žirnių ir pupų. Aš pati namuose rauginuosi varnalėšų ir kiaulpienių šaknis, tai tikiuosi. Kad kitais metais šventėje bus daugiau raugintų šakniavaisių.

Nuotrauka – Pixstudija

Kiekvienas šventės lankytojas galėjo paragauti ir gauti jam patikusio patiekalo receptą, pabendrauti su konkurso dalyviais.

200 šventės lankytojų ir konkurso dalyvių turėjo galimybę dalyvauti restorano „Monte Pacis“ ruoštame sveiko vakarėlyje, klausytis žmogaus orkestro Sauliaus Petreikio koncerto. Skanauti specialiai šventei pagamintą restorano „Holigans“ meistrų tortą su burokėliais ir avietėmis.

Nuotrauka – Pixstudija

Konkurso nugalėtojais tapo Birštono sveikuolių klubas „Šilagėlė“, nugalėtojo titulą simbolizuojančią statulėlę jiems perdavė Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė, 2016 m. sveiko maisto šventės laimėtoja tapusi 85 m. Janina Vaizgielienė. Viena iš „Šilagėlės“ komandos narių spalio pabaigoje vyks į Žolinčių akademijos organizuojamą sveikatingumo stovyklą Ispanijoje, La Palma saloje.

Nuotrauka – Pixstudija

Įdomiausi patiekalai su receptais bus išleisti el. leidiniu ir patalpinti www.sveikuoliai.lt

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.