Pavojinga netvarka Biržų ligoninės kieme

2017-09-08 | Kategorija: Tema

Editos Mikelionienės nuotr.

Nuo gegužės Biržų ligoninės darbuotojai ir pacientai įėjimo link braunasi per išsikraipiusį šaligatvį, purvą, pro statybinių atliekų krūvas. Sustojus Ligoninės kapitalinio remonto darbams, jiems pratęsti Ligoninės steigėja – rajono Savivaldybė – ieško pinigų. Pažeidimus reikalauja pašalinti ir Valstybinė darbo inspekcija. Kol kas nesėkmingai ieškoma pinigų.

Ligoninės pastato sienos apšiltintos, pakeista lietaus nuotėkų kanalizacija. Pastatas po renovacijos ne tik ekonomiškesnis ir šiltesnis, bet ir atrodo gražiau. Tačiau Ligoninės kiemas primena karo lauką: krūvos statybinių atliekų, purvas, nebaigti rekonstruoti takai, auga piktžolės. Ligoniai įėjimo link priversti įveikti ir purvą, ir nebaigtą įrengti šaligatvį. Valstybinė darbo inspekcija rugpjūčio 29 dieną Ligoninės direktoriui Nikolajui Jelozai atsiuntė raštą, kuriame reikalaujama pažeidimus pašalinti iki spalio 10 dienos. Rašte nurodoma, jog nesaugūs pėsčiųjų takai (išardyti, nelygūs), taip pat nesaugūs ir laiptai, kuriais darbuotojai vaikšto į maitinimo patalpą (gali kilti pavojus darbuotojui nukristi).

Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas, gydymo paskirties pastato kapitalinio remonto projekto vadovas Dalius Vadluga sakė, jog vyksta projekto trečiojo etapo darbai. Sutartis su bendrove „Lankuva“ pasirašyta 2016 m. spalio 11 dieną trejiems metams, tad baigtis turėtų kitąmet. Sutarties kaina – 385000 eurų. Visi pagrindiniai darbai – sienų šiltinimas, lietaus kanalizacijos modernizavimo darbai  – atlikti. Liko apšilti cokolį, įrengti nuogrindą įrengimas, sutvarkyti aplinką (pakloti trinkeles, pasėti žolę, sutvarkyti takus). Tačiau darbai sustojo gegužės pradžioje – nebėra pinigų.

Ligoninės remonto projektas finansuojamas iš Valstybės investicijų programos. 2017 metams buvo skirta 117000 eurų. Jie buvo sumokėti  rangovams UAB „Lankuva“ už atliktus darbus. Likusiems darbams atlikti bei aplinkai sutvarkyti reikia dar 122000 eurų. Pasak D. Vadlugos, rajono valdžia sprendžia, iš kur juos gauti.

Kol valdžia suka galvas, rangovai nedirba, nors darbo liko vos vienam ar dviems mėnesiams. Jei pinigų būtų buvę, darbai jau seniai būtų atlikti. Anot D. Vadlugos, ko gero, rangovai sutiktų dirbti ir tuomet, jei būtų parašytas garantinis raštas, kad pinigai bus sumokėti ateityje, nes konservuoti darbus bendrovei nenaudinga.

Editos Mikelionienės nuotr.

Ligoninės direktorius Nikolajus Jeloza sakė, jog Ligoninės kapitalinio remonto  finansavimas iš Valstybės investicijų programos prasidėjo 2012 metais. Po truputį finansuojant projektą, jau pakeistas Ligoninės stogas, įrengtas liftas, drenažas, apšiltintas pastatas ir t. t. Liko smulkūs darbai ir sutvarkyti aplinką.

N.Jelozos įsitikinimu, Sveikatos apsaugos ministerija didžiausią dėmesį skiria didžiosioms ligoninėms, o rajonų ligoninės ministerijai menkai terūpi. Nors Biržuose viešėjusi sveikatos apsaugos viceministrė pripažino, kad pinigų darbams baigti reikia, tačiau niekas nepajudėjo. Darbai sustojo todėl, kad pinigų nebuvo skirta tiek, kiek reikia. Rangovai dirbo gerai ir sparčiai. Privalomojo sveikatos draudimo lėšos gali būti skirtos tik gydymui ir medikų atlyginimams. Kur gauti lėšų darbams baigti, turėtų rūpintis steigėjas – Savivaldybė.

Biržų ligoninės direktorius rugpjūčio 31 dieną raštu kreipėsi į rajono merą, rajono Tarybą ir Savivaldybės administraciją. Jame prašoma skirti lėšų darbams baigti: užlyginti ir trinkelėmis iškloti takus, baigti įrengti saugius laiptus, apšiltinti pamatus, iki galo sutvarkyti lietaus kanalizaciją, nes lietvamzdžiai neprijungti prie lietaus nuvedimo sistemos, todėl lietaus vanduo plauna pastato pamatus.

Savivaldybės administracijos direktorius Jonas Jonušys sakė, jog sutvarkyti Ligoninės aplinką ir atlikti kitus remonto darbus privalu šiemet. Pasak Administracijos direktoriaus, yra keli variantai finansavimui gauti. Kokie, J. Jonušys neatskleidė, nes nežinia, kuris pasitvirtins. Svarstomas ir garantinio rašto variantas. „Negalime palikti netvarkos, negalime leisti, kad Ligoninė sugriūtų“, – sakė J. Jonušys.

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

5 komentarų to “Pavojinga netvarka Biržų ligoninės kieme”

 1. .... parašė:

  Kiek suprantu ir kiek matosi iš foto tai čia statybinis bardakas, t.y. statybos darbus atliekanti firma aplaidžiai tvarkosi ir betvarkę palieka. Čia užtektų, ligoninės vadovybė tai firmai velnių gerai atlaužtų ir lieptų šitą betvarkė išsimėžt. Bet visiems matyt viskas giliai dzyn.

 2. Senjoras parašė:

  Dabar į valdžią renkasi kavos mėgėjai, o ne darbuotojai, tad ko norėti, kokių dar rezultatų geidžiame? Į valdymą, kai išrenki darbuotoją,- tada jis dirba, o kai išrenki valdininką ar verslininką, tada jis žiūri, kaip ir iš ko pinigų sau prisikimšti. Pažiūrėkite dabartines atrankas į vadinamai reikalingas valdžiažmogių vietas,- ten darbuotojai nereikalingi, tad darbo rezultatų nebus, kol nebus pakeista ši ydinga sistema

  • Joana parašė:

   Teisybė, pardavėjoms profkininkėms direktorių postus dalina. Nieko keklausia, nieko nesupranta ir galvos aukštesniai valdžiai nekvaršina, darbuotojai daro ką nori, modern vadyba ir pasaka, o ne gyvenimas. Kur šauna į galvą kyšiu gautą ąžuolą sodina, jei kas pkištų paminklą vardinį ir tą vienas prie pilies, kitas vietoj Janonio pasistatytų.

 3. Ligonis parašė:

  Savivaldybėje visiškas iširimas,nežino ko jie ten sėdi ir kam reikalingi.Meras aišku tik lozungams skelbti ir nebūtais darbais girtis,neduok dieve tokios valdžios.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.