25-asis gatvės krepšinio turnyras Vabalninke

2017-08-18 | Kategorija: Kelionės ir pramogos

Algirdo Garbausko nuotr.

Vabalninke šventė – Žolinė, atlaidai, kermošius. Prieš pat šią religinę šventę, rugpjūčio 12 dieną, Vabalninke vyko ne mažesnio dėmesio sulaukusi kita šventė – jubiliejinis 25-asis Algimanto Šato vardo gatvės krepšinio turnyras.

 

Dar 1993 metais sporto entuziastai Vydas Vareika ir Darius Vaičiulis ėmėsi organizuoti gatvės krepšinio varžybas. Varžyboms data buvo pasirinkta prieš didžiausią Vabalninko šventę – Žolinę, kada jaunimas dar atostogauja, o į miestą švęsti Žolinės susirenka daugiausia kraštiečių ir svečių. Iš pradžių buvo nedaug komandų, bet susidomėjimas turnyru augo, turnyras tapo tradicinis. Daugėjo komandų. Varžyboms teko skirti dvi dienas. 2011 metais žaidė net 72 komandos. Kasmet šie turnyrai vyksta Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus sporto stadione. Buvo įrengta dar viena krepšinio aikštelė. Abi – su dirbtine danga. Varžybos dabar vyksta prie penkių krepšių.

Algirdo Garbausko nuotr.

Šįmet žaidimui užsiregistravo 38 komandos: 15 jaunių, 17 vyrų, 6 veteranų (senjorų) komandos (viena iš jų – merginų). Buvo svečių iš Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Vilniaus. Nepabūgo prie krepšinio lentų stoti į Vabalninką sugrįžę kraštiečiai senjorai, jau ketvirtą, penktą dešimtį metų skaičiuojantys krepšinio mėgėjai Gintaras Šaltis, Rimas Baradinskas, Rolandas Aukštikalnis, Remigijus Sarapas, Darius Vaičiulis. Žaistų komandoje ir Vydas Vareika (šįmet gruodį jam sukaks 60), bet užsiėmęs organizaciniais reikalais.

Algirdo Garbausko nuotr.

Į šventę atvyko Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris kraštietis Algimantas Šatas. Ne vienas – karu su juo atvažiavo trys vyrų krepšinio komandos žaidėjai, kurie tapo Taivanyje vykusių kurčiųjų olimpinių žaidynių vyrų krepšinio čempionais. Jie pasirodė pasipuošę laimėtojų aukso medaliais.

Šventinio turnyro atidarymą paskelbė ir tolimesnę eigą reguliavo Dalia Baltrušaitienė. Savo meniniu šokiu dalyvius pasveikino Vabalninko kultūros namų jaunosios šokėjos, kurias paruošė Domilė Sriubikienė. Gėrėjosi žiūrovai atletiškų vyrukų iš Kupiškio akrobatiniais numeriais. Atidaryme kalbėjo Seimo nariai Audrys Šimas ir Viktoras Rinkevičius. A.Šimas pasveikinęs A. Šatą apgailestavo, kad laimėjusios komandos treneriams neskiriami medaliai, tad atsidėkodamas įteikė Seimo medalį. Biržų savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas kaip prizą paliko didžiulį šakotį, kurį skyrė jauniausiai komandai.

Vyriausias teisėjas Merūnas Jukonis paaiškino žaidimo tvarką, taisykles. Turnyras prasidėjo. Prakaitavo žaidėjai spiginant vasaros karščiui. Sirgaliams geriau – jie įsitaisė po beržais. Palapinėje plušėjo sekretoriai Vytautas Šoblinskas ir Simona Čyžiutė bei jiems padedantys Vabalninko bendruomenės atstovai ir pirmininkė Dalia Strautinienė.

Bendrabučio vestibiulyje veikė Gatvės krepšinio istorijos paroda. Joje – visa turnyrų istorija: plakatai, nuotraukos, medaliai, suvenyriniai vokai, spaudos straipsniai ir kt. Visų plakatų ir suvenyrinių vokų (juos ypač vertina filatelininkai) autorius – kraštietis dizaineris Rimantas Baradinskas. Nuotraukos – Kęstučio Kaziliūno. Parodą paruošė iš savų archyvų Vydas Vareika ir Algirdas Garbauskas. Paroda sulaukė daug lankytojų, kurie apžiūrėjo neskubėdami – čia buvo vėsu.

Turnyras pasibaigė pačiu laiku – pradėjo slinkti grėsmingi debesys. Atitinkamų spalvų medaliais, rėmėjų suvenyrais buvo apdovanoti prizines vietas užėmusių komandų dalyviai. Tarp veteranų pirmąją vietą „nusinešė“ biržiečių „Širvėnos“ komanda: Raimondas Čeponis, Laimis Simanavičius, Vaidas Balčiūnas. Jiems – ne tik aukso medaliai, taurė, bet ir po maišą Jono Maniko padovanotų bulvių.

Algirdo Garbausko nuotr.

Vyrų grupės kovos vyko ilgiausiai. Vabalninkiečių sirgalių džiaugsmui, laimėjo iš vietinių žaidėjų sudaryta komanda: E. Aukštikalnis, E. Dubauskas, G. Brazionis, R. Daunis. Edvinas Dubauskas, kaip ir pernai, pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. Jam atiteko Algimanto Šato vardinis puikus kamuolys su parašais.

12–14 metų visos trys jaunučių komandos buvo iš Biržų, žaidė puikiai ir į namus grįžo su medaliais.

Turnyras vyko sklandžiai, nes jam kruopščiai ruošėsi seniūnijos žmonės, bendrabučio moterys, Vabalninko bendruomenė. Organizatoriai dėkingi rėmėjui Audriui Juciui ir jo firmai „Vetmarket“. Parėmė vietiniai verslininkai, Vabalninko krašto kultūros ir istorijos fondas. Įgarsinimu, muzika rūpinosi Rimantas Baltrušaitis.

Vakare šventė tęsėsi. Koncertavo dainininkė Justina Pavilonytė iš Panevėžio ir Rihards Berzinš iš Latvijos, vyko diskoteka.

Algirdas GARBAUSKAS

„Biržiečių žodis“

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.