Nuo šventės iki šventės. Kuo praturtėjo Biržai?

2017-08-04 | Kategorija: Įžvalgos

Elitos Samulytės nuotr.

Šiandien prasideda miesto šventė – svarbiausias Biržų įvykis. Iki šventės Biržų miesto seniūnijai buvo tikras darbymetis – reikėjo sutvarkyti daugybę smulkmenų, pabaigti pradėtus didesnius darbus. Kuo pasikeitė, kaip pasikeitė Biržai nuo praėjusios miesto šventės iki šios, klausėme miesto seniūną Vytą Jarecką.

Seniūne, pirmiausia biržiečiams ir miesto svečiams priminkime, kokius naujus akcentus per šiuo metus pamatėme, kas mieste pasikeitė. Vietinių akis gal jau ir priprato…

Turgaus lankytojai mato, kad pasikeitė ir turgavietės pastato fasadas, ir tvora. Raginome savininkus tai padaryti, jie ir padarė. Seniūnijos nuopelnas buvo tik raginimai. O štai be jokių raginimų savo pastatus atnaujino ir miestą papuošė Vytauto g. 35-ojo ir Rotušės g. 9-ojo pastato savininkai – atnaujinti pastatai tikrai papuošė miestą, ačiū jų savininkams. Rotušės gatvės vaizdą labai pagražino renovuotas 17-asis namas. Atsinaujinę  Vytauto gatvės 7-asis, 11-asis – taip pat puikus akcentas pagrindinei miesto gatvei. Ačiū visiems gyventojams, kurie ryžtasi renovacijai: juk tai ne tik patogu, reikalinga, bet ir nepigu.

Pradėjote nuo darbų, už kuriuos sumokėjo verslininkai, moka gyventojai. O kas pagražėjo biudžeto lėšomis?

Iš savivaldybės biudžeto lėšų tvarkomas ir švarinamas visas miestas (vežamos atliekos, šalinami nugriuvę ir nulaužti medžiai), parkai, kitos viešosios erdvės, atnaujinami miesto gėlynai. Nuo praėjusios iki šios šventės mieste: Vytauto, Vilniaus, Basanavičiaus, Respublikos, Kudirkos gatvėse, buvo pastatyta 20 naujų suoliukų, 25 šiukšliadėžės. Šie nedideli statiniai irgi pagražino miestą, bet jie buvo būtini miesto žmonėms. Suoliukus statysime ir ateityje.

Dar viena naujiena mieste: prie biržiečių mėgiamų fontanų Agluonos upėje nuo Birutės gatvės seniūnijos lėšomis įrengėme valčių prieplauką.

Biržiečiai buvo įpratę kirsti pievą nuo Radvilų gatvės iki Birutės paminklo originalo. Šiemet šį taką išgrindėme akmenimis. Tuo pačiu iš po velėnos ištraukėme, atnaujinome ir sutvarkėme akmenimis grįstą taką, kuriuo Katalikų bažnyčios kunigai eina nuo šventoriaus į kleboniją. Džiaugiamės, kad pavyko rasti restauravimo įmonėje dirbusius žmones, kurie šiuos darbus galėjo atlikti profesionaliai. Atnaujinome ir tarpukariu sumūrytą Liepų gatvės kapinių tvorą.

Kaip šventinis akcentas Vytauto gatvėje bus įžiebtos naujosios elektros girliandos, kurias įrengėme praėjusioms Kalėdoms.

O kas liko nepadaryta, nors taip norėjosi padaryti?

Gaila, kad mieste per metus asfaltu nepadengėme nė vienos žvyruotos gatvės, nenutiesėme naujų šaligatvių. Žvyruotos gatvės – didelė Biržų bėda. Kiti miestai – Rokiškis, Kupiškis, tokių gatvių senuosiuose miesto kvartaluose seniai neturi. Gyventojams nepatogu: per lietų – balos, kai sausa – nuolatinės dulkės.

Elitos Samulytės nuotr.

Problema – tvarkyti miestą trūksta rankų, tad darome tik tai, kas būtina. Nuo birželio vidurio iki pat rugpjūčio pradžios nebuvo jokios užimtumo programos, kad galėtume, kaip buvome įpratę, mieste įdarbinti bedarbius. Miestą tvarkė biržiečiai, atidirbinėjantys už socialines pašalpas. Nuo rugpjūčio vėl atnaujinta viešųjų darbų programa, mieste galime įdarbinti 26 žmonės, nors mums reikėtų penkiasdešimties darbininkų. Tad visų darbų, kiek norėtume, nepadarysime.

O savanorių, geradarių miestas nesulaukia?

Galime pasidžiaugti Vilniaus biržiečių klubo „Krivūlė“ iniciatyva nudažyti namą Kęstučio gatvėje, kur gyveno mokytojas, rašytojas Jonas Laucė. Turime dar kelis verslininkų pažadus: nudažyti du namus Kęstučio gatvėje, perdažyti siaurojo geležinkelio šilumvežį. Jei ne dažni lietūs, šilumvežį jau būtume perdažę. Bet apie tuos darbus plačiau pakalbėsime, kai jie bus padaryti.

Džiaugiamės jaunimo iniciatyva tvarkyti Meilės salą. Gal miesto šventės dienomis seni biržiečiai, sugrįžtantys į gimtąjį miestą iš kitur, norės nuplaukti iki salos – juk daugelis čia paliko smagių jaunystės prisiminimų. Ačiū visiems, kurie puošia, tvarko miestą.

 Dar vienas miesto seniūnijos rūpestis – prekyba viešose vietose. Ar miesto šventėje sulauksime daug prekiautojų?

Labai daug pardavėjų veržiasi į mugę, visų net priimti negalime, nes vietų skaičius ribotas, 160–170. Negalime plėstis į Vytauto gatvę, nes ji bus uždaryta dėl bėgimo „Biržų kilometrai“. Štai šventėje norėjo prekiauti aštuoni aludariai, galėjome priimti tik penkis: dalyvaus dvi Biržų, dvi Pasvalio, viena Pakruojo rajono alaus darykla. Stengiamės, kad šventėje galėtų prekiauti visi norintys mugėje dalyvauti tautodailininkai, tautinių amatų meistrai ir paveldo paslaugų teikėjai.

 Nors šventės išvakarėse apie bėdas nederėtų daug kalbėti, bet kokių priekaištų kaip seniūnas dažniausiai sulaukiate?

Daugiausia priekaištų – dėl lietaus kanalizacijos, kai per smarkesnį lietų vanduo plūsta gatvėmis. Rajono Taryba lietaus nuotėkų priežiūrą patikėjo UAB „Biržų vandenys“, gal jie sėkmingiau įsiveiks. Kitas priekaištas – dėl žvyruotų gatvių, purvo, dulkių jose. Miesto šventei grožio nepridės ir apkasai Kęstučio gatvėje: elektros tiekėjai tvarko savo tinklus, bet darbus reikia padaryti – dėl grožio jų neatšauksi.

O už ką biržiečiai dėkoja seniūnui?

Pirmiausia – už gėlynus, už gėles ypač dėkoja moterys. Kad gėlynų daug, kad jie nuolat atnaujinami. Nemažai padėkų sulaukiame ir už naujuosius suolelius.

Ačiū seniūnui už pokalbį, gražios šventės!

Janina BAGDONIENĖ

„Biržiečių žodis“

Tags:

3 komentarų to “Nuo šventės iki šventės. Kuo praturtėjo Biržai?”

 1. realybė parašė:

  Nebuvo laiko merui keliais rūpintis ir pažadus tęsėti. Pirmiausia išdraskė ir išvijo dar bent kiek protaujančius, o dabar susiveikė šventę ir dar sau apdovanojimą įsiteikė 🙂

 2. Rimas parašė:

  Šaunuolis seniūnas, o ką veikia meras su savo komanda iš vis neaišku. Teisingai pastebėta dėl miesto neasfaltuotų gatvių. Biržai gal paskutinis miestas Lietuvoje turintis dar tiek žvyrkelių mieste, jei dar galima dėl to miestu vadinti. Gal reikėjo merui užsibrėžti tikslą sutvarkyti miesto gatves, kartu su šaligatviais ir apšvietimu, bet nesvaigti apie ledo arenas (palyginimui- tėvas nusprendžia pirkti naują televizorių, kai jo vaikai be batų vaikšto- tai kas svarbiau).

  • ... parašė:

   Kai vienos gatvės remontas kainuoja tiek, kiek visų miesto gatvių aplopymas, tai ko benorėt???

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.