Kur keliauja biržiečiai ir kaip pasitinkame miesto svečius

2017-06-02 | Kategorija: Tema

Turizmo informacijos centro turizmo specialistės Gabrielė Mileikaitė ir Simona Vaičekonė. Editos Mikelionienės nuotr.

Šiomis dienomis po Lietuvos ir Latvijos leidinius, interneto svetainėse bei socialiniuose tinkluose pasklido informacija apie Biržus ir jų grožį. Ją paskleidė Turizmo informacijos centro kvietimu Biržuose apsilankęs vienos didžiausių kelionių agentūros „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas bei TŪB „Rinkuškių“ kvietimu į Biržus atvykę žurnalistai. Apie tai, koks turizmo sezonas laukia Biržų šiemet, kalbėjomės su Turizmo informacijos centro turizmo specialiste Simona Vaičekone.

Turizmo sezono atidarymo šventę, kurioje apsilankė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, atšventėme prieš daugiau nei dvi savaites. Ar sezonas išties prasidėjo?

Šiemet jau pajutome didesnį turistų antplūdį nei pernai – turistų per tą patį laikotarpį padaugėjo 10 procentų. Skaičiuojame tuos, kurie apsilankė Turizmo informacijos centre. Pernai iki gegužės pabaigos sulaukėme 2508 lankytojų, šiemet – jau 2727. „Sėlos“ muziejų per praėjusius metus aplankė 55000 žmonių. Ypač pamėgo ekskursijas Biržuose darbo kolektyvai. Mes jiems nusiunčiame pasiūlymų paketą ir suderinam su jų pageidavimais.

Ar turistų pagausėjimą lėmė Rimvydo Širvinsko-Makaliaus reklama socialiniuose tinkluose?

Makaliui čia labai patiko. Paprastai jis po Lietuvą keliauja su draugais, o į kvietimus atvykti į vieną ar kitą rajoną siunčia atstovus. Į Biržus jis atvyko pats ir nepasigailėjo. Neseniai per televizijos kanalą TV3 rodė laidą „Gyvenimas pagal moteris“, kurioje dalyvavo ir Makalius. Jis ten ilgai ir nuoširdžiai pasakojo apie Biržus ir kvietė į juos važiuoti. Interneto svetainėje Makalius.lt jis taip pat rekomendavo Biržus, taip pat ir „Facebook“ socialiniame tinkle. Jam taip patiko „Alaus kelio“ džiovintas sūris, kad sutiko tapti jo reklaminiu veidu. Tiesa, tik vienoje vietoje – krautuvėlėje šalia restorano. R. Širvinskas-Makalius nustebo, kai jo į „Facebook“ įkeltas nuotraukas su Biržų vaizdais „palaikino“ kur kas daugiau žmonių nei nuotraukas, pavyzdžiui, iš Seišelių.

 Informacija apie Biržus įvairiuose spaudos leidiniuose bei interneto puslapiuose pasklido ir neseniai Biržuose apsilankius žiniasklaidos atstovams…

Taip. Į Biržus TŪB „Rinkuškių“ kvietimu buvo atvykę 28 Latvijos ir 18 Lietuvos žurnalistų. Tai didžiausių interneto portalų „Delfi“, „15min.lt“ ir kitų leidinių atstovai. Iš privataus verslo iniciatyvos laimėjo visi Biržai. „Rinkuškių alus“ žiniasklaidos atstovams pristatė vienos dienos turą, į kurį įeina ne tik alaus degustacija ar montebolo žaidimas, bet ir ekskursija po Biržus, užsukant į Pilį, Karvės olą, Kirkilų bokštą ir pan. Birželio 15 dieną „Rinkuškių“ bendrovė surengs dar vieną infoturą – Lietuvos ir Latvijos turizmo agentūroms. Tad žinia apie Biržus pasklis dar plačiau.

Projektas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ keliauti skatina ir prizais?

Projektą pasirašė septynios Lietuvos ir Latvijos savivaldybės: Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Jecavos, Vecumniekų, Rundalės ir Bauskės. Siūloma jose aplankyti 21 vietą ir jose gauti antspaudus. Norint laimėti prizų, reikia aplankyti bent po vieną objektą kiekvienoje savivaldybėje ir gauti antspaudus. Juos pristatyti iki rugsėjo 15 dienos į Turizmo informacijos centrą ir tikėtis laimėti dviratį ar kitų prizų.

Išpopuliarėjo Biržų draugystė su latviais. Gal ir turistų iš šios užsienio šalies sulaukiame daugiausiai?

Tikrai taip. Baigiame ištobulinti rusų kalbą, nes latviai su mumis bendrauja rusiškai. Kai paklausiame svečių iš Latvijos, ar Biržuose jie lankosi pirmą kartą, daugelis atsako, jog pro Biržus anksčiau tik pravažiuodavo. Dabar, pasklidus reklamai, latviai nori aplankyti Biržų įžymybes ir paragauti cepelinų. Biržuose taip pat apsilanko nemažai vokiečių ir estų turistų.

Kaip sekasi naujiesiems kempingo šeimininkams?

Kempingas šiemet labai aktyvus. Neseniai kvietė biržiečius ir miesto svečius atvykti į pikniką kempinge. Taip pat daug informacijos jie skelbia socialiniuose tinkluose. Sulaukė ir gyventojų, nors oras nėra labai palankus. Daugiausiai svečių šiemet kempinge buvo iš Vokietijos.

O kokias keliones šiemet pasiūlysite biržiečiams?

Biržiečiai labai mėgsta keliauti. Per turizmo sezono atidarymo šventę rengėme ekskursijas po Biržų rajoną. Vyko 75 žmonės. Norinčių buvo gal 150. Birželio 18 dieną kviesime biržiečius keliauti į literatūrinę kelionę, maršrutą kuriai parengė Jurgio Bielinio biblioteka, o liepos 1 dieną aplankysime šių metų mažąją kultūros sostinę Vabalninką.

Po Lietuvą šiemet siūlome 16 išvykų. Labiausiai biržiečiai nori vykti į Palangą. Kelionė nebrangi, o ir ne kiekvienas turi automobilį, kuriuo galėtų nuvykti į pajūrį. Todėl šios kelionės ypač populiarios. Kasmet į jas vyksta vis tie patys keliautojai.

Šiemet pasiūlysime ir naujovę – kelionę po ekologinius ūkius: ožkų, alpakų, sraigių auginimo ir t. t. Per tarpininkus kviesime vykti ir į užsienio keliones: penkių dienų kelionę į Kroatiją arba Slovakiją, jau surinkome autobusą kelionei į Vokietiją, rudenį kviesime vykti į Baltarusiją. Vis dažniau biržiečiai užsuka į Turizmo informacijos centrą suvenyrų, kurių turime daugybę.

O jei keliautojai į Biržus atvyksta ne pirmą kartą ir į Pilį nebenori?

Siūlome Sodeliškių dvarą, Kirkilus, Butautų dvarą, levandų ūkį, basų kojų taką ir t. t. Svečius kviečiame atvykti dviems dienoms, nes veikti tikrai yra ką. Juk galima pramogauti ir ant vandens: išsinuomoti vandens dviračius, baidares, plaustą, irklentes. Turizmo informacijos centre galima įsigyti ir dovanų čekių paplaukioti vandens dviračiais ar paskraidyti lėktuvu.

O ko Biržams trūksta?

Trūksta nakvynės vietų, dviračių nuomos ir gidų. Negalima teigti, kad viso to nėra, tačiau surasti nakvynę vienai didelei grupei sudėtinga. Tikimės, jog po metų išaugs viešbutis Sodeliškiuose ir problema bus išspręsta. O gidų trūksta vesti ekskursijoms darbo dienomis. Ypač užsienio kalbomis. Norėtųsi, kad ir drezinos veiktų ne tik per miesto šventes, o nuolat.

Ar atsiras nuoroda į Biržus prie kelio „Via Baltica“? Vien dėl to, kad nėra nuorodos, daug kas pravažiuoja pro šalį.

Šiemet atsiras nemažai nuorodų į lankomas Biržų vietas. Artimiausiu metu stendą su informacija apie Papilio kraštą įrengsime šalia Kučgalio šaltinio. Ar atsiras nuoroda šalia „Via Baltica“ magistralės, nežinia. Apie tai buvo daug kalbėta, bet iškyla keblumų. Mat ten, kur turėtų stovėti nuoroda, privati žemė.

Kalbėjosi Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

Tags: ,

7 komentarų to “Kur keliauja biržiečiai ir kaip pasitinkame miesto svečius”

 1. nuomonė parašė:

  Tai tik mano nuomonė-balsuokite už lietuvišką pašto ženklą,kuriame pavaizduota Biržų pilis: http://www.posteurop.org/europa2017

 2. Verslininkas parašė:

  Tikrai cha cha cha…ypač po tokių emocingų,"protingų" ir uždegančių jo kalbų…tiesa,reiktų pastebėti,kad šioje srityje jis tobulėja-kalba taip pat kaip ir anksčiau,tik trumpiau. Biržiečiai jau mažiau rausta prieš svečius nuo jo pasisakymų.

 3. biržietis parašė:

  Na kaip smagu, kad Biržuose padaugėjo turistų, kad miestas gražėja. Tikiu,kad tai didelis indėlis mero į Biržų rajono populiarinimą. Sėkmės jam darbuose rajono labui.

  • juokdarys parašė:

   mero… cha, cha, cha

  • Aliona parašė:

   Mūsų meras jėga! Eglutė, fontanai… Jei ne Valdas, viskas būt numirę.

   • kaimynas parašė:

    na, taip. dar pieninė su kalnu naujų darbo vietų, arabų šeichai Likėnuose, liežuviu nuasfaltuoti keliai ir daug, daug kitų gerų dalykų iš latviško paukščiuko burnos……. nesuprantu, kaip jis dar lig šiol neišvytas.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.