Administracijos direktorius palieka postą: „Gailiuosi pažinęs merą“

2017-04-14 | Kategorija: Tema

„Biržiečių žodžio“ fotomontažas

Administracijos direktorius Rimantas Pauža balandžio 10 dieną parašė prašymą išeiti iš darbo savo noru nuo balandžio 28 dienos. „Biržiečių žodžiui“ jis sakė, jog tokio sprendimo priežastis – rajono meras Valdemaras Valkiūnas, kurį jis apskritai gailisi pažinęs ir džiaugiasi nerinkęs.

Administracijos direktoriaus motyvai

„Biržiečių žodžio“ paklaustas, kodėl apsisprendė nelaukti kadencijos pabaigos ir palikti darbą, Rimantas Pauža žodžių į vatą nevyniojo: jo sprendimo priežastis – meras Valdemaras Valkiūnas.

– Nesutinka mano ir šio žmogaus pažiūros, nesuprantu jo vadovavimo stiliaus, kurio apskritai nėra, negaliu suvokti jo bendravimo su žmonėmis būdo. Šis žmogus iki šiol nesuprato, kur jis atsidūrė, ką jis čia veikia. Jis nesitaria ir negirdi žmonių, pats vienas su savimi bendrauja. Šiam žmogui visada viskas blogai, jis skleidžia nihilizmą, kuriuo gali apsikrėsti ir šalia esantys žmonės. Jis neieško problemų sprendimų, o pats jas kuria. Nusibodo jį dangstyti, o daugiau detalizuoti nenorėčiau. Nebenoriu su šiuo žmogumi turėti nieko bendro ir apskritai gailiuosi kad jį pažinojau, ir džiaugiuosi, kad man neteko jo rinkti, – kalbėjo R. Pauža.

R.Pauža sakė, jog prašymą atleisti iš darbo jis įteikė balandžio 10 dieną, pirmadienį, tačiau iki antradienio darbo pabaigos meras Valdemaras Valkiūnas nesiteikė politinio pasitikėjimo postą užimančio Administracijos direktoriaus pasiteirauti, kodėl jis priėmė tokį sprendimą.

R.Paužos teiravomės, kodėl po Savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų jis priėmė V. Valkiūno kvietimą dirbti komandoje? Ar jam nesukėlė abejonių mero rinkimų kampanija ir fantastinio filmo siužetą primenantys pažadai?

– Rinkimų eigos aktyviai nesekiau, o V. Valkiūną tuomet pažinojau tik epizodiškai. Paprastai pavaldiniai nesidomi savo viršininko gyvenimo aprašymu. Ir tai yra blogai, reikėjo pažvelgti atidžiau. Mačiau rajono Tarybos palaikymą, žinojau savivaldybių sistemą, todėl ir ryžausi pasiūlymui. Gaila, kad žmonės tąkart nedrįso pasakyti tiesos, – sakė R. Pauža.

R.Pauža sakė, jog iš pat pradžių buvo nusiteikęs dirbti ryžtingai. Palikdamas Administracijos direktoriaus pareigas džiaugiasi, jog pavyko sutvarkyti Savivaldybės struktūrą. Kolektyvas pajaunėjo, pasikeitė mąstymas, kolektyvas profesionaliau atlieka darbą. Savivaldybė nepatyrė nuostolių, nesibylinėjo teismuose. Pavyko sukurti viešųjų erdvių tvarkymo dirbtuves. Apie šį įvykį, anot R. Paužos, rašė net Europos žurnalai kaip apie profesionalų ir visuomenės bendro darbo pavyzdį. Tokie dalykai Biržus reklamuoja. R. Pauža sakė, jog jam gaila palikti kolektyvą, nes jis puikus, gaila Biržų, nes pradėti svarbūs projektai, kuriems reikia architekto, statybų žinovo žinių. Anot R. Paužos, meras nė karto nepaklausė jo, kaip architekto, nuomonės.

R.Pauža sakė, jog parašius prašymą išeiti iš darbo, jam stipriai palengvėjo. Iš Biržų išvykti R. Pauža nežada, nes čia apsigyveno.

– Gyvenu čia ir apgailestauju, kad Biržus valdo toks žmogus. Buvau, esu ir būsiu architektas. Kitų planų neturiu. Kažkada, išėjęs iš vienos savivaldybės, sakiau, jog niekada nebegrįšiu dirbti į savivaldybę. Deja, – sakė Rimantas Pauža.

Meras kvietė pokalbiui po darbo

Meras Valdemaras Valkiūnas sakė, jog Administracijos direktoriaus R. Paužos sprendimas jam buvo netikėtas.

– Atrodo darbai ėjo, nebuvo taip, kad kažkas buvo prieš jį nusiteikęs. Švietimo pertvarka užbuksavo Tarybos posėdyje. Manau, kad greitis, dinamiški procesai direktoriui buvo per sunkūs. Norint didinti gyvybingumą, reikia didinti pastangas, darbo našumą, nes nėra laiko ilsėtis.

Mero teiravomės, ar, jo nuomone, direktorius darbe ilsėdavosi?

– Ne. Bet tu negali pavargti, yra daug iššūkių. Reikia kūrybingos veiklos, – kalbėjo V. Valkiūnas.

Ar direktoriui trūko kūrybingumo?

– Mano reikalavimai visiems vienodi. Reikia mobilizuoti kūrybines galias nuo valytojos iki direktoriaus, – sakė meras.

Bet Administracijos direktorius buvo subūręs kūrybinės dirbtuves viešosioms erdvėms tvarkyti, galėjo dalyvauti visi: ir valytoja, ir direktorius…

– Tai buvo seniai, bet teisybė. Mums reikia palaikyti ryšį su žmonėmis, nepasikliauti įmonėmis, kurios parengia studentus, kaip sakė pats direktorius, – kalbėjo meras.

V.Valkiūnas sakė, jog su R. Pauža nesipyko:

– Man yra savo kriterijai, reikalavimai. Iš mano pusės pykčio nebuvo. Gal jam nepriimtini buvo darbo tempai? Nėra laiko laukti: reikia, eiti, eiti ir eiti.

V.Valkūnas tvirtino, jog po to, kai Administracijos direktorius parašė prašymą atleisti iš darbo, jis kvietė direktorių pasikalbėti po darbo valandų.

– Tai asmeniniai dalykai, psichologinė būsena. Buvau pasiruošęs po darbo kalbėtis vieną, dvi, tris, keturias valandas, – sakė meras.

Kol kas V. Valkiūnas į Administracijos direktoriaus pareigas kito kandidato nenumatęs, nes R. Paužos sprendimas jam buvo netikėtas.

Gaila byrančios komandos

Vicemerė Irutė Varzienė sakė, jog Administracijos direktoriaus sprendimas jai taip pat buvo netikėtas.

– Labai liūdna, kad byra komanda. Administracijos direktorius yra labai stiprus vadybininkas. Kodėl jis taip pasielgė, reikia klausti jo paties, – kalbėjo vicemerė.

I.Varzienės teiravomės, ar iš tiesų rajono valdžia dirbo kaip komanda.

– Taip, – sakė vicemerė.

Administracija laikėsi ant R. Paužos pečių

Opozicinės rajono Tarybos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Stasė Eitavičienė apgailestavo, jog Administracijos direktorius nutarė išeiti iš darbo:

– Gaila, nes visa Savivaldybės administracija laikėsi ant jo pečių. Manau, kad nebuvo komandinio darbo, todėl žmogui trūko kantrybė.

*

Kol kas Administracijos direktorius R. Pauža nuo balandžio 12 iki 26 dienos atostogaus. Po to rajono Taryba posėdyje turės apsispręsti, ar atleisti Administracijos direktorių iš užimamų pareigų.

Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

Tags: , ,

47 komentarų to “Administracijos direktorius palieka postą: „Gailiuosi pažinęs merą“”

 1. Karolis parašė:

  Dabar Voldis pasistatys toki direktoriu,ant kurio galės visas pamazgas supilti prieš rinkimus ir vėl kvailiems biržiečiams kabins makaronus apie arabu šeichu milijonus per Šiaurės rytus.

 2. Nuotraukoje parašė:

  tas Pauža net sutinęs nuo gėrimo.Svieto perėjūnas. Apšmeižė merą su Biržų miestu ant visos Lietuvos.

  • netiesa parašė:

   na, nesakykit.

   Per amžius žmonija nesityčiodavo iš rūmų .juokdarių, pajacų. Kaip gi galima tokį apšmeiti.

 3. Biedris parašė:

  Ilgai tylėjau,galvojau kur šuva pakastas,ogi dabar pasidarė aišku.Ponas Pauža prisišnekėjo.Jo darbas ir veiksmai tikrai ne biržiečių naudai.Straipsnis apie poliklinikos renovaciją atsakymas kodėl nešė kudašių didysis reformatorius ir darbininkas.Tik man įdomu ką veikia du Seimo nariai, kurie sugeba tik pasveikinti,pasipuikuoti žiniasklaidoje.Negirdėjau kad ką nors tarsteltų dėl alaus vartojimo,o juk Biržai iš alaus tik ir gyvena.Čia dirba nemažai darbuotojų kurie maitina šeimas ,kurie dar neemigravo.Aplamai kam juos rinkome jei iš jų naudos kaip iš ožio pieno?

  • O kodėl parašė:

   Voldį rinkom? Ot tai daug naudos…

  • ... parašė:

   Biedri, nepergyvenk, dabartinė valdžia tiek Biržų, tiek Lietuvos, tikrai pasistengs dakalti likusius. Blaivininkai-maniakai damuš įmones čia. Ir visus likusius valdžia pasmaugs, skolose paskandins. Panašu, kad mūsų bandymas žaisti valstybę nepavyko. Nuo pat pradžių. Tas bardakas Taryboje – miniatiūrinis bendro vaizdelio pavyzdys.

 4. Amenos parašė:

  vargas Birzams, bet cia jau nuo senu laiku, is dvieju blogybiu rinkosi geresne, gavos, kaip visada dar blogiau..nu atsirastu kas nors vietoj to sviesaus proto, o tai dabar kitais rimkimais teks balsuot uz Valkiuna

 5. Rimas, tik ne Pauža parašė:

  Aš tikčiau administracijos direktoriumi dirbti. Kur teko dirbti, visur sutvarkiau įmonę, kad net gražu žiūrėti, o tada ministerijos ją sumąsto privatizuoti ar panaikinti, o man vėl tenka darbo ieškotis. Manau niekas nepyktų, jei savivaldybę, koks užsienietis nupirktų ar ją visai panaikintų, – būtų mažiau biurokratijos. Palaikom Biržiečius, kad vėl koks Panevėžietis neatsibelstų.

  • žuvėdra parašė:

   Gyvenate kaip emigrantas. Užsidirbat, o paskui ramiai laiką leidžiat iš išeitinių, namuose, net niekur važiuoti nereikia. Kur gausi geriau 🙂 kažin ar biržų kriterijus į vadovus atitiksit. Reikia trejetais baigtos sovietmečio mokyklos, paskui pasitrinti kokioj profkėj, tada užsieny pagyventi iš vaiko auginimo pašalpų, nes muslimai abortui pinigų neduoda ir grįžti į biržus. Jei kas gerai iš artimųjų valdžiai ir anksčiau padarė, tai tiesiai į sostą.

 6. patriotas parašė:

  FNTTpaėmė kelių metų Legailių dokumentus. Kaži kaip dabar jaučiasi tarybos kontrolierė tipo "nieko neradusi"

  • sveikinimas parašė:

   Pagaliau, ledai pajudėjo. Kontrolierė rado ir gana profesionaliai surašė. Tik neaišku kodėl nesikreipė į prokuratūrą. Gal bijojo dėl karjeros ir darbo vietos.

   • ... parašė:

    Na jei nustatė nusikaltimą ir nesikreipė į prokuratūrą, tada ir kontrolierių tokį pagal BK kartu kaip bendrininką. Arba tegul norodo, kodėl nesikreipė, kas darė spaudimą pažeidinėti įstatymus ir užmuilinti šį reikalą.

  • Senelis parašė:

   Tai gal baigsis vicemerės "žygdarbiai" svivaldybės pinigėlius patvarkant?

  • Miestietis parašė:

   Paėmė, tai nereiškia, kad kažką rado

 7. Skaitytojas parašė:

  Politikai kaip pauksciai. Pradzioje graziai ciulba po to apsika ir nuskrenda… Dazniausiai apsika rinkejus, sikart apsiko kita pauksteli, kuris tuom labai pasipiktino… kaip taip nutiko, apdergtas pauksciu paukstis pas meriausias ir buves seimiausias ir kurio giesmes paketu tonu nuo kuriu normaliems zmonems bloga…. galetu tas meriausias pakstis skristi i siaure i savus krastus link Rigos, pavasaris pauksciu kelioniu metas…..

 8. Dieve, padėk Biržams parašė:

  Jei būtų su kuo dirbt, o ne su žmogum, kuris su kosmosu tyčia ar netyčia bendrauja…. Net Tapinas ir tas iš Biržų juokiasi…

 9. Vytas parašė:

  Blemba, kaip reikia audito….

 10. patriotas parašė:

  turi dabar Valkiūnas du kandidatus – Jarecką ir Vaiginą, Tik reikia pravyt Varzienę

 11. Birziete is kaimo parašė:

  Pagaliau po ilgo tylejimo, zmogus pasake tiesa visiems. man geda uz birziecius, kurie turi su juo dirbti ir pataikauti. Yra tarnybine etika, yra paprasciausia logika ir vadyba, yra tiesiog zmogiskumas. Bet kuo remiantis, galima tokiam merui surengti apkalta. Nesigaileti reikia pazinojus, bet atvirksciai, tik pazinojus galima suprasti, kas per tipas yra mero pareigas uzimanti asaba.Jei komanda buvo, tik Pauzos nuopelnas,. paziurekit i Valkiunos bendrazygius tam tikrais etapais – Jareckas, Martinkeniene, Pauza. niekas negali su juo dirbti. Jis ir pats negali dirbti, visas jo "darbas" – gremezdiskas sou, kazkoks absurdas. Atsibuskit birzieciai, jau pavasaris, velykos tipo.

  • jole parašė:

   Kokia komanda, nejuokinkit ponia. Ateis stiprus ( ne pavarges, jaunas) vadyba ismanantis, zmogiskas vadovas ir neverkslens o dirbs.

 12. BIRŽIETIS IŠ KAIMO parašė:

  Sveiki
  nusimato graži politinio žaidimo partija. Konservatoriai pasinaudoja situacija ir keičia valdančiąją daugumą. Šach ir mat. Meras lieka kabineto papuošalas be sprendimų galios. P. Varziene pasinaudok proga, nes kitos gali ir nebūti. Konsultuokis su prof. Lanzbergiu, nes jis geriausias politikos šachmatų žinovas. O p. Valdemaras turės gražaus laiko ieškoti investuotojų ir ištesėti priešrinkiminius pažadus.

 13. Sveiki

  nusimato graži politinio žaidimo partija. Konservatoriai pasinaudoja situacija ir keičia valdančiąją daugumą. Šach ir mat. Meras lieka kabineto papuošalas be sprendimų galios. P. Varziene pasinaudok proga, nes kitos gali ir nebūti. Konsultuokis su prof. Lanzbergiu, nes jis geriausias politikos šachmatų žinovas. O p. Valdemaras turės gražaus laiko ieškoti investuotojų ir ištesėti priešrinkiminius pažadus.

  • BIRŽIETIS IŠ KAIMO parašė:

   Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Meras dar du metus nieko neveikia ir baigus kadenciją pareiškia, kad konservatoriai sutrukdė įgyvendinti pažadus. Galvosūkis p. vicemerei. Lauksiu ėjimo.

   • ... parašė:

    Nors ir nesu vicemis, bet galvosūkis ir atsakymas paprastas – sekančiuose rinkimuose bus du variantai – arba Šviesus protas ir Ko, arba tas pats Valkiūnas, kas irgi labai tikėtina. Papūdrins smegenis bukiems rinkėjams, ir viskas. Žiauru, bet tokia realybė.

 14. vidmantas parašė:

  Sveiki
  nusimato graži politinio žaidimo partija. Konservatoriai pasinaudoja situacija ir keičia valdančiąją daugumą. Šach ir mat. Meras lieka kabineto papuošalas be sprendimų galios. P. Varziene pasinaudok proga, nes kitos gali ir nebūti. Konsultuokis su prof. Lanzbergiu, nes jis geriausias politikos šachmatų žinovas. O p. Valdemaras turės gražaus laiko ieškoti investuotojų ir ištesėti priešrinkiminius pažadus.

 15. Misiūnienė parašė:

  Taip gėda prieš klasioką, kurį pusbratanas apkakojo.

 16. Zacirka parašė:

  Pauža pasielgė kaip tikras niekšas. Na, nepatinka tau meras, tai dėk pareiškimą ir eik. O čia Pauža su Varziene turi kitų kėslų. Jei atvirai, tai smirda ten, kur prisiliečia vicemerė. Iš karto intrigos ir povandeniniai žaidimai. Su ja susitapatino ir Pauža.

  • ... parašė:

   OK, bet jei meras nors kiek šarintų, tai bent viską sutvarkęs būtų be skandalų, tyliai, gražiai. Jam bent Biržų įvaizdis rūpėtų. Dabar apsijuokėme jau n-tą kartą prieš visą Lietuvą. Pauža irgi "kiets" – bobos matyt apvyniojo jį aplink pirštą.

 17. Susirūpinęs parašė:

  Tik neišrinktų Muko, o tai visi būsim prapuolę. Paužai neleido visko išvogt, tai pabėga, nebaigęs užmačių. O kur dviračių tako antras etapas, o kur ledo arena, kur baseinas ir t.t.?

  • vadovė parašė:

   Mano nuomone tai labiausiai į Paužos vietą tiktų Pladytė. Tokie vadovai tikrai išgelbės Biržus.

 18. Ūkiškas žmogus parašė:

  Abu vogt norėjo-nepasidalino. Dabar siūlau administracijos direktoriumi Vyduolį, taip bus nušauti du zuikiai ir mokyklos reforma įvykdyta ir normalų žmogų rajono valdžioje turėtume

 19. babkės parašė:

  Meras su Peneliu kurs naują muitinę, vietoj savivaldybės. Babkės valdžiau, darbuotojams teistumai.

 20. Marcelina parašė:

  Greiciau toki mera vyti is Birzu, kol paskutiniai normalus zmones nepabego. O Pauzos gaila. Su debilu meru visiems sunku, bet zmones bailus ,dreba del savo kedziu

 21. Ūkiškas žmogus parašė:

  Kaip administracijos direktorius Pauža iš tiesų buvo "stiprus" specialistas, bet kaip žmogus, tai kažkoks pasikėlėlis ir tiek. Jei dabar Mukas atliks Paužos darbą, bus dar žymiai, žymiai blogiau,- iš jo nei specialisto, nei žmogaus. Į administracijos direktoriaus postą siūlyčiau Pačeriaukštės mokyklos direktorių Vyduolį,- manau jis tinkama ir dar nesugadinta kandidatūra. Tuomet mokyklos pertvarkai keliai atsivers ir bus padarytas dar vienas geras darbas.

 22. Ačiū Paužai už tiesą parašė:

  Drąsus žmogus, kad pasakė tiesą. Kam jam prisiimti valkiūno nesąmones, o jo gerus darbus pasiims politikai, bet jam kris visas jų mėšlas. Valkiūnai, kur žadėti investuotojai? Ar jau išstojo Biržai iš ES? Gėda prieš visą Lietuvą, net Tapinas juokėsi laidose ne vieną kartą, pajuoka…

  • Valstietis parašė:

   kokią tiesą? Kad pats per dvejus metus nieko nenuveikė. Pauža visiškas nulis, valdininkėlis, kokių tūkstančiai.

   • Miestietis parašė:

    Tik valstietis gali tokią nesamonę parašyti

   • Romas parašė:

    sakai, tūkstančiai. Na, na pažiūrėsim ką Voldis išsirinks iš to tūkstančio. Pauža normalus vyras buvo.

    • patriotas parašė:

     teisingai, babkes mokėjo daryti (ne Biržams)

    • laura parašė:

     gal kada nors buvo, bet dabar tai atsiprasau. Apie jo vadyba gali daug papasakoti ne tik Panevezio savivaldybes zmones. Jo darbo metodai ir mastymas netelpa i jokias profesionalias normas. Apgailetinas ir tiek. o dabar elgiasi kaip turgaus boba.Svaresnis netaps kitus juodindamas,

 23. ,,, parašė:

  Ateinančių švenčių proga norėčiau palinkėti (dar kol kas) administracijos direktoriui palinkėti nebešmeižti mero. Tai nevyriška, tiesiog negražu. Jei jau nusprendei išeiti tai daryk tyliai,ramiai, be arogancijos. O jei yra kiti "maišto" tikslai (kas labai aiškiai suprantama) tada belieka apgailestauti tokiu elgesiu.

  • Galvokite ką rašote parašė:

   Ar galima apšmeižti melagį hamą. Pagarba Paužai.

  • Biržų išeivija parašė:

   Stebim situaciją iš šono ir lėtai kraipom galvas. Visa Lietuva ūžia ir Biržai medijose figūruoja ne pačiame geriausiame kontekste, tikrų tikriausia gėda. Todėl šis R. Paužos sprendimas nė kiek nenustebino, nors ir nėra savalaikis. Tik stebina, kuo savu laiku šį žmogų suviliojo Tapino rašinėlių herojai? Ar tik po šio žingsnio rajono politinės valdžiai negresia Šiaulių likimas? Norėtųsi Biržams palinkėti sekančiuose rinkimuose daugiau neužkibti ant gražiai įpakuoto ir gausiai finansuoto populizmo kabliuko.

 24. patriotas parašė:

  Didžiosios dienos, tad nesinori apie tikrąsias Paužos maišto priežastis. Gaila, kad tokie vargšai Tarybos nariai, nemato kas iš tikrųjų dedasi , o gal nenori matyti.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.