Kviečia dalyvauti konkurse „Švari kalba- švari galva“

2017-03-17 | Kategorija: Kultūra. Švietimas. Žiniasklaida

Mielas moksleivi,

 ačiū Tau, kad praėjusiais metais aktyviai prisijungei prie konkurso „Švari kalba – švari galva“, kuris šiais metais vyks jau dešimtą kartą. Kaip teigė VLKK pirmininkė Daiva Vaišnienė, „Seimas, skelbdamas Lietuvių kalbos kultūros metus, ypač pabrėžė mokinių kalbos žinių svarbą. Konkursas primena, kad informacinės technologijos puikiai pritaikomos lietuvių kalbai, atitinka vartosenos poreikius. Kalba yra gyvas organizmas, kiekvieną dieną pildomas ir naujais žodžiais, ir naujomis reikšmėmis.“

Šiemet vėl kviečiame Tave virtualioje erdvėje pasitikrinti ir kūrybiškai pritaikyti lietuvių kalbos žinias. Pažadame dar daugiau veiksmo ir dalyvių!

 Registruokis ir dalyvauk dešimtajame nacionaliniame 5–10 klasių moksleivių konkurse „Švari kalba – švari galva“. Parodyk, kiek patobulėjai per visus metus.

 Registracija vyksta kovo 1 – 20 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt.

Šioje svetainėje toliau nurodytomis dienomis nuo 9 iki 17 val. savo mokyklos kompiuterių klasėse moksleiviai ir turės atlikti konkurso užduotis.

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ šįmet, kaip ir praėjusiais metais, vyks dviem etapais.

Pirmasis konkurso etapas organizuojamas kovo 20 – 24 d. (9–17 val.) visose mokyklose:

V kl. – 20–21 d. (pirmadienį–antradienį),

VI kl. – 20–21 d. (pirmadienį–antradienį),

VII kl. – 22–23 d. (trečiadienį–ketvirtadienį),

VIII kl. – 22–23 d. (trečiadienį–ketvirtadienį),

IX kl. – 24 d. (penktadienį),

X kl. – 24 d. (penktadienį).

Pirmojo etapo dienomis skirtingų miestų ir rajonų mokyklų moksleiviams konkurso užduotis rekomenduojama atlikti skirtingu laiku, kad būtų išvengta techninių trukdžių konkurso svetainėje www.švarikalba.lt. Jų gali iškilti, jei daug dalyvių bandytų prisijungti vienu metu.

Rekomenduojamas testų sprendimo laikas:

9 val. – Varėnos, Šalčininkų, Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Elektrėnų, Pagėgių, Birštono miestų ir rajonų mokyklos.

10 val. – Pasvalio, Molėtų, Jonavos, Širvintų, Kaišiadorių, Ukmergės, Kauno, Kėdainių, Trakų, Lazdijų miestų ir rajonų mokyklos.

11 val. – Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Prienų, Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Telšių, Šilalės, Raseinių miestų ir rajonų mokyklos.

12 val. – Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Druskininkų, Anykščių, Utenos, Zarasų, Joniškio, Plungės, Šilutės miestų ir rajonų mokyklos.

13 val. – Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Neringos, Kelmės, Tauragės, Jurbarko miestų ir rajonų mokyklos.

14 val. – Šiaulių, Pakruojo, Radviliškio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio miestų ir rajonų mokyklos.

15 val. – Vilniaus, Alytaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklos.

Užsienyje gyvenantiems konkurso dalyviams rekomendacijos netaikomos – užduotis jie gali atlikti visą nurodytą konkrečioms klasėms dieną nuo 9 iki 17 val. Lietuvos laiku.

Antrasis etapas numatomas balandžio 5 d. Vilniuje Vilniaus kooperacijos kolegijoje. Laikas ir vieta bus vėliau patikslinti, visa reikalinga informacija paskelbta kovo mėnesį konkurso svetainėje www.švarikalba.lt. Vėliau tą pačią dieną numatomas baigiamasis renginys Lietuvos Respublikos Seime. Jame bus paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai, pagerbti mokytojai. Apie tikslią renginio vietą ir laiką informuosime papildomai.

 Į antrąjį konkurso etapą kviesime atvykti po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių penktokų, šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių.

 Konkurso nugalėtojais taps teisingiausiai užduotis atlikę dalyviai. Kadangi tokių gali būti ne vienas, laimės tas, kuris atlikdamas užduotis sugaišo mažiausiai laiko. Informacija apie padarytas klaidas yra konfidenciali ir neskelbiama, žinoma tik informacinės sistemos administratoriams.

Kviečiame palaikyti šią iniciatyvą ir aktyviai registruotis ir dalyvauti nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“.

Į visus Jūsų klausimus atsakys

konkurso „Švari kalba – švari galva“ kuratoriai

Konkurso organizatoriai:

LR švietimo ir mokslo ministerija

Valstybinė lietuvių kalbos komisija

,,Tilde IT“

Švietimo invoacijų ir technologijų asociacija

Ryšių su visuomenė agentūra ,,Strateginių komunikacijų centras“

 

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.