2016 metais „Biržų duonos“ apyvarta didėjo 9,7 procentų

2017-03-13 | Kategorija: Krašto naujienos

Didžiausios duonos gamintojos Šiaurės Lietuvoje UAB „Biržų duona“ apyvarta 2016 m. siekė 9,2 mln. Eur, o tai net 9,7 proc. daugiau nei 2015 m. Pasak įmonės komercijos direktoriaus Andriaus Kurganovo, gerų rezultatų pasiekti padėjo ne tik stabili Europos šalių rinka, „Biržų duonos“ produkcijos eksportą paauginusi beveik 4 proc., tačiau ir kepykloje įdiegtos inovacijos.

„Pastebime tendenciją, kad sveikatingumo kultas duoda rezultatų, nes vartotojai, ypač didžiuosiuose miestuose, ėmė orientuotis į sveikesnius duonos produktus: ieškoma kokybiškų produktų su išskirtine sudėtimi ir didesne pridėtine verte organizmui – tai gaminiai iš viso grūdo miltų, su skaidulinėmis medžiagomis, kepiniai be hidrintų riebalų ar duona be mielių. Tradicijas duonos sektoriuje keičia inovacijos, šie poreikiai atsispindi ir mūsų produkcijos pardavimuose – pastebimai padidėjo viso grūdo ruginės duonos paklausa“, – sako „Biržų duona“ komercijos vadovas A. Kurganovas.

Šią tendenciją patvirtina ir „Nielsen“ tyrimų duomenys: sveikų ingredientų produktuose ieško 52 proc. pirkėjų Lietuvoje, 44 proc. Latvijoje ir 34 proc. Estijoje. Net 31 proc. lietuvių teigė, kad nauji gaminiai dažniausiai yra geresni ir kokybiškesni, nei tie, kurie yra rinkoje jau daug metų. 

Auginusi eksporto rodiklius, „Biržų duona“ užsienio rinkoms daugiausia pateikia ilgo galiojimo produktus – grissini duonos lazdeles, tačiau ne mažiau paklausūs ir tradicinės duonos gaminiai. Pasak A. Kurganovo, daugiausiai produkcijos eksportuojama į Didžiąją Britaniją ir JAV – ten paklausiausia tamsi duona ir duonos lazdelės. „Prie padidėjusių pardavimų prisidėjo ir įmonės plėtra: pradėjome didelį sandėliavimo ir gamybinių patalpų plėtros projektą, padidinome gamybinius pajėgumus, pasamdėme daugiau darbuotojų, įvedėme naujas gamybos linijas, nes plečiame užkandžių kategoriją – rinkai pristatėme naują produktą „Bread’n’rolls“ mini grissini. Be to, padidinome ir firminių parduotuvių tinklą: atidarėme dar vienus „Sucré“ kepinių namus atnaujintame prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, taip pat tris naujas firmines parduotuves – Kauno senamiestyje, Klaipėdoje ir Vilniuje naujai renovuotame Kalvarijų turguje. Teisingai parinkta plėtros strategija ir rinkos poreikių stebėsena užtikrino, kad 2016 m. baigėme sėkmingai – apyvartą padidinę 9,7 proc. per metus bei pagaminę beveik 6 tūkst. tonų duonos gaminių“, – sako „Biržų duona“ komercijos vadovas.

 

2 komentarų to “2016 metais „Biržų duonos“ apyvarta didėjo 9,7 procentų”

  1. ... parašė:

    Šiaip labai skani duona ir kiti jų gaminiai. Deja, bet netikėjau, kad jie kaip vergus žmones išnaudoja. Negražu.

  2. biržietis parašė:

    http://www.alfa.lt/straipsnis/15155132/birzu-duon….
    Apie šituos tai šis straipsnis geresnis. Giriasi čia savo pelnais, apyvartom, o žmones, kurie jiems uždirba viską, tiesiog niekina. Nesuprantu tik vieno, ar jie į kapus tuos milijonus nusinešti tikisi ar dar kur nors. Na duokit žmonėms padorią algą ir bus visi patenkinti ir patiems juk užteks. O Kurganovas vyresnysis, tas kur tarybos narys, tai kai buvo klausimas pakelt žemės mokestį viena ar dviem dešimtosiomis procento tai iš karto verkti pradėjo, kad verslas žlugdomas ir panašiai. Na gėda tiesiog būtų taip kalbėt. Tik neatsimenu ar nuo to klausimo jis nusišalino ar ne, na bet dabar jau tai nebesvarbu… Žodžiu truputį daugiau dalinkitės su žmonėmis ir būsit gerbiami ir palaikomi, o dabar tai tikrai nesate to verti.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.