Sporto ir sveikatingumo kompleksas paveikslėliuose

2017-02-15 | Kategorija: Tema

Praėjusį ketvirtadienio vakarą Pilies arsenalo salėje vyko Sporto ir sveikatingumo komplekso projektinių pasiūlymų pristatymas. Tai reiškia, kas biržiečiai galėjo skaidrėse ir plakatuose pamatyti, kaip turėtų atrodyti Sporto ir sveikatingumo kompleksas – sporto salė, baseinas ir ledo ritulio aikštė –  dabartinio „Saulės“ gimnazijos stadiono vietoje bei pareikšti savo idėjas ir pasiūlymus. Kol kas kompleksas, planuojamas statyti dviem etapais, gražus tik popieriuje – pinigų jo statybai nėra.

Apie pinigus

2014 metais, praėjusios kadencijos rajono valdžia jau buvo parengusi Sporto ir sveikatingumo komplekso techninį projektą. Jis buvo planuojamas statyti adresu J. Basanavičiaus g. 69A, šalia Jaunimo stadiono. Sporto ir sveikatingumo kompleksas buvo projektuojamas su sporto sale ir baseinu, be ledo arenos. Jo techniniam projektui parengti buvo išleista 163 000 litų mokesčių mokėtojų pinigų.

Tačiau naujoji rajono valdžia nusprendė, jog būtų kur kas patogiau ir pigiau sporto ir sveikatingumo kompleksą statyti bei eksploatuoti miesto centre ir išrinko jam vietą „Saulės“ gimnazijos stadione. Rajono merui Valdemarui Valkiūnui ypač norėjosi, kad Biržuose atsirastų ir ledo ritulio aikštė. Taip būtų rentabiliau: vėsinamos ledo arenos perteklinė šiluma būtų naudojama šildyti baseinui. Be to, miesto centre šalia būsimo komplekso praeina visos trasos, ko nebuvo anksčiau kompleksui statyti išrinktoje vietoje.

Tačiau… Už naujojo techninio projekto parengimą teko mokėti iš naujo. Dabar iš mokesčių mokėtojų kišenės projekto rengėjams – Projektų rengimo centrui – buvo sumokėta 142940 eurų.

Dar kartą apie pinigus

2015 ir 2016 metais iš Vyriausybės investicijų programos komplekso statybai Biržuose buvo skirta apie 9 mln. litų arba apie 3 mln. eurų. Turint šiuos pinigus saujoje, jau būtų galima bent pasvajoti apie statybų pirmąjį etapą. Rajono Tarybos nariai buvo pritarę, jog pirmajame etape turėtų būti statoma universali sporto salė, kurios Biržų sportininkams verkiant reikia.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje pasikeitė valdžia. Į valdžią atėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos dauguma. Naujoji valdžia iš naujo peržiūrės ir skirstys Vyriausybės investicijų programos pinigus. Ar „valstiečiai“ skirs pinigų Biržų sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti, abejotina. Mat pasigirdo nuomonių, kad pirmiausia reikia baigti statyti tai, kas jau pradėta. Didžiausia biržiečių viltis šiuo klausimų būtų net du mūsų rinkti Seimo nariai, kurie dažnai kalbėjo apie lobistinę politiką. Ar jų lobizmas suveiks biržiečių sveikatinimo naudai? Belieka tikėtis.

Kol kas Sporto ir sveikatingumo komplekso techninį projektą rengiame jo statybai neturėdami nė vieno euro. Bet yra ir kita medalio pusė. Niekas pinigų neskirs, jei neturėsime techninio projekto.

Sporto salė, baseinas ir ledo arena

O dabar apie patį projektą.

Projektinius sprendinius biržiečiams pristatė techninio projekto rengėjai: Projektų rengimo centro projekto vadovė Ana Gurevičienė ir architektas Edvardas Šegžda.

Architektas E. Šegžda sakė, jog norėjosi suprojektuoti tokį pastatą, kuris susilietų su gamta, bet būtų išskirtinis, modernus ir šiltas, sukurtas minimalistinės architektūros priemonėmis, negigantiškas.

Pirmajame etape planuojama statyti universalią sporto salę su blokais drabužinėms sportininkams ir treneriams. Salėje būtų 500 žiūrovų vietų, tribūnos – sustumiamos, gali transformuotis į treniruočių salę. Antrajame aukšte galėtų įsikurti kavinė, administracijos patalpos ir t. t. Salėje bus įrengti ir bėgimo takai lengvaatlečiams.

Antrajame etape numatyta ledo arenos ir baseino statyba. Architektas sakė, jog projektuodamas ledo areną bendravo su Lietuvos ledo ritulio asociacijos nariais. Jie prašė įrengti daugiau persirengimo patalpų, džiovyklų. Ledo arenoje bus 500 žiūrovų vietų. Tribūnos – stacionarios, iš jų patenkama į antrąjį aukštą, kur įsikurs kavinių blokas, galbūt – vaikų žaidimų zona, patalpos ledo mašinoms, aptarnaujančiam personalui.

Iš vieno vestibiulio bus patenkama ir į sporto salę, ir į areną, ir į baseiną. Baseinas bus 25 metrų ilgio. Šalia baseino bus įrengtos dvi sūkurinės vonios, keturios pirtys, vaikų baseinas, srauni upė. Iš drabužinių bloko bus galima aptekti į antrąjį aukštą, kur planuojama įrengti imtynių sales, aerobikos salę.

Architektas sakė, jog komplekso interjeras bus minimalistinis, tik kai kurios zonos bus ryškesnių spalvų. Svarbu, kad būtų šviesu.

Dėl eksterjero medžiagų dar nenuspręsta. Iš pradžių jis buvo planuojamas iš termomedienos, tačiau iškyla abejonių dėl šios medžiagos eksploatacijos ir kainos. Alternatyva gali būti aliuminio konstrukcijos arba keramika, kuri yra sunkesnė, bet pigesnė.

Į pastatą bus galima aptekti iš Gimnazijos gatvės. Automobilių stovėjimo aikštelės bus įrengtos kitoje pastato pusėje, iš Rotušės gatvės. Prie įėjimo į pastatą bus žalioji zona, vaikų žaidimų aikštelės. Baseino sienos bus iš stiklo, į upę, per stiklą pastatas geriau prišils. Ledo arena suprojektuota pastato šiaurinėje dalyje, sporto salė – pietryčiuose.

Biržiečių klausimai

Į projektinių sprendinių pristatymą atėjo dalis rajono Tarybos narių, sportininkų, trenerių, verslininkų bei miesto gyventojų, kuriems tai pamatyti įdomu. Buvo klausiama: pirmajame etape bus pastatyta sporto salė. Ar statant kitus pastatus jau baigtas sporto salės pastatas nenukentės? Architektas paaiškino, jog daugiasluoksnė apdaila bus lengvai išmontuojama ir pastatas nenukentės.

Biržiečiai domėjosi, ar architektas turi patirties projektuojant panašius pastatus. E.  Šegžda sakė, jog jis projektavo Kupiškio, Rudaminos, Vilniaus Fabijoniškių, Šilalės, Šilutės ir kt. panašios paskirties pastatus.

Biržiečiams rūpėjo ir pinigai. Nors pristatant projektinius pasiūlymus apie komplekso kainą kalbėti sunku, architektas pateikė pavyzdį: Kupiškio sporto salės ir baseino kaina – 10 mln. eurų. Biržiečiai žada statyti dar ir ledo areną. Tad ir kilo biržiečiams klausimas, ar verta ledo arenai išleisti apie 6–7 mln. eurų? Ar jie kada nors atsipirks? Juk komplekso išlaikymas guls ant Savivaldybės pečių.

Kai kuriems biržiečiams pagailo ir senų liepų, kurios statant kompleksą bus nukirstos. O kai kas pageidavo, kad architektai pabraižytų ir alternatyvų variantą, jei antrojo statybų etapų nebūtų. Kitiems tai sukėlė abejonių: jei šis pabraižymas kainavo tiek pinigų, kiek kainuotų dar vienas pabraižymas tik su sporto sale…

Kai kurie biržiečiai niekaip nesusigaudė architekto brėžiniuose. Parodžius sporto salės pastatą iš kitos pusės, jiems nebuvo aišku, ar tai tas pats pastatas. Kitiems pritrūko langų sporto salėje.

Tačiau projektiniai pasiūlymai tam ir buvo pristatyti, kad kiekvienas galėtų pareikšti savo nuomonę. O tie, kurie patingėjo ateiti ir pareikšti savo nuomonę, vargu ar beturės moralinę teisę užsiimti bambėjimu ir kritika.

 Edita MIKELIONIENĖ

„Biržiečių žodis“

33 komentarų to “Sporto ir sveikatingumo kompleksas paveikslėliuose”

 1. est parašė:

  Tais paveiksliuku piesimais tai turetu pasidomet atitinkamos tarnybos, kas ir kaip ir po kiek, musu moketoju pinigeliu istaskyta ?

 2. biržietis iš kaimo parašė:

  Sveiki
  debatai naudingi, tačiau jau nieko nereiškiantys. Tai jau patvirtinta rajono taryboje. O sprendimas visiškai netikęs. Nepasiremta net Lietuvos sporto salių ir arenų statybų praktika. Visos arenos didžiausiuose miestuose bei miesteliuose pastatytos ten, kur patogu privažiuoti, parkuoti automobilius. Tuo tarpu vieta prie gimnazijos, net dabar atvykusiam nuo "Mūravankės" ar Vėjo gatvės yra be automobilio, ypač turgaus dienomis. Automobilių statymo aikštelės likę tokios, kokios buvo nuo kultūros namų pastatymo, t.y. 30 metų. Tik prekybos centrai šiek tiek pagerino situaciją.
  Taigi naujas objektas šią situaciją dar pablogins.
  Architektūriniai sprendiniai tokie kokia situacija – derina prie gimnazijos medinės daržinės.
  Paistalai apie ekonominį vietos efektą nieko verti, nes sporto kompleksui įrengus dujinę katilinę biržiečiai pamatytų už kiek realiai pagaminama 1 kwh., o ne "Lesto" kainomis. Tai būtu žymiai pigiau.
  Dabar situacija tokia, jog meras nori parodyti, kad prieš tai visi nieko neišmanė ir puiki vieta sporto kompleksui, kur jau yra stadionas, teniso aikštynas ir kt.- niekam tikusi. Administracijos direktorius nors ir šios srities specialistas nedrįsta prieštarauti, nes liks be darbo. Taigi kad ir nežmoniškai, bi tik kitoniškai.
  O bus taip: atvažiavau į varžybas iš Vėjo gatvės, pastačiau automobilį prie kultūros namų ir atėjau į sporto kompleksą.
  Tegyvuoja naujos idėjos ir pertvarka.
  Pagarbiai.

  • Birziečiui iš kaimo parašė:

   Nereik niekur statyti. Kompleksas tik ir liks paveikslėliuose.

  • patriotas parašė:

   Viskas kaip ir teisinga, tik ne Valkiūnas pagrindinis idėjos autorius, o pauža. Argi neaišku, kad jam papildomas centas ne nuo statybų, o nuo projektavimo darbų, kuruos atlieka jo gildija. Projektas ir šiaip nerealiai brangus…

  • ... parašė:

   Trumpai sakant – prieš apskritai ketinant kalbėti apie tokių dalykų statybą: 1. reikia būtinai kalbėtis su visuomene, 2. išsiaiškinti JOS poreikius, 3. o nusprendus statyti – derinti projektus, išdiskutuoti viską su visuomene ir duoti visuomenei išsirinkti projektus, koncepcijas ir t.t. Gi čia ne meras sau privatų namą statosi, o statomas objektas VISUOMENĖS reikmėms. Man tai apskritai makabriškai atrodo situacija, kada valdžia VISUOMENEI stato kažką, prieš tai pastačiusi JAU SNUKIU PRIEŠ FAKTĄ, o visuomenė rėkia gvoltu, kad čia absurdas, nesąmonė, niekas neapgalvota, kad apskritai tokio gargaro niekam nereikia…IŠVADOS?

 3. Senioks parašė:

  Pirma.Toks pastatas gražiai atrodytų didelėje erdvėje, pavyzdžiui Jaunimo parke, o ne įkištas tarp pastatų Gimnazijos gatvėje.
  Antra. Kažkodėl niekas nebekalba, kur bus statomi automobiliai renginių metu. O gal jų nebus ir visas šis reikalas tik Biržų centro gyventojams?

  • bronislava parašė:

   Toks pastatas gražiai atrodo tik paveikslėlyje, kaip ir biblioteka

  • ??? parašė:

   Senutėli, toks pastatas labai tiks prie Gimnazijos ūkinio pastato. Ar nematai, senuliuk, kad ir lentos ant sienos taip pat sukaltos. O dar labiau tiks prie mūrinių garažų, o ypač prie PK garažų: ten plytos, o čia medis, ten langų nėra, o ir čia jų labai mažai. Svarbu, kad pinigėlių suma kai kam tiktų- štai kur šuniukas užkastas.

 4. Taspats parašė:

  Jei meras nebūtu pradėjes manipuliaciju su sporto kompleksu šiandien jame jau būtu žaide sportininkai,viskas buvo paruošta,bet iš to nepasidarysi pinigėlio.Dabar vien iš projektavimo galima neblogai pasišildyti.

  • ... parašė:

   Įdomu, kokia būtų to projekto reali rinkos kaina…

   • aidas parašė:

    Reliai viskas daroma kompu, tai pagal si projekta pabandziau paklaust .Jai duot studentui kaip diplomini tai kaina apvalus nulis.O rimtai tokios apimties pastato projektas tarp 45000-70000 privaciam zmogui, kaip valstybiniam reikia dadet 20 proc.

 5. ... parašė:

  Nu nesuprantu aš. Negi negali paimti normalaus architekto, kuris galėtų gražų, proporcingą, į miesto bendrą mintį ir linijas įsipaišantį kad ir modernios-avangardinės architektūros stiliaus pastatą, o ne KIAULIDĘ, paprojektuoti???

  • ??? parašė:

   patiko jūsų geras palyginimas su KIAULIDE. Tikrai, užsimerkime bei pabandykime įsivaizduoti : IKI-iukas dryžuotas, Gimnazijos 1-asis tikrai nebus kitoks (Architektai neleis), "Genys" tinkuoto fasado, Gimnazijos 5, 7, 9 namai kaip iš konclagerio (Sovietinės degtukų dėžutės). Pati Gimnazija antikvaras, prie upės medinis "bendrabutis" taip pat dar keletą desėtkų metų stovės; naujai surestas mašinų saugojimo ar nuomos objektas taip pat tinkuotu fasadu pastatėlis. Kaip įsilies į mūsų kvartalą šis "perlas" negalima įsivaizduoti ir nors tu ką. Taip pat nesuprantama kaip sureguliuos transporto priemonių stovėjimą, kai stovėjimo aikštelė, tarsi, Rotušės gatvėje, o įėjimas iš Gimnazijos gatvės. Ar nebus taip, kad tėveliai atvežę vaikučius į darželį privalės juos išlaipinti Vytauto ar Respublikos gatvėse.(Liepų alėjos gal neišpjaus ir Gimnazijos gatvės neišplatins?) Dabar, kai atveža prekes, laužydamas dar visai neseniai plytelėmis išklotą šaligatvį, sunkvežimis "lipa" ant jo ir ką tu jam. Taigi,- kiaulidė, kruizinis ar ufonautų laivas?

   • ... parašė:

    Na aš čia gal kiek per riebiai pasakiau, dėl skonio galima ginčytis. Bet esu įsitikinęs, kad kiekvienas miestas turi savo specifiką, savo "aurą" ir pastatai turi į tai įsipaišyti, išlaikyti bendrą mintį. Nebūtinai tai turi būt kažkoks antikvaras, nebūtinai kažkokius neigiamus artchitektūrinius štrichus atkartoti, bet turi būti kažkokia esminė idėja, esminė mintis, kurią padarytų bent kažkokį bendrą išprusimą turintis architektas. Nesvarbu, koks tai stilius – ar tai klasika, ar tai visiškas avangardas (o moderną-avangardą daryti GERĄ yra klaikiai sunku). O čia triokšt pokšt kažkokią dėžę pabraižė. O kur dar praktinė, funkcinė pusė? Kaip labai gerai pastebėjote – ir transporto priemonių stovėjimas, ir pietinė, šiaurinė ir t.t. pusės (apšvietimas), kuo mažiau draloti aplinką (nepjauti medžių, nerausti katakombų, kas ir į papildomą kainą susiveda). Ar kaip sakote – net prekėms privežti sunkvežimis turi laužyti plyteles (o ir pastatui reikės suvežti įvairią įrangą)…Panašu, kad visa tai architektams dzyn, pabraižė kažką, susirinko pinigus (ir nevertus to projekto), kažkas pastatė kažką reikia nereikia (nes "ES pinigus reikia paimti"), o kas iš to bus, kaip žmonės tuo naudosis, bus patogu, praktiška ir t.t., kaip visa tai atrodys – iki lempų…

    • bronislava parašė:

     viskas teip, tik nebėr ES pinigėlių – viskas iš biudžeto ir paskolų. gauti 6 mln. sueis Janonio aikštei

    • Eilinis parašė:

     Keista,kad "žinovai" kritikuoja komplekso projektą. Tokie kritikuoja bet ką,nusimano absoliučiai visose srityse…man ir mano aplinkai projektas labai gražus,svarbiausia,kad jis būtų įgyvendintas. Aišku,be tos niekam nereikalingos ledo arenos. Ir dar-protingiau būtų pirma statyti baseiną. Tai pajaustų didesnė gyventojų dalis.

     • ??? parašė:

      O tai tamsta esi protingiausias ar suinteresuočiausias? Čia vieta, kur kiekvienas gali išsakyti savo nuomonę, "proto bokšte" …

      • Eilinis parašė:

       Aš tik norėjau pasakyti,kad "ubagėliai "neturėtų teisės kritikuoti specialistų darbo…tik tiek…

     • ... parašė:

      Tamstai pasakysiu tik tiek – jei tai būtų paties privataus namo projekas iš tavo asmeninės kišenės, kalkis nors ir didelę šuns būdą. O čia yra visuomenės reikmėms, t.y. BIRŽŲ ŽMONĖMS, o NE TAU skirtas pastatas. Matyt skirtumo nelabai jauti? Todėl žmonės TURI TEISĘ pareikšti savo nuomonę. Tau kiaulidė graži, kitiems atrodo KLAIKIAI. Normaliame pasaulyje tokie projektai ir keli jų koncepciniai variantai pirmiausia turėtų būti pateikiami VISUOMENEI, kad žmonės jiems gražiausią ir tinkamiausią išsirinktų…Didesnė dalis pajaustų ką? Kad vėl bus atplauti ES pinigai ir dar už daug daug milijonų papildomas gargaras bus sulipdytas? Dar viena papildoma našta būtų užkrauta skylėtam savivaldybės biudžetui papildomą baidyklę išlaikyt??? O žmonių su tokiom emigracijos-evakuacijos ir mirštamumo-gimstamumo statistikom po 15-20 metų gal apskritai Biržuose vos keli tūkstančiai bebus…

      • Eilinis parašė:

       Kiek žinau,projektas visuomenei ir buvo pristatytas…aš ten buvau,nes save laikau visuomenės atstovu ir išreiškiau savo nuomonę,kad projektas tinkamas,nes tokių gražių kiaulidžių net Danijoje nemačiau. O jei kažkam jis atrodo KLAIKIAI,tai taip ir reikia pasakyti,o jau tada mūsų ginčą tesprendžia mūsų išrinkta valdžia-juk ją tam ir išrinkome. Beje,manau,svarbiausia,kad projektas būtų įgyvendintas…

      • ... parašė:

       Aš kalbu ne apie kiaulidės pristatymą "snukiu prieš faktą". O apskritai, kad darant tokius ir panašius projektus BŪTINA apskritai iš pradžių pakalbėti su visuomene, KO JI PATI nori, KĄ PIRMIAUSIA būtina padaryti? Valdžia privalo komunikuoti su žmonėmis, o ne pati spręsti, kur čia "riebesnis" projektėlis ir kaip greičiau jį prasukti dėjus ant visuomenės poreikių. Nes kažkaip keistai atrodo, kada keliai duobėti, elementariausi dalykai nesutvarkyti, o statysime kokią nors grandiozinę čiuožyklą už daug milijonų, dėl kurios žmonės patys rėkia, kad NEREIKIA, o pamatę projekto "faktą" pašiurpsta..

 6. Amenos parašė:

  nu ne vien Valkiunas kaltas, gi "sviesus protas" virvela tampo taip., kaip anai reikia, kas uz ja dar galejo balsuoti?

 7. Biedris parašė:

  Nežinau kiek tos tiesos,tačiau biržiečių pletkininkai kalba iki kol vadovaus Valkiūnas nieko gero nebus.Ir tai ne dėl pačio Valkiūno,o dėl išrinktų Seimo narių priešpriešos šiai personai.Gaila jei taip,bet tai vieša paslaptis.Tad nenuostabu kad pasižiūrėti į nuotraukytes mažai susirinko,ir apie nieką nėra ko ir diskutuoti.Kažkaip nesiseka mums išsirinkti tokius,kurie nagais ir ragais atstovautų biržiečių interesus.

  • bronislava parašė:

   Valkiunas tuščia vieta – bijojo net Simėnui įspėjimą duoti, nors rėkavo, kad išmes. Apsistatė padėjėjom, patarėjom, referentėm, savo chėbrytę susikvietęs už tūkstančius vaišina, o mokykloms pinigų nebėr.. dabar sukiš pinigus niekams, svarbiausia varzienės klauso ir gerai bei netrukdo paužai su marcinkevičiūtės šaika pinigus darytis

 8. Krepšininkas parašė:

  2015 ir 2016m. buvo skirti pinigai sporto komplekso statybai bet mero iniciatyva rajono taryba respublikonu,konservatoriu,socdemu balsais atsisakė skirtu pinigu,tai kas begali tikėti tokiais juokdariais,aišku Biržu pinigai nukeliavo į kitus rajonus,kurie labai džiaugėsi kad yra tokiu kvailiu.Sudie razumėli.

  • bronislava parašė:

   Pinigus buvo galima gauti ir anksčiau – reikėjo pajudint šiknas 13,14 m., pradėt statyt ir Valkiūnas nieko nebebūt padaręs – na jis Varzienės vertas, tik su paužos pagalba projektams daug daugiau sukiš

   • 555555 parašė:

    Nesuprantu aš jūsų. Nejau 13-ais ar 14-ais metais kas nors ką nors naudingo gyventojams būtų suplanavęs? Tais metais vadovų galvos buvo "pakrautos" daugiabučių investiciniais planais. Buvo svarbu kuo daugiau išpešti iš daugiabutininkų, Juk niekas, absoliučiai niekas neužginčino užaukštintų kainų. Net šlykštu skaityti kaip prie apvalaus staložadama kviestis daktarėlį (bet nekviečia direktoriuko) ir pagrasinti pirštuku. Šlykštu, šlykštu kai mums pudrinamos smegenys. Gal verta pačiai apleisti krėslą, o ne mirksėti ir oratoriškai liaupsėti. Žmogysta nebeaprėpia visų sričių, o visur jos pilna, bet renovacijos suktybių laaabai nenori garsinti. Nejau neatsiras biržietiško teisuolio, kuris pastatys visus į reikiamas vietas.

  • ... parašė:

   Kitaip sakant – kol mūsiškiai riejosi ir š.dą malė, kiri rajonai ramiai dirbo ir padarė rezultatą…O pas mus dar tik vizijos su stiklinėm kiaulidėm…

 9. Kaziukas parašė:

  Svetimkūnis ir tiek. Tai kažkoks "užsienietis" iš ano pasaulio. Biržiečiai juk pratinami akis varstyti tarp akmeninių labai elegantiškų fasadinių plokščių, o čia še… tau boba ir devintinis. Daikčiukas aptakus, apkaltas medinėmis lentomis, nei forma, nei spalva, nei langų forma visai nepanašus į daugiabučius. Darkys Gimnazijos kvartalą ir tiek. Kur žiūri mūsų architektai, kodėl nesugrąžina atgal architektūristo Gribausko. Neleiskit, neįsileiskit kitokio statinio nei šiame kvartale "nurenovuotų" apdryžuotų rudai ir pilkai daugiabučių. O kur dar stiklų spalva- pro juos nieko nesimatys ir bus ne taip kaip aiškūs, permatomi ir nieko neslepiantys daugiabučių balkonai. Bet…, jei baseino persirengimo kambariai turės tokį stiklinimą kaip šios gatvės pastatų balkonai- aš UŽ tokį projektą. Į piniginius reikalus nesigilinkime. Jei pensinykams geros renovacijos kainos, tai bus gerai ir čia.

 10. ašej parašė:

  Labai gražus paveiksliukas…net širdis džiaugiasi. Manau,iki šios tarybos kadencijos pabaigos pamatysime dar ne vieną panašų paveikslėlį su vis besikeičiančiais proketavimo išlaidų skaičiukais,tačiau ir toliau važinėsime į ne tokį gražų Pasvalio baseiną…

 11. bronislava parašė:

  dabar už projektą sukišta tris kartus daugiau. Kodėl? Kuo didesnis nerealus balaganas – tuo daugiau kainuoja projektas. Be to, turime Rimantėlį, kuris iš kvailinamų biržiečių neblogai gyvena.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.