Gera savijauta mūsų rankose

2014-05-01 | Kategorija: Skaitytojų laiškai

Atokvėpio minutėms, džiaugsmui, sveikatai ir ramybei….

Kartais reikia tiek nedaug – šiek tiek teigiamų emocijų ir prasmingų susitikimų!

artritasŠiuo kreipiniu pakvietė į  Respublikinę artrito konferenciją Kaune  ,,Sąnarių ligos: naujas požiūris į tradicinius ir netradicinius gydymo būdus“ balandžio 25 d., penktadienį Lietuvos artrito asociacija.

Artritu, arba reumatinėmis  ligomis vadinami įvairūs  kaulų, sąnarių bei raumenų negalavimai:  artrozė, stuburo negalavimai, sausgyslių makščių uždegimas, podagra, lėtiniai poliartritai.

Biržų ,,Artrito“ klubas nesėdi rankų sudėję. Daugumai mūsų teko sirgti, gulėti ligos patale. Tada tampame pažeidžiami, jautrūs, laukiantys ir trokštantys dėmesio.

Į Kauną rinkosi iš visos Lietuvos žmonės sergantis sąnarių ligomis. Ši konferencija buvo daugiau praktinio pobūdžio. Konferencijos rėmėjas UAB ,,Pirmasis žingsnis“ direktorius Algimantas Astrauskas, padeda reumatinėmis ligomis sergantiems:  jo ortopedijos gaminiai gerina gyvenimo kokybę.

,,Žolinčių  akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė pateikė nemažai receptų, kaip liaudies medicina gali padėti sąnariams. Rekomendavo daryti vonias, dėti kompresus, šildyti garuose bei karštame ore, teptis kraujo apykaitą gerinančiais tepalais. D.Butvilo klinikos vadovas, akupunktūros specialistas, LSMU lektorius, atsakingas už akupunktūros specialistų rengimą, Rytų medicinos studijas pateikė konkrečius įrodymus  Kinų medicinos teorijos apie reumatinio artrito priežastis, jų ryšį su šiuolaikine medicina, gydymo galimybes.

Pertraukos metu buvo pristatomi ortopedijos, bei kineziterapijos, ergoterapijos ir slaugos gaminiai. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė ergoterapiautė Daiva Baltaduonienė ir studentai pristatė sąnarių saugos programą, sergantiems sąnarių ligomis.

Profesorius, habil..dr. Romas Jonas Kalesinskas, Kauno klinikų ortopedijos ir traumatologijos klinikos vadovas aiškino apie klubo ir kelio sąnario susirgimus ir operacinį gydymą, o Kauno klinikų Reaumatologijos klinikos vadovė profesorė Asta Baranauskaitė supažindino su naujausiomis artrito gydymo galimybėmis.

Etnografas Aleksandras Žarskus. Skaitė paskaitą ,,Pasaulėžiūra, sveikata ir likimas“, kurioje kalbėjo apie  gyvenimo kultūros ir gamtos dėsnius. Žmogus griauna pats savo sveikatą, nes nesilaiko tam tikrų reikalavimų, pamiršta šalia esančius. Juk negana vien turėti lovą ir pavalgyti. Bendravimas praturtina žmogų, padeda  išgyventi net ir sunkiausiu momentu. Kartais geriausias savęs  gydytojas esi pats.

Garbaus amžiaus senolių širdis sušildė koncertinė programa, kurioje dainavo Kauno žmonių, sergančių artritu, bendrijos moterų vokalinis ansamblis ,,Viltis“, vadovaujamas Arvydo Paulausko.

Baigiantis konferencijai, vyko diskusijos, bendravimas, palinkėjimai stiprybės, vilties, sveikatos, mylėti, saugoti save ir kitus, nepasiduoti ligoms.

Konferencija praskaidrino kasdienybę, 0 parodytas dėmesys  pagerino nuotaiką.

Dėkojame Lietuvos artrito asociacijos pirmininkei Onai Telyčėnienei ir konferencijos organizatoriams UAB ,,Pirmasis žingsnis“ ir asociacijai,, Šviesuva“, Biržų ,,Artrito“ pirmininkei, kuri organizavo išvyką į konferenciją.

 Valerija Vaitaitienė

 Biržų ,,Artrito“ klubas

selonija.lt

Vienas komentaras to “Gera savijauta mūsų rankose”

  1. ... parašė:

    Mjo, kaip mėgo sakyti daktaro Aiskauda pusbrolis, morgo darbuotojas, daktaras Aimirė, laikas yra pats geriausias gydytojas.

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.