Tiltelis ir nuotraukos – tik darbų pradžia

2013-02-11 | Kategorija: Krašto naujienos

Biržų regioniniame parke atidaryta fotografijų paroda. Trisdešimtyje fotografijų – Lietuvos ir Latvijos ežerų vaizdai. Jose galima pamatyti Kuldigą, Durbe, Saldus, Žemaitijos ežerus bei 4 mums labiau pažįstamu vaizdus (B. Dagys, K. Baronas, N. Žitkevičius ir A. Kalninis įamžino Širvėnos bei Kirkilų ežerus).

p-kirkilai-kondrotiene1

Biržų regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė informacijai Danutė Kondrotienė pristato fotografijų apie Lietuvos ir Latvijos ežerus kilnojamąją parodą.

Regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė informacijai Danutė Kondrotienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad kilnojamoji paroda „Ežerai ateičiai“ veiks iki vasario 28 d., o vėliau kelsis į Mensragę. Ši kilnojamoji fotografijų paroda yra vienas iš biržiečių kartu su partneriais įgyvendinamo projekto “Tarptautinis bendradarbiavimas per sieną Lietuvos ir Kuržemės ežerų tvaraus valdymo srityje” etapų „Ežerai ateičiai“. Projektą finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa. Jai skirta daugiau kaip 1 milijonas eurų. Projektą įgyvendina net 12 projekto partnerių.Tai 8 institucijos iš Latvijos ir 4 Lietuvoje: Klaipėdos universitetas, Biržų regioninio, Tytuvėnų regioninio, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos.

Biržų regioninio parko direkcijos biudžetas projekte – 32 tūkstančiai eurų. Už šiuos pinigus nuo 2012 m. rudens iki 2014 m. vasario mėnesio numatyta padaryti nemažai darbų. Didžiausias dėmesys yra skiriamas unikaliems Kirkilų karstinės kilmės ežerėliams, bus vykdoma jų stebėsena, į šį procesą įtraukiant ir apmokant vietos gyventojus.

p-kirkilai-tiltelis

Kirkiluose rudenį jau pastatytas medinis tiltelis.

Rudenį Kirkiluose jau pastatytas medinis 40 metrų tiltelis, kad lankytojai galėtų patogiau stebėti ežerėlius. Juose bus atliekami moksliniai tyrimai, taip pat perkama monitoringui reikalinga įranga – guminė valtis, nardymo kostiumas ir įranga, po vandeniu tinkantis fotografuoti fotoaparatas, GPS imtuvas. Rengiama Kirkilų karstinių ežerėlių monitoringo sistema. Parke vyks renginiai gyventojams, pristatant ežerų stebėsenos programą.

Norėdami užtikrinti informacijos keitimąsi tarp projekto partnerių bei sprendimus priimančių suinteresuotų asmenų ir vietos gyventojų bus rengiami seminarai – 4 biržiečiams ir vienas bendras dviejų dienų pažintinis kuriame dalyvaus apie 40 žmonių ir projekto partnerių.

 

Dalius Mikelionis

„Biržiečių žodis“

Biržų regioninio parko ir D. Mikelionio nuotr.

Selonija.lt

Vienas komentaras to “Tiltelis ir nuotraukos – tik darbų pradžia”

  1. Bambeklis parašė:

    Na va, tipinis „europinis projektas“, kai pinigai sukišami į (šikn…) balą.
    Gavo 100 tūkstančių litų… ir už juos bus rengiami seminarai, rodomos nuotraukos. Na, dar nusipirks fotiką, GPS ir valtį (kam Biržuose akvalangas – nelabai supratau).
    Dar gerai, kad nors tiltelį sukalė – vis mizerna nauda iš tų šimto tūkstančių, nors už tokią sumą buvo galima Kirkilų ežerėlius išlaižyti ir dar pusei Širvėnos būtų likę… Bet tada, suprantama, jau nebūtų nei seminarų, nei vaišių, nei nakvynių ir baliukų pas Bartuškevičių sodyboje…

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.