Valdiškai dirbantys odontologai privatininkams – ne konkurentai

2013-02-01 | Kategorija: Sveikata

leseviciene„Biržiečių žodžio“ redakcija sulaukė skambučio moters, sunerimusios dėl Poliklinikos Odontologijos skyriaus darbo. Moters teigimu, valdiškai dirbančios gydytojos visai nebenori gydyti, o tik stengiasi pacientus pervilioti į privačius kabinetus, kuriuose pačios dirba. Poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas sako, jog valdiškai dirbančioms gydytojoms neuždrausi dirbti privačiai, o Odontologijos skyriaus vedėja Audronė Lesevičienė teigia, jog valdiška įstaiga konkuruoti su privačiomis nepajėgi.

Į redakciją skambinusios moters teigimu, jau Odontologijos skyriaus registratūroje pacientas nuteikiamas, jog valdiškai gydytis neverta, geriau kreiptis į privatininkus. Matyt, valdiškai dirbančios gydytojos taip nori privilioti pacientus į savo privačius kabinetus. O ir gydyti nepersistengia. „Galbūt niekas jų nekontroliuoja?“ – svarstė pašnekovė. Beje, moteriai pasirodė, jog ne visuomet korektiški santykiai ir tarp bendradarbių, kurios pacientams viena kitą peikia, o vienos jaunos protezuotojos pacientai net prisibijo.

Biržietės skambutis paskatino pasidomėti Poliklinikos Odontologijos skyriaus darbu.

Odontologijos skyriaus vedėja gydytoja Audronė Lesevičienė sakė, jog vienam gydytojui odontologui tenka aptarnauti 4500 pacientų. Skyriui priklausytų turėti 4,75 etato, tačiau užimti penki etatai, kurių vis tiek neužtenka. Pacientų eilės nusitęsia dviems mėnesiams, po kurių registracija stabdoma. Nuolat registruojami tik neįgalieji ir nėščiosios. Pasak gydytojos, kasdien be registracijos priimami pacientai su skaudančiais dantimis.

– Stengiamės juos priimti tą pačią dieną. Paprastai pasiliekame laiko dviems skubiems atvejams, tačiau tenka priimti kur kas daugiau pacientų. Taip prisiregistravusiųjų eilės nusitęsia, – kalbėjo A. Lesevičienė.

Žmonės registracijos dieną nuo anksčiausio ryto buriuojasi prie Odontologijos skyriaus. Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį prie skyriaus durų eilė nusitęsė nuo ankstaus ryto: kad nesušaltų, jie į skyrių buvo įleisti jau pusę šešių.

Anot Poliklinikos direktoriaus L. Sologubovo, darbą apsunkino tai, jog iš skyriaus dirbti privačiai bei tęsti mokslų išėjo jauna gydytoja Justina Juktonytė. Jos pacientai atiteko kitiems gydytojams. Iš skyriaus taip pat išėjo gydytojas Andrius Čėsna. L. Sologubovo teigimu, skyriuje algos nėra mažiausios Lietuvoje, tačiau mokėti tiek, kiek privatininkai, valdiška įstaiga neturi galimybės.

– Rugsėjo mėnesį buvome gavę dviejų gydytojų odontologų prašymus priimti į darbą, tačiau tuomet nereikėjo, nes minėti gydytojai apie išėjimą nekalbėjo. Dabar naujas žmogus praverstų, – sakė L. Sologubovas ir žadėjo domėtis: galbūt atsiras mokslus baigiantis studentas, kuris atvyktų dirbti į Biržus.

L. Sologubovas darė prielaidą: galbūt moteriai, kuri dėl odontologų darbo skundėsi redakcijai, buvo pasiūlyta kreiptis į privatininkus vien dėl to, kad nereikėtų eilėje laukti du mėnesius. Privačiuose kabinetuose eilės trunka vos savaitę ar keletą dienų. Tačiau privačiame kabinete jai tektų mokėti kelis kartus brangiau.

– Pavyzdžiui, Kaune kanalo gydymas kainuoja 200 litų, pas mus – 16 litų, – sakė A. Lesevičienė.

Odontologijos skyriuje gyventojai moka tik už vienkartines priemones ir už plombas (Sveikatos ministro įsakymu mokėti nereikia tik vaikams ir vyresniesiems, besimokantiems bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne vyresniems kaip 24 m., bei socialiai remtiniems asmenims, pateikusiems gyvenamosios vietos pažymėjimą). Anot A. Lesevičienės, plomba kainuoja nuo 20 iki 70 litų, jei reikia gydyti kanalus – iki 100 litų. Privačiame kabinete kainos kur kas didesnės. Odontologijos skyriuje nereikia mokėti už darbą. Tiesa, ne Poliklinikoje registruoti pacientai privalo sumokėti papildomai 55 litus. Pasak gydytojos, tokiems pacientams iš tiesų galbūt labiau apsimoka kreiptis į privatininkus. Tačiau Odontologijos skyrius dirba ir šeštadieniais, tad žmonės, kuriems reikia skubios pagalbos, tačiau jie nėra Poliklinikos pacientai ar nedrausti privalomuoju sveikatos draudimu, kreipiasi į skyrių ir moka papildomus 55 litus.

– Medžiagos Odontologijos skyriui perkamos per viešuosius pirkimus. Jos nėra pačios geriausios ir brangiausios, tačiau atitinka standartus. Skyriuje veikia trys odontologijos kabinetai, dar vienas – „Aušros“ vidurinėje mokykloje. Esame įsigiję modernią techniką. Per metus du kartus skyrius audituojamas, už medžiagas privaloma griežtai atsiskaityti. Tad teikti, kad įstaiga nekontroliuojama, negalima, – kalbėjo A. Lesevičienė.

Šiuo metu skyriuje dirba penkios gydytojos: Regina Valackonienė – 0,75 etato, Aldona Butėnienė – 0,5 etato, Vaida Zaborskytė – 0,25 etato, Rima Šakalinienė – 0,25 etato, Audronė Lesevičienė – 0,25 etato. Odontologijos kabinetai veikia ir Pabiržės, Nemunėlio Radviliškio, Papilio, Vabalninko ambulatorijose, kur kelis kartus per savaitę dirba gydytojai odontologai. „Aušros“ vidurinėje mokykloje dirba odontologė Eleonora Trasevskienė. Ji priima ir Medeikių vaikų namų vaikus.

– Uždrausti gydytojams dirbti privačiai mes negalime. Nors Odontologijos skyriuje nėra patys mažiausi atlyginimai, tačiau kiekvienas nori prisidurti, – sakė Leonidas Sologubovas.

Tačiau pretenzijas dėl to, jog gydytojai nekorektiškai elgiasi ar gąsdina pacientus, Poliklinikos direktorius atmetė. Jis gyrė ir jaunąją protezuotoją, kuri yra puiki specialistė. O jei kartais išsako pastabas, vadinasi yra priežastis: galbūt žmogus dantų protezuoti ateina su neparuošta burna, tad tenka siųsti jų gydyti – protezuotojas tokio žmogaus negali priimti. Tiems, kuriems priklauso protezavimo kompensacijos iš privalomojo socialinio draudimo fondo, tą kompensaciją gaus tik už protezavimo paslaugą, o ne už dantų gydymą.

 

Edita Mikelionienė

„Biržiečių žodis“

E. Mikelionienės nuotr.

Selonija.lt

6 komentarų to “Valdiškai dirbantys odontologai privatininkams – ne konkurentai”

 1. Liveta ir Lyda parašė:

  Daznai as su dukra naudojames gydytojos Zaborskytes teikiamomis paslaugomis. Apie sia jauna gydytoja sugebancia greit ir kokybiskai dirbti galetume pasakyti be galo daug geru zodziu. Apibendrinus tai be galo nuosirdi stropi mokanti bendrauti su savo pacientu nepriklausomai mazas jis ar senas.Kuo daugiau tokiu jaunu gydytoju Birzuose Sekmes

 2. nuyfv parašė:

  kaune kanalus gydo matricos pagalba……birzieciams iki to dar labai toli

 3. jovita parašė:

  na taip…mane pritrenkė, kai vasarą dukrytei skaudėjo dantį , vaikas verkia, užbėgau paklaust gal vis tik priimtų be registracijos, tai ponia registratorė net į kalbas nesileido, nes vaikas neregistruotas šioje gydymo įstaigoje , ne Biržuose registracija ! net kai pasiūliau sumokėti už priėmimą pasakė NE…. šlykšti pasikėlus boba.

 4. Daiva parašė:

  Savo dukrytę vedu taisyti dantukų pas Vaidą Zaborskytę,nuostabią odontologę.Dukra,kuriai 7metai,net nenori eiti pas jokią kitą gydytoją,planuoja ,kaip į kitą gimtadienį pasikviesti šią dantukų daktarę:)

 5. vita parašė:

  teko gydytis pas Vaida Zaborskyte labai patenkinta esu jokiu priekaistu turbut atejo pacientas jau is namu be nuotaikos

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.